ارگوتراپیست مهدی صابر

ماساژ درمانی

ماساژ درمانی- دکتر مهدی صابر

سر فصل مطالب

زیر بنای ماساژ درمانی چیست

ماساژ درمانی بر این پایه استوار است که انسان‌ها اولین داده‌های مربوط به محیط پیرامون خود را از طریق سیستم لامسه دریافت می‌کنند. زمانی که زبان، مهارت های حرکتی و پردازش های ادراکی تکامل نیافته اند تا حدود بسیار زیادی به حس لامسه وابسته ایم. دریافت و پردازش چنین داده‌هایی انسان را قادر می‌سازد تا به طور کارآمدی احساس امنیت و آرامش کرده و از نظر عاطفی و اجتماعی تکامل یابد. حس لامسه هم حفاظتی و هم تشخیصی است. بدین معنی که باعث می‌شود بدن در برابر خطرات بالقوه هوشیار باشد و از طرفی این  امکان را به انسان می‌دهد که تشخیص دهد کجا و چه چیز را لمس کرده است. هنگامی که عملکرد حفاظتی کودک فعال باشد سطح برانگیختگی بالا می‌رود و در عوض عملکرد تشخیصی فعالیت کمتری دارد.
جهت تماس با کلینیک کاردرمانی و گفتار درمانی جناب آقای دکتر صابر (کلینیک توانبخشی پایا در پاسداران ، کلینیک توانبخشی غرب تهران در سعادت آباد) باشماره 09029123536 تماس حاصل فرمایید.
پوست گیرنده های گوناگون زیادی برای دریافت حس‌های لمس سطحی، فشار، بافت، گرمی، سردی درد و حرکت موها دارد. گرچه ممکن است از اهمیت نقش لامسه در زندگی اطلاعات چندانی نداشته باشیم اما باید گفت که سیستم لامسه بزرگترین سیستم حسی بوده و نقش حیاتی در واکنش‌های انسان هم از نظر فیزیکی و هم از نظر ذهنی ایفا می‌کند.

ماساژدرمانی به طور مستقیم با سیستم لامسه و سیستم عصبی انسان سر و کار دارد.

استفاده از ماساژ درمانی در کاردرمانی و توانبخشی کودکان:

ماساژ می تواند سیستم عصبی را تحریک کند و این به ویژه برای کودکانی مهم است که بی حرکت و یا فاقد تجربیات حسی نرمال هستند. نوازش ها و حرکات پسیو در ماساژ کمک می‌کند مغز کودک از ویژگی‌های متفاوت پوست مانند دما، انعطاف پذیری و ضخامت آگاه شود. درطول ماساژ کودک اطلاعاتی پیرامون پوزیشن بدن در فضا، عضلات، حرکات بدن و رابطه اش با اشخاص و اشیا در محیط دریافت می کند. تجارب حسی اولیه تاثیر عمیقی بر روی رشد مغز دارند. تحقیقات افزایش رشد مغز در کودکانی که تحریکات حسی کافی را دریافت می‌کنند در مقایسه با سایر کودکان نشان می‌دهد. مغز کودکانی که ماساژ دریافت کرده‌اند سنگین تر و ضخیم تر بوده و دارای ارتباطات عصبی بیشتر است. تجربیات لامسه باید اتفاق بیفتد تا نورون هایی که به تحریک حسی حساس اند به طور نرمال رشد یابند.
ماساژ درمانی یکی از مدالیته های درمانی مورد استفاده در کاردرمانی می باشد.ماساژ درمانی در اختلال نقص توجه و بیش فعالی، اختلال پردازش حسی، تشخیص و درمان کودکان اوتیسم، درمان کودکان فلج مغزی، (کانترکچرها)سفتی عضلات، تأخیر رشدی، تدافع لمسی و غیره کاربرد دارد.

ماساژ درمانی چیست

در اختلال توجه و بیش فعالی ماساژ درمانی موجب کاهش تنش و افزایش آرام سازی می شود.
در کودکان فلج مغزی ماساژ درمانی عموماً با هدف تعدیل تون عضلانی، افزایش آگاهی بدنی و تعدیل حسی انجام می‌شود. ماساژ صورت به ویژه برای کودکانی که مشکل غذا خوردن دارند بسیار ارزشمند است. در کودکان دارای تون عضلانی پایین حرکات ارادی اکتیو و آگاهی بدنی به دنبال ماساژ افزایش می‌یابد و در کودکان دارای تون عضلانی بالا ماساژ به کاهش تون عضلانی کمک می کند. در سفتی های عضلات انجام ماساژ قبل از استرچ باعث می‌شود منطقه هدف نرم و برای استرچ آماده شود و حرکت بیشتری رخ دهد.
در تاخیر رشدی هدف از ماساژدرمانی تعدیل حسی و افزایش آگاهی بدنی است.
در اختلالات طیف اوتیسم نیز ماساژ بیشتر با هدف تعدیل حسی انجام میشود.
در این مقاله به فواید ماساژ در حیطه پردازش حسی می پردازیم.

بهترین مرکز ماساژ درمانی کودکان اوتیسم

پردازش حسی شامل ثبت و تنظیم و سازماندهی درونی داده های حسی است به طوری که انسان را قادر می‌سازد تا به درستی به درخواست‌های محیط اطراف واکنش انطباقی نشان داده و بنابراین به طور معنادار در امور روزمره مشارکت کند. همچنین رفتارهای تطابقی هدفمند شخص را قادر می سازد تا بر مشکلات غلبه کند و مهارتهای جدیدی بیاموزد مثلا هنگامی که شی داغی را لمس می کنید دست خود را عقب می کشید یا هنگامی که کودک شی جذابی ببیند دستش را به سمت آن دراز می‌کند و یا ممکن است به صورت سینه‌خیز به سمت آن برود و مهارت ها و الگوهای حرکتی پیچیده‌تری را به کار بگیرد. پردازش حسی به عنوان یک فرایند درونی مرتبط با سیستم عصبی در نظر گرفته می‌شود که به انسان کمک می کند تا داده های حسی را هم از محیط و هم از درون بدن خود دریافت، سازماندهی و ادراک کند و بنابراین شخص را قادر می‌سازد تا بداند که چگونه به درخواست‌های محیط واکنش نشان دهد. گذشته از این وجود یک پردازش حسی کارآمد ضروری است تا بتوان به طور کامل آن طور که باید در فعالیت‌های روزمره مشارکت داشت. هر فرد بسته به آستانه سیستم عصبی واکنش های متفاوتی نسبت به دروندادهای حسی نشان می‌دهد. اگر فرد دارای آستانه پایین باشد ممکن است بلافاصله به دروندادهای حسی واکنش نشان دهد که آن را بیش حسی می نامیم. از سوی دیگر ممکن است این واکنش زمان زیادی طول بکشد که در این صورت آن را کم حسی می نامیم. کودکانی که در دسته اول جای می‌گیرند از حضور در موقعیت هایی که درون داد های حسی را افزایش دهد اجتناب می‌کنند و کودکانی که در دسته دوم هستند تمایل دارند تا در معرض دروندادهای حسی قرار گیرند. الگوهای اصلی واکنش‌های آستانه بالا و پایین نسبت به دروندادهای حسی عبارت است از:
جستجوی حسی: ممکن است کودک هر چیزی را لمس کند.
اجتناب حسی:  گوشه‌گیری، اجتناب از لمس کردن یا لمس شدن
حساسیت حسی: حساسیت بیش از حد نسبت به لمس و به آسانی برانگیخته شدن
کودکانی که به تماس بیش از حد حساس هستند عملکرد حفاظتی بیش از حدی دارند و به نظر می‌رسد برای حفظ آرامش گرایش کمتری به استفاده از حس لامسه دارند. این فرآیند تدافع لمسی نامیده می شود. این کودکان دارای خصوصیت های زیر هستند:
بیزار بودن از فعالیت‌هایی که در آن دست و صورت با چسب، رنگ، غذا و غیره در ارتباط است
بیزار بودن و نگرانی و ترس از تماس‌های غیرمنتظره و سطحی و تمایل به داشتن تماس های ثابت
هنگامی که نزدیک دوستان خود در یک صف قرار داشته باشند احساس ناراحتی کرده و ممکن است آنها را هل داده و یا خود را کنار بکشند.
ماساژ درمانی در کودک بی قرار

واکنش شدید هنگام تماس با سطوح یا حساسیت به لمس

گرایش متفاوت نسبت به بافت فعالیتها و اشیا و در نتیجه داشتن ظرفیت محدود
داشتن یک رژیم سخت و علاقه به تعداد محدودی از غذاها مثلاً فقط به غذاهای سفید یا ماست علاقه دارند
 جستجوی اشیا با نوک انگشتان وقتی که با تمام دست چیزی را جستجو می کنند ممکن است واکنش دفاعی نسبت به لمس اشیا نشان دهند.
بیزاری از باد و باران
بیزاری از دوش گرفتن و لیف زدن
بیزاری از مسواک زدن
 بیزاری از لباس‌های تنگ و بعضی از جنس های ضخیم (ممکن است در تابستان از لباس‌هایی با آستین‌ها و پاچه های بلند استفاده کنند و در زمستان لباس های کمی بپوشند)
در مقابل کودکانی که حساسیت کمی به حس لامسه دارند آگاهی کمتری نسبت به تماس با اشیا و دیگران دارند و در نتیجه واکنش های حفاظتی آنها کاهش می یابد. آنها همچنین ممکن است به خاطر بهتر تشخیص دادن و در نتیجه بیشتر یاد گرفتن به دنبال برقراری تماس با اشیا و دیگران باشند. خصوصیت های رفتاری آنها به شرح زیر است:
گرایش به بازی ها و فعالیت های شلوغ
حساس نبودن نسبت به غذا یا رنگی که روی دست یا صورتشان ریخته است
به ندرت پیش می‌آید که تمیز و مرتب باشند
معمولاً ظاهری شلخته و نامرتب دارند و به وضع ظاهری لباس‌هایشان اهمیتی نمی‌دهند
 به پوشیدن لباس های تنگ و جمع و جور گرایش دارند
 به حریم خصوصی خود و دیگران اهمیت چندانی نمی دهند. به تماس با اشیا و دیگران علاقه‌مندند، به دیگران تنه می‌زنند، دوست دارند نزدیک دیگر هم بازی‌هایشان بنشینند و یا با موها و لباس‌های آنها بازی کنند
 به جراحات حساس نیستند و ممکن است متوجه ضربه‌ها یا بریدگی های سطحی نشوند
متوجه تماس با دیگران و اشیا نمی شوند مگر اینکه شدید باشد
اغلب هنگام بازی به دیگران صدمه می زنند مثلاً ممکن است پایشان را روی پای دیگری بگذارند بدون اینکه متوجه شوند
 هنگام انجام فعالیت ها شلخته و بی‌دقت هستند
 به غذاهای با طعم و بافت تند گرایش دارند مثل غذاهای ادویه ای، شیرین، شور یا ترش
 اجسام را در دهانشان می گذارند، ممکن است آستین یا مداد شان را بجوند یا دست شان را گاز بگیرند
ماساژدرمانی به تعدیل حسی کودک کمک شایانی می کند و موجب می شود کودک بهتر و راحت تر با محیط اطراف ارتباط برقرار کرده و درنتیجه عملکرد بهتری داشته باشد و در نهایت باعث افزایش مشارکت کودک شده و کیفیت زندگی کودک  والدین را افزایش خواهد داد.

مرکز ماساژ درمانی برای بیش فعالی- ماساژدرمانی برای بی قراری- ماساژ درمانی برای پرخاشگری کودک

یکی از علایم کودکان بیش فعال تکانشگری و پرخاشگری و عدم کنترل هیجانات می باشد. همچنین وجود حرکات اضافه در بدن از جمله تکان دادن دستها یا پاها در کودکان بیش فعال دیده می شود. پرخاشگری و بی قراری به علت آستانه تحریک پایین در این کودکان باعث ایجاد مشکلات مختلفی نظیر عدم توانایی دوست یابی و برقراری ارتباط اجتماعی صحیح با دیگران و مشکلات پذیرش کودک در مکان های آموزشی ایجاد می کند. ماساژ درمانی در کودکان بیش فعال با ایجاد ریلکسیشن در کودک و بالا بردن آستانه تحریک او از میزان پرخاشگری و بی قراری کودکان بیش فعال می کاهد. این امر به خودی خود موجب عملکرد های مناسب در محیط های اجتماعی می گردد. با استفاده از تکنیک های ماساژ درمانی می توان مشکلات حسی کودکان بیش فعال را برطرف نموده . یکی دیگر از خواص ماساژ درمانی در کودکان بیش فعال بهبود حس عمقی توسط تکنیک های ماساژ درمانی عمقی می باشد که با ایجاد طرح واره بدنی صحیح در کودک بیش فعال موجب کاهش حرکات اضافه آنان می شود.

یکی دیگر از مشکلات کودکان بیش فعال حفظ یک وضعیت بدنی خاص برای مدت طولانی است. ماساژ درمانان با تجربه مرکز توانبخشی دکتر صابر با ایجاد پوزیشن های مختلف در طول جلسه درمانی نظیر پوزیشن نشته، چهار دست و پا و به شکم خوابیده و… تحمل کودک را درحفظ یک وضعیت ایستا بالا می برد. این امر موجب افزایش توانایی کودک در حفظ قوانین محیط های اجتماعی نظیر کلاس درس می شود.

ماساژ درمانی برای کودکان فلج مغزی- ماساژ درمانی فلج مغزی

ماساژ درمانی در فلج مغزی یکی از فاکتور های درمانی مهم برای درمان مشکلات حس عمقی، کوتاهی عضلات و آگاهی از بدن کودک فلج مغزی می باشد.ماساژ درمانی برای کودک فلج مغزی باید به نحوی باشد که فرد ماساژ درمان تبحر خاصی در تشخیص مسیر عضلات و عروق و اعصاب در آناتومی بدن داشته باشد تا بتواند به بهترین نحو ممکن به ماساژ کودکان فلج مغزی بپردازذ. از فواید ماساژ درمانی فلج مغزی می توان به افزایش جریان خون در اندام های کودک فلج مغزی اشاره کرد که به خودی خود باعث کاهش اسپاسم و افزایش حس عمقی در کودکان فلج مغزی می گردد. به طور کل ماساژ درمانی کودکان فلج مغزی می تواند در بهبود مهارت های حرکتی و کاهش رفلکس های پاتولوژیک با استفاده از ماساژ های تخصصی در کودکان فلج مغزی به درمان کودک فلج مغزی پرداخت.

ماساژ درمانی فلج مغزی

ماساژ درمانی در کودکان سندرم داون

ماساژ درمانی یکی از درمان های مفید برای کودکان سندرم داون می باشد. کودک سندرم داون به علت ضعف عضلات و شلی مفاصل از حس عمقی پایینی برخوردار می باشند. این تن عضلانی پایین موجب تاخیر حرکتی و دیر راه افتادن کودک می شود .همچنین به علت شلی لیگامان ها و مفاصل در این کودکان احتمال آسیب های مفصلی و در رفتگی لگن و آرنج در این کودکان بیشتر است.

ماساژ درمانی در کودکان سندروم داون بر روی بالک عضله و تحریکات حس عمقی در عضلات فعالیت می نماید به این صورت که فشار عمقی روی عضلات کودک موجب تقویت حس عمقی و بهبود قدرت عضلانی می گردد. همچنین ماساژ درمانی با تحریکات کامپرشن مفصلی می تواند در ثبات مفاصل و تقویت لیگامان های اطراف مفصل موثر باشد. تمرینات ماساژ درمانی در کودکان سندرم داون سطح شناختی و هوشیاری کودک را بالا برده و موجب تقویت توجه در کودک می گردد. این امر با افزایش تحمل کاری در کودک سندرم داون و کاهش پرخاشگری می گردد.

به علت شلی عضلات و تون عضلانی پایین در این کودکان، مشکلات بلع و غذا خوردن در این کودکان شایع می باشد. همچنین تاخیر در گفتار یا اختلالات زبان در این کودکان به وفور دیده می شود. ماساژ های صورت در کودکان سندرم داون موجب تقویت عضلات دهان و صورت و کاهش آب ریزش دهان در کودکان می شود. تحریکات حسی در ماساژ درمانی کودکان سندرم داون همچنین باعث تقویت مهارت های گفتار و زبان و افزایش توانایی های بلع و جویدن در این کودکان می گردد.

ماساژ نوزاد بای خواب- ماساژ درمان کولیک نوزاد

ماساژ درمانی نوزادان

یکی دیگر از خدمات مرکز ماساژ درمانی کودکان دکتر صابر، ماساژ درمانی در درمان کولیک نوزاد است ماساژ های دورانی در ناحیه شکم و اطراف ناف نوزادان به بهبود حرکات روده در نوزاد و کاهش حملات کولیک در نوزاد کمک می کند. بهترین زمان برای انجام ماساژ های کولیک قبل از خواب کودک است پس از آن می توان از ماساژ های ریلکسیشن جهت تن آرامی و آمادگی کودک برای خواب استفاده نمود. ماساژ ناحیه کمر و ماساژ های پیشانی از مواردیست که موجب ایجاد ریلکسیشن در نوزاد و خواب بهتر نوزادان می شود. این ماساژ های به صورت تخصصی توسط ماساژ درمانی نورادان در مرکز دکتر صابر به والدین آموزش داده می شود.

بیشتر بدانیم

مرکز تخصصی تشخیص و درمان اوتیسم
 اوتیسم در کودکان چیست ؟
لکنت زبان در کودکان
فلج مغزی در کودکان
اختلال یادگیری در کودکان
یکپارچگی حسی چیست؟
دیستروفی عضلانی چیست؟
بیش فعالی در کودکان چیست؟
نقص توجه  در کودکان چیست؟
متخصص کاردرمانی در منزل
مرکز کاردرمانی کودکان
بهترین کلینیک کاردرمانی در تهران
متخصص گفتار درمانی در منزل
کلینیک گفتاردرمانی کودکان
بهترین مرکز گفتاردرمانی در تهران

مطالب مربوط به اوتیسم و بیش فعالی

مهارت های ارتباطی کودک اوتیسم
علایم اختلال اوتیسم
تست هوش در کودکان اوتیسم
روش های رفتار درمانی در درمان اوتیسم
مرکز تخصصی اوتیسم در تهران
تشخیص اوتیسم
درمان یکپارچگی حسی در اوتیسم
درمان کودک اوتیسم
رفتار خود تحریکی
اتاق تعدیل حسی
اختلال پردازش حس لامسه
حس بینایی
اختلال بینایی
حس عمقی
خود آگاهی و بادی ایمیج
حس تعادل یا وستیبولار
اختلالات مرتبط با یکپارچگی حسی
تدافع لمسی
درمان اختلال پردازش حسی
توانبخشی شناختی
مهارت های تعادلی
اختلال تیک در کودکان
با کودک اوتیسم خود چه کنم
سنسوری روم
تعدیل شنیداری
کاردرمانی ذهنی
بازی درمانی
کاردرمانی جسمی
رشد مهارت های دستی
کاردرمانی دست کودکان
مشکلات توجه در کودکان بیش فعال
بهترین مرکز درمان بیش فعالی و نقص توجه
بازی درمانی در کودکان بیش فعال
نقش ژنتیک و تغذیه در بیش فعالی
توانبخشی شناختی در درمان بیش فعالی
تقویت حافظه در کودکان با نقص توجه و بیش فعالی
درمان بیش فعالی

اختلال حافظه در بیش فعالی

بهترین مراکز ماساژ درمانی کودکان در شرق تهران

بهترین کلینیک ماساژ درمانی اوتیسم درشرق تهرانبهترین کلینیک ماساژ درمانی اوتیسم در تهران-بهترین کلینیک ماشاژ درمانی اوتیسم در تهرانپارس-بهترین کلینیک ماساژ درمانی اوتیسم در نیاوران-بهترین کلینیک ماساز درمانی اوتیسم در پاسداران-بهترین کلینیک ماساژ درمانی اوتیسم در شمال تهران-بهترین کلینیک ماساژ درمانی اوتیسم در شرق تهران-بهترین کلینیک ماساژ درمانی اوتیسم در پونک-بهترین کلینیک ماساز درمانی اوتیسم در فرمانیه- بهترین کلینیک ماساژ درمانی اوتیسم در شریعتیبهترین کلینیک ماساژ درمانی اوتیسم در پاسدارانبهترین کلینیک ماساژ درمانی اوتیسم در تهرانپارسبهترین کلینیک ماساژدرمانی اوتیسم در شرق تهرانبهترین مرکز ماساژ درمانی کودکان اوتیسم شرق تهران -بهترین مرکز ماساژ درمانی کودکان اوتیسم در هنگام- بهترین مرکز ماساژ درمانی کودکان اوتیسم در رسالت- بهترین مرکز ماساژ درمانی کودکان اوتیسم در میدان سپاه- بهترین مرکز ماساژ درمانی کودکان اوتیسم شرق تهران-بهترین مرکز ماساژ درمانی کودکان اوتیسم در طالقانی- بهترین مرکز ماساژ درمانی کودکان اوتیسم در مشیریه- بهترین مرکز ماساژ درمانی کودکان اوتیسم در مسعودیه-بهترین مرکز ماساژ درمانی کودکان اوتیسم در نارمک- بهترین مرکز ماساژ درمانی کودکان اوتیسم در مجیدیه-بهترین کلینیک ماساژ درمانی اوتیسم در سراج- بهترین کلینیک ماساژ درمانی اوتیسم شرق تهران -بهترین کلینیک ماساژ درمانی اوتیسم در فرجام- بهترین کلینیک ماساژ درمانی اوتیسم در افسریه- بهترین کلینیک ماساژ درمانی اوتیسم در پاسدار گمنام- ماساژ درمانی خوب برای اوتیسم در پیروزی- ماساژ درمانی خوب برای اوتیسم در شرق تهران -ماساژ درمانی خوب برای اوتیسم در باقری-ماساژ درمانی خوب برای اوتیسم در  سیزده آبان- ماساژ درمانی خوب برای اوتیسم در آهنگ- ماساژ درمانی خوب برای اوتیسم در پرستار- ماساژ درمانی خوب برای اوتیسم در چهارصد دستگاه- ماساژ درمانی خوب برای اوتیسم در خیابان کرمان- ماساژ درمانی خوب برای اوتیسم شرق تهران -ماساژ درمانی خوب برای اوتیسم در وحیدیه- ماساژ درمانی خوب برای اوتیسم در شرق تهران -بهترین مراکز ماساژ درمانی برای بی قراری در سرخه حصار-بهترین مراکز ماساژ درمانی برای بی قراری در امامت- بهترین مراکز ماساژ درمانی برای بی قراری در امام حسین- بهترین مراکز ماساژ درمانی برای بی قراری در سید خندان- بهترین مراکز ماساژ درمانی برای بی قراری شرق تهران بهترین مراکز ماساژ درمانی برای بی قراری در دردشت-بهترین مراکز ماساژ درمانی برای بی قراری در گلبرگ- بهترین مراکز ماساژ درمانی برای بی قراری در خیابان اشراقی- بهترین مراکز ماساژ درمانی برای بی قراری در زاهد گیلانی- بهترین مراکز ماساژ درمانی برای بی قراری در صفا- بهترین مراکز ماساژ درمانی برای بی قراری در مولوی- بهترین مراکز ماساژ درمانی برای بی قراری درسبلان-بهترین مراکز ماساژ درمانی برای بی قراری شرق تهران -بهترین مراکز ماساژ درمانی برای بی قراری در هفت حوض- بهترین مراکز ماساژ درمانی برای بی قراری در سعدی- مرکز ماساژ درمانی برای بیش فعالی در خیابان تختی- مرکز ماساژ درمانی برای بیش فعالی در سهره وردی- مرکز ماساژ درمانی برای بیش فعالی در بهشتی-مرکز ماساژ درمانی برای بیش فعالی در فردوسی- مرکز ماساژ درمانی برای بیش فعالی در بهارستان- مرکز ماساژ درمانی برای بیش فعالی در مطهری- مرکز ماساژ درمانی برای بیش فعالی در مفتح- مرکز ماساژ درمانی برای بیش فعالی در شرق تهران – مرکز ماساژ درمانی برای بیش فعالی در دروازه شمیران- مرکز ماساژ درمانی برای بیش فعالی در تختی- مرکز ماساژ درمانی برای بیش فعالی در کریمخان- مرکز ماساژ درمانی برای بیش فعالی در هفت تیر- مرکز ماساژ درمانی برای بیش فعالی در هرندی- مرکز ماساژ درمانی برای بیش فعالی در قیام- ماساژ درمانی برای پرخاشگری کودک در بلوار پروین-ماساژ درمانی برای پرخاشگری کودک در اتحاد- ماساژ درمانی برای پرخاشگری کودک در خیابان ایران- ماساژ درمانی برای پرخاشگری کودک در هفده شهریور- ماساژ درمانی برای پرخاشگری کودک در نظام آباد -ماساژ درمانی برای پرخاشگری کودک در شهدا-ماساژ درمانی برای پرخاشگری کودک شرق تهران – ماساژ درمانی برای پرخاشگری کودک در نیرو هوایی- ماساژ درمانی برای پرخاشگری کودک در بلوار ابوذر-  ماساژ درمانی برای پرخاشگری کودک در میدان خراسان- ماساژ درمانی برای پرخاشگری کودک در مدائن- ماساژ درمانی برای اضطراب کودکان درفدک- ماساژ درمانی برای اضطراب کودکان در شمیران- ماساژ درمانی برای اضطراب کودکان در تسلیحات-  ماساژ درمانی برای اضطراب کودکان در نبرد- ماساژ درمانی برای اضطراب کودکان در محلاتی -ماساژ درمانی برای اضطراب کودکان در لواسان-ماساژ درمانی برای اضطراب کودکان در فشم- ماساژ درمانی برای اضطراب کودکان در حکیمیه – ماساژ درمانی برای اضطراب کودکان در شرق تهران – ماساژ درمانی برای اضطراب کودکان در شمیرانات- ماساژ درمانی برای اضطراب کودکان در  بنی هاشم- ماساژ درمانی برای اضطراب کودکان در علم و صنعت-ماساژ درمانی برای اضطراب کودکان در  قنات کوثر- ماساژ حس درمانی در شهرک امید- ماساژ حس درمانی در شیان- ماساژ حس درمانی در لویزان- ماساژ حس درمانی در مهران- ماساژ حس درمانی در خاقانی- ماساژ حس درمانی در امجدیه- ماساژ حس درمانی در ارامنه- ماساژ حس درمانی در خیابان دبستان- ماساژ حس درمانی در عباس آباد- ماساژ حس درمانی در اندیشه- ماساژ حس درمانی در خیابان قصر- ماساژ حس درمانی شرق تهران -ماساژ حس درمانی در کاج-  ماساژ حس درمانی در نامجو- ماساژ حس درمانی در شهید قندی- ماساژ حس درمانی در شرق تهران – ماساژ حس درمانی در میدان فرخی یزدی- ماساژ حس درمانی در مسجد جامع- ماساژ حس درمانی در ساقدوش – ماساژ حس درمانی در شرق تهران -ماساژ حس درمانی شرق -ماساژ حس درمانی در شهید عراقی-بهترین ماساژ کودک اوتیسم شرق تهران-بهترین ماساژ کودک اوتیسم در هروی- بهترین ماساژ کودک اوتیسم در قلهک-بهترین ماساژ کودک اوتیسم در سه راه ضرابخانه-بهترین ماساژ کودک اوتیسم در استاد حسن بنا-بهترین ماساژ کودک اوتیسم در میدان نبوت- بهترین ماساژ کودک اوتیسم در بلوار دلاوران-بهترین ماساژ کودک اوتیسم در سمنگان-بهترین ماساژ کودک اوتیسم در شهید ثانی-بهترین ماساژ کودک اوتیسم در جانبازان شرقی-بهترین ماساژ کودک اوتیسم در جانبازان غربی- بهترین ماساژ کودک اوتیسم در مدائن- بهترین ماساژ کودک اوتیسم در اتوبان رسالت- بهترین ماساژ کودک اوتیسم در میدان هلال احمر-بهترین ماساژ کودک اوتیسم در میدان الغدیر- بهترین ماساژ کودک اوتیسم در نیروی دریایی-بهترین ماساژ کودک اوتیسم در آیت الله مدنی- بهترین ماساژ کودک اوتیسم در خیابان گرگان-بهترین ماساژ کودک اوتیسم در سبلان جنوبی- بهترین ماساژ کودک اوتیسم در سبلان شمالی- بهترین ماساژ کودک اوتیسم در گلشن دوست-بهترین ماساژ کودک اوتیسم در خیابان اردیبهشت-

بهترین مراکز ماساژ درمانی کودکان در شمال تهران

بهترین کلینیک ماساژ درمانی اوتیسم در پاسدارانبهترین کلینیک ماساژ درمانی اوتیسم در شرق تهرانبهترین کلینیک ماساژ درمانی اوتیسم در شمال تهرانبهترین کلینیک ماساژ درمانی اوتیسم در سعادت آبادبهترین کلینیک ماساژ درمانی اوتیسم در تهرانپارس  بهترین کلینیک ماساژ درمانی اوتیسم در غرب تهرانبهترین کلینیک ماساژ درمانی اوتیسم در شریعتیبهترین کلینیک ماساژ درمانی اوتیسم در شهرک غرببهترین کلینیک ماساژ درمانی اوتیسم در جنت آباد  بهترین کلینیک ماساژ درمانی اوتیسم در فرمانیهبهترین کلینیک ماساژ درمانی اوتیسم در نیاورانبهترین کلینیک ماساژ درمانی اوتیسم در شمال تهرانبهترین کلینیک ماساژ درمانی اوتیسم در شمال تهرانبهترین کلینیک ماساژ درمانی اوتیسم در نیاورانبهترین کلینیک ماساژ درمانی اوتیسم در فرمانیهبهترین مرکز ماساژ درمانی کودکان اوتیسم در قیطریه- بهترین مرکز ماساژ درمانی کودکان اوتیسم در منظریه-بهترین مرکز ماساژ درمانی کودکان اوتیسم در آجودانیه- بهترین مرکز ماساژ درمانی کودکان اوتیسم در میرداماد- بهترین مرکز ماساژ درمانی کودکان اوتیسم در میدان محسنی- بهترین مرکز ماساژ درمانی کودکان اوتیسم در ظفر- بهترین مرکز ماساژ درمانی کودکان اوتیسم در خیابان نفت-بهترین مرکز ماساژ درمانی کودکان اوتیسم در اختیاریه- بهترین کلینیک ماساژ درمانی اوتیسم در کامرانیه- بهترین کلینیک ماساژ درمانی اوتیسم در خیابان دولت-بهترین کلینیک ماساژ درمانی اوتیسم در  دیباجی- بهترین کلینیک ماساژ درمانی اوتیسم در اقدسیه- بهترین کلینیک ماساژ درمانی اوتیسم در کودکان در مینی سیتی- بهترین کلینیک ماساژ درمانی اوتیسم در نوبنیاد- بهترین کلینیک ماساژ درمانی اوتیسم در بلوار ارتش- ماساژ درمانی خوب برای اوتیسم شمس آباد- ماساژ درمانی خوب برای اوتیسم در شمال تهران -ماساژ درمانی خوب برای اوتیسم در ازگل-ماساژ درمانی خوب برای اوتیسم در قلهک- ماساژ درمانی خوب برای اوتیسم در خیابان یاسر- ماساژ درمانی خوب برای اوتیسم در جماران- ماساژ درمانی خوب برای اوتیسم در تجریش-ماساژ درمانی خوب برای اوتیسم در میدان قدس- ماساژ درمانی خوب برای اوتیسم در خیابان الهیه- ماساژ درمانی خوب برای اوتیسم در فرشته- بهترین مراکز ماساژ درمانی برای بی قراری در جردن- بهترین مراکز ماساژ درمانی برای بی قراری در دارآباد- بهترین مراکز ماساژ درمانی برای بی قراری در سعدآباد-بهترین مراکز ماساژ درمانی برای بی قراری در جمشیدیه- بهترین مراکز ماساژ درمانی برای بی قراری در دربند- بهترین مراکز ماساژ درمانی برای بی قراری در گلابدره- بهترین مراکز ماساژ درمانی برای بی قراری در امام زاده قاسم- بهترین مراکز ماساژ درمانی برای بی قراری در چیذر-بهترین مراکز ماساژ درمانی برای بی قراری در دزاشیب- مرکز ماساژ درمانی برای بیش فعالی در زعفرانیه- مرکز ماساژ درمانی برای بیش فعالی در سوهانک- مرکز ماساژ درمانی برای بیش فعالی در شهرک محلاتی-  مرکز ماساژ درمانی برای بیش فعالی در شهرک نفت- مرکز ماساژ درمانی برای بیش فعالی در کاشانک- مرکز ماساژ درمانی برای بیش فعالی در محمودیه- مرکز ماساژ درمانی برای بیش فعالی در خیابان دروس- مرکز ماساژ درمانی برای بیش فعالی در ونک- مرکز ماساژ درمانی برای بیش فعالی در آرژانتین- مرکز ماساژ درمانی برای بیش فعالی در ساعی -مرکز ماساژ درمانی برای بیش فعالی در امیرآباد-مرکز ماساژ درمانی برای بیش فعالی در ایرانشهر- ماساژ درمانی برای پرخاشگری کودک در بهجت آباد- ماساژ درمانی برای پرخاشگری کودک در اندرزگو -ماساژ درمانی برای پرخاشگری کودک در زرگنده- ماساژ درمانی برای پرخاشگری کودک در باغ فردوس- ماساژ درمانی برای پرخاشگری کودک در آفریقا- ماساژ درمانی برای پرخاشگری کودک در خیابان باهنر- ماساژ درمانی برای پرخاشگری کودک در بلوار کاوه- ماساژ درمانی برای پرخاشگری کودک در اوین-ماساژ درمانی برای پرخاشگری کودک در بام تهران-ماساژ درمانی برای اضطراب کودکان در پارک وی-ماساژ درمانی برای اضطراب کودکان در نمایشگاه-ماساژ درمانی برای اضطراب کودکان در فرحزاد-ماساژ درمانی برای اضطراب کودکان در امام زاده داوود-ماساژ درمانی برای اضطراب کودکان در کوهسار-ماساژ درمانی برای اضطراب کودکان در شهرک کلاهدوز-ماساژ درمانی برای اضطراب کودکان در خیابان کلاهدوز-ماساژ درمانی برای اضطراب کودکان در شهرک شهید چمران-ماساژ درمانی برای اضطراب کودکان در صاحبقرانیه- ماساژ حس درمانی در گل نبی-ماساژ حس درمانی در میدان نیاوران-ماساژ حس درمانی در چهار راه پاسداران- ماساژ حس درمانی در چالهرز- ماساژ حس درمانی در وفامنش-ماساژ حس درمانی در پناهی نیا-ماساژ حس درمانی در افشاری-ماساژ حس درمانی در حقانی- ماساژ حس درمانی در خیابان گیلان-ماساژ حس درمانی در خیابان یاسر- ماساژ حس درمانی در مقدس اردبیلی- ماساژ حس درمانی در ولیعصر-بهترین ماساژ کودک اوتیسم در موحد دانش-بهترین ماساژ کودک اوتیسم در صادقی قمی- بهترین ماساژ کودک اوتیسم در خیابان دستگردی- بهترین ماساژ کودک اوتیسم در رستم آباد- بهترین ماساژ کودک اوتیسم در نارنجستان-بهترین ماساژ کودک اوتیسم در  نیستان- بهترین ماساژ کودک اوتیسم در نگارستان-بهترین ماساژ کودک اوتیسم در بوستان-بهترین ماساژ کودک اوتیسم در گلستان-بهترین ماساژ کودک اوتیسم در پورابتهاج-بهترین ماساژ کودک اوتیسم در دشتستان- بهترین ماساژ کودک اوتیسم در قبا-بهترین ماساژ کودک اوتیسم در گاندی -بهترین ماساژ کودک اوتیسم در نلسون ماندلا -بهترین ماساژ کودک اوتیسم در خیابان نفت -بهترین ماساژ کودک اوتیسم در میدان مادر -بهترین ماساژ کودک اوتیسم در شیخ بهایی- بهترین ماساژ کودک اوتیسم در ملاصدرا- بهترین ماساژ کودک اوتیسم در جهان کودک- بهترین ماساژ کودک اوتیسم در

بهترین مراکزماساژ درمانی کودکان در غرب تهران

بهترین کلینیک ماساژ درمانی اوتیسم در سعادت آبادبهترین کلینیک ماساژ درمانی اوتیسم در شهرک غرببهترین کلینیک ماساژ درمانی اوتیسم در ستارخانبهترین کلینیک ماساژ درمانی اوتیسم در ولنجکبهترین کلینیک ماساژ درمانی اوتیسم در پونکبهترین کلینیک ماساژ درمانی اوتیسم در غرب تهرانبهترین کلینیک ماساژ درمانی اوتیسم مرزدارانبهترین کلینیک ماساژ درمانی اتیسم در تهران-بهترین مرکز ماساژ درمانی کودکان اوتیسم در باغ فیض- بهترین مرکز ماساژ درمانی کودکان اوتیسم در شهرک اکباتان- بهترین مرکز ماساژ درمانی کودکان اوتیسم در شهر زیبا- بهترین مرکز ماساژ درمانی کودکان اوتیسم در گیشا- بهترین مرکز ماساژ درمانی کودکان اوتیسم در طرشت- بهترین مرکز ماساژ درمانی کودکان اوتیسم در حصارک- بهترین مرکز ماساژ درمانی کودکان اوتیسم در آزادی- بهترین مرکز ماساژ درمانی کودکان اوتیسم در شاهین شمالی – بهترین مرکز ماساژ درمانی کودکان اوتیسم در شاهین جنوبی – بهترین مرکز ماساژ درمانی کودکان اوتیسم در چهار باغ – بهترین مرکز ماساژ درمانی کودکان اوتیسم در بهنام – بهترین مرکز ماساژ درمانی کودکان اوتیسم در وحدت اسلامی – بهترین کلینیک ماساژ درمانی اوتیسم در سازمان آب – بهترین کلینیک ماساژ درمانی اوتیسم در کن- بهترین کلینیک ماساژ درمانی اوتیسم در ورداورد- بهترین کلینیک ماساژ درمانی اوتیسم در آریاشهر- بهترین کلینیک ماساژ درمانی اوتیسم در صادقیه- بهترین کلینیک ماساژ درمانی اوتیسم در شهرک آپادانا- بهترین کلینیک ماساژ درمانی اوتیسم در غرب تهران- بهترین کلینیک ماساژ درمانی اوتیسم در اشرفی اصفهانی- بهترین کلینیک ماساژ درمانی اوتیسم در تهران ویلا- بهترین کلینیک ماساژ درمانی اوتیسم در برق آلستوم- بهترین کلینیک ماساژ درمانی اوتیسم در همایونشهر- بهترین کلینیک ماساژ درمانی اوتیسم در ونک- بهترین کلینیک ماساژ درمانی اوتیسم در آیت الله کاشانی- بهترین کلینیک ماساژ درمانی اوتیسم در سازمان برنامه- بهترین کلینیک ماساژ درمانی اوتیسم در غرب تهران- ماساژ درمانی خوب برای اوتیسم در عدل- ماساژ درمانی خوب برای اوتیسم در شهرک اندیشه- ماساژ درمانی خوب برای اوتیسم در شهرک پرواز- ماساژ درمانی خوب برای اوتیسم در شهرک کوهسار- ماساژ درمانی خوب برای اوتیسم در شهرک نفت- ماساژ درمانی خوب برای اوتیسم در شهرک ولفجر- ماساژ درمانی خوب برای اوتیسم در غرب تهران- ماساژ درمانی خوب برای اوتیسم در بیمه- ماساژ درمانی خوب برای اوتیسم در غرب تهران- ماساژ درمانی خوب برای اوتیسم در کنکوری- ماساژ درمانی خوب برای اوتیسم در آرژانتین- ماساژ درمانی خوب برای اوتیسم در ساعی- ماساژ درمانی خوب برای اوتیسم غرب تهران- بهترین مراکز ماساژ درمانی برای بی قراری در امیر آباد- بهترین مراکز ماساژ درمانی برای بی قراری در ایرانشهر- بهترین مراکز ماساژ درمانی برای بی قراری در یوسف آباد- بهترین مراکز ماساژ درمانی برای بی قراری در بهجت آباد- بهترین مراکز ماساژ درمانی برای بی قراری در جمالزاده- بهترین مراکز ماساژ درمانی برای بی قراری خوب در غرب تهران- بهترین مراکز ماساژ درمانی برای بی قراری در خیابان شیراز- بهترین مراکز ماساژ درمانی برای بی قراری در عباس آباد- بهترین مراکز ماساژ درمانی برای بی قراری در فاطمی- بهترین مراکز ماساژ درمانی برای بی قراری در قائم مقام- بهترین مراکز ماساژ درمانی برای بی قراری در سنایی- بهترین مراکز ماساژ درمانی برای بی قراری در غرب تهران- بهترین مراکز ماساژ درمانی برای بی قراری در قزل قلعه – بهترین مراکز ماساژ درمانی برای بی قراری در بلوار کشاورز غربی- بهترین مراکز ماساژ درمانی برای بی قراری در بلوار کشاورز شرقی- بهترین مراکز ماساژ درمانی برای بی قراری در کریمخان- بهترین مراکز ماساژ درمانی برای بی قراری در هفت تیر – بهترین مراکز ماساژ درمانی برای بی قراری در گاندی- مرکز ماساژ درمانی برای بیش فعالی در میدان جهاد- مرکز ماساژ درمانی برای بیش فعالی در غرب تهران- مرکز ماساژ درمانی برای بیش فعالی در ولیعصر شمالی- مرکز ماساژ درمانی برای بیش فعالی در ولیعصر جنوبی- مرکز ماساژ درمانی برای بیش فعالی در هفت تیر- مرکز ماساژ درمانی برای بیش فعالی در استاد معین –  مرکز ماساژ درمانی برای بیش فعالی در خیابان دکتر هوشیار- مرکز ماساژ درمانی برای بیش فعالی در  غرب تهران- مرکز ماساژ درمانی برای بیش فعالی در شمشیری- مرکز ماساژ درمانی برای بیش فعالی در دستغیب- مرکز ماساژ درمانی برای بیش فعالی در فتح- مرکز ماساژ درمانی برای بیش فعالی در مهرآباد جنوبی- مرکز ماساژ درمانی برای بیش فعالی در مهر آباد شمالی- مرکز ماساژ درمانی برای بیش فعالی در بریانک- مرکز ماساژ درمانی برای بیش فعالی  غرب تهران- مرکز ماساژ درمانی برای بیش فعالی در سلسبیل- مرکز ماساژ درمانی برای بیش فعالی در کارون- مرکز ماساژ درمانی برای بیش فعالی در هاشمی- ماساژ درمانی برای پرخاشگری کودک در خیابان زنجان- ماساژ درمانی برای پرخاشگری کودک در خیابان آذربایجان- ماساژ درمانی برای پرخاشگری کودک در خیابان امام خمینی- ماساژ درمانی برای پرخاشگری کودک در جیحون- ماساژ درمانی برای پرخاشگری کودک در خوش- ماساژ درمانی برای پرخاشگری کودک در دامپزشکی- ماساژ درمانی برای پرخاشگری کودک در رودکی- ماساژ درمانی برای پرخاشگری کودک در قصرالدشت- ماساژ درمانی برای پرخاشگری کودک در مالک اشتر- ماساژ درمانی برای پرخاشگری کودک در نواب -ماساژ درمانی برای پرخاشگری کودک در کمیل-  ماساژ درمانی برای پرخاشگری کودک در انقلاب – ماساژ درمانی برای پرخاشگری کودک در شیخ هادی- ماساژ درمانی برای پرخاشگری کودک در امیریه- ماساژ درمانی برای پرخاشگری کودک در منیریه- ماساژ درمانی برای پرخاشگری کودک در اسکندری- ماساژ درمانی برای پرخاشگری کودک در دخانیات- ماساژ درمانی برای پرخاشگری کودک در جمهوری- ماساژ درمانی برای پرخاشگری کودک در میدان حر- ماساژ درمانی برای پرخاشگری کودک در میدان راه آهن- ماساژ درمانی برای پرخاشگری کودک در هلال احمر- ماساژ درمانی برای اضطراب کودکان  در پاستور- ماساژ درمانی برای اضطراب کودکان در حسن آباد- ماساژ درمانی برای اضطراب کودکان در گمرک- ماساژ درمانی برای اضطراب کودکان در وحدت اسلامی- ماساژ درمانی برای اضطراب کودکان در کارگر شمالی و ماساژ درمانی برای اضطراب کودکان در کارگر جنوبی- ماساژ درمانی برای اضطراب کودکان در بهارستان- ماساژ درمانی برای اضطراب کودکان در فردوسی- ماساژ درمانی برای اضطراب کودکان در پامنار-  ماساژ درمانی برای اضطراب کودکان در دروازه شمیران- ماساژ درمانی برای اضطراب کودکان در امین حضور- ماساژ درمانی برای اضطراب کودکان در پانزده خرداد- ماساژ درمانی برای اضطراب کودکان در سعدی- ماساژ درمانی برای اضطراب کودکان  در لاله زار- ماساژ درمانی برای اضطراب کودکان در یاخچی آباد- ماساژ درمانی برای اضطراب کودکان در جوادیه- ماساژ درمانی برای اضطراب کودکان در نازی آباد- ماساژ درمانی برای اضطراب کودکان در خزانه- ماساژ درمانی برای اضطراب کودکان در شهرک راه آهن- ماساژ درمانی برای اضطراب کودکان در شهرک گلستان- ماساژ درمانی برای اضطراب کودکان در شهرک فرهنگیان- ماساژ درمانی برای اضطراب کودکان در رجایی- ماساژ درمانی برای اضطراب کودکان در علی آباد- ماساژ درمانی برای اضطراب کودکان در سه راه آذری- ماساژ درمانی برای اضطراب کودکان در امام زاده حسن- ماساژ درمانی برای اضطراب کودکان در یافت آباد- ماساژ حس درمانی در جلیلی- ماساژ حس درمانی در زهتابی- ماساژ حس درمانی در زمزم- ماساژ حس درمانی در گلچین- ماساژ حس درمانی در باغ خزانه- ماساژ حس درمانی در میدان قزوین- ماساژ حس درمانی در میدان بهاران- ماساژ حس درمانی در صاحب الزمان- ماساژ حس درمانی در تولیدارو- ماساژ حس درمانی در شاد آباد- ماساژ حس درمانی در ولیعصر- ماساژ حس درمانی درخلیج فارس شمالی- ماساژ حس درمانی در خلیج فارس جنوبی- ماساژ حس درمانی در شهرک ولیعصر- ماساژ حس درمانی در شهرک صاحب الزمان- ماساژ حس درمانی در خانی آباد- ماساژ حس درمانی در اسفندیاری- ماساژ حس درمانی در بهمنیار- ماساژ حس درمانی در میدان بهمن- ماساژ حس درمانی در نعمت آباد- ماساژ حس درمانی در اسماعیل آباد- ماساژ حس درمانی در دولت خواه- ماساژ حس درمانی در شهید کاظمی- ماساژ حس درمانی در عبدل آباد- ماساژ حس درمانی در دولت آباد- ماساژ حس درمانی در جوانمرد- ماساژ حس درمانی در 13آبان- ماساژ حس درمانی در باشگاه نفت- ماساژ حس درمانی در تهرانسر مرکزی- ماساژ حس درمانی در شهرک دریا- ماساژ حس درمانی در شهرک آزادی- ماساژ حس درمانی در شهرک استقلال- ماساژ حس درمانی در شهرک دانشگاه- ماساژ حس درمانی در شهرک 22 بهمن- ماساژ حس درمانی در ویلاشهر- ماساژ حس درمانی در شهرک غزالی- ماساژ حس درمانی در شهرک شهرداری- ماساژ حس درمانی در شهرک دانشگاه شریف- ماساژ حس درمانی در زیبا دشت بالا- ماساژ حس درمانی در زیبا دشت پایین-بهترین ماساژ کودک اوتیسم در گلستان شرقی- بهترین ماساژ کودک اوتیسم در گلستان غربی- بهترین ماساژ کودک اوتیسم در دژبان- بهترین ماساژ کودک اوتیسم در شهید باقری- بهترین ماساژ کودک اوتیسم در آزادشهر – بهترین ماساژ کودک اوتیسم در پیکان شهر- بهترین ماساژ کودک اوتیسم در دریاچه چیتگر- بهترین ماساژ کودک اوتیسم در تهرانسر غربی- بهترین ماساژ کودک اوتیسم در تهرانسر شرقی- بهترین ماساژ کودک اوتیسم در اسلامشهر- بهترین ماساژ کودک اوتیسم در اکباتان- بهترین ماساژ کودک اوتیسم در شهران – بهترین ماساژ کودک اوتیسم در بلوار فردوس شرق- بهترین ماساژ کودک اوتیسم در بلوار فردوس غرب- بهترین ماساژ کودک اوتیسم در دهکده المپیک – بهترین ماساژ کودک اوتیسم در سیمون بولیوار – بهترین ماساژ کودک اوتیسم در چیتگر شمالی- بهترین ماساژ کودک اوتیسم در چیتگر جنوبی – بهترین ماساژ کودک اوتیسم در اسلام شهر – بهترین ماساژ کودک اوتیسم در شهر آرا-بهترین ماساژ کودک اوتیسم در حقانی-  بهترین ماساژ کودک اوتیسم در خیابان جی- بهترین ماساژ کودک اوتیسم در بلوار سرو- بهترین ماساژ کودک اوتیسم در خیابان پاکنژاد- بهترین ماساژ کودک اوتیسم در میدان صنعت- بهترین ماساژ کودک اوتیسم در بلوار دریا- بهترین ماساژ کودک اوتیسم در بلوار شهرداری- بهترین ماساژ کودک اوتیسم در میدان کتاب- بهترین ماساژ کودک اوتیسم در ایران زمین- بهترین ماساژ کودک اوتیسم در میدان کاج- بهترین ماساژ کودک اوتیسم در بلوار 24 متری- بهترین ماساژ کودک اوتیسم در صرافها- بهترین ماساژ کودک اوتیسم در خیابان علامه- بهترین ماساژ کودک اوتیسم در بلوار فرهنگ- بهترین ماساژ کودک اوتیسم در بلوار فرحزادی- بهترین ماساژ کودک اوتیسم در فرحزاد- بهترین ماساژ کودک اوتیسم در بلوار مطهری- بهترین ماساژ کودک اوتیسم در بلوار درختی- بهترین ماساژ کودک اوتیسم در خیابان زرافشان- بهترین ماساژ کودک اوتیسم در هرمزان- بهترین ماساژ کودک اوتیسم در میدان توحید- بهترین ماساژ کودک اوتیسم در نصرت- بهترین ماساژ کودک اوتیسم در فرصت – بهترین ماساژ کودک اوتیسم در انقلاب – بهترین ماساژ کودک اوتیسم در ازادی -بهترین ماساژ کودک اوتیسم در شادمان – بهترین ماساژ کودک اوتیسم در بهبودی – بهترین ماساژ کودک اوتیسم در حبیب الهی – بهترین ماساژ کودک اوتیسم در دریان نو – بهترین ماساژ کودک اوتیسم در دادمان – بهترین ماساژ کودک اوتیسم در شهرک ژاندارمری – بهترین ماساژ کودک اوتیسم در خیابان حسن سیف – بهترین ماساژ کودک اوتیسم در شهرک بوعلی – بهترین ماساژ کودک اوتیسم در ایوانک – بهترین ماساژ کودک اوتیسم در بلوار حافظی – بهترین ماساژ کودک اوتیسم در بلوار پیام – بهترین ماساژ کودک اوتیسم در کوی فراز – بهترین ماساژ کودک اوتیسم در شهرک قدس – بهترین ماساژ کودک اوتیسم در قیصر امین پور – بهترین ماساژ کودک اوتیسم در سئول – بهترین ماساژ کودک اوتیسم در سیمای ایران –

 

۸ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • بچه من عضلاتش خیلی سفت بود و اسپاسم داشت خداروشکر با اومدن به کلاس های ماساژ درمانی الان حس می کنم اسپاسمش کمتر شده از آقای دکتر صابر ممنونم

  پاسخ
 • پسرم اصلا درد سر و دست و پا رو احساس نمی کرد وقتی پاش به جایی میخورد انگار نمی فهمید من بعدا متوجه کبودی اون میشدم ولی از وقتی که کلاس های ماساژ درمانی کلینیک آقای دکتر صابر میبرمش چند وقته که گذشته و الان که بدنش زخمی میشه میاد و به من نشون میده من متوجه تغییرات مثبت اون شدم بسیار سپاس گزارم

  پاسخ
 • بچه من خیلی گریه میکنه از آقای دکتر میخوام که کمکم کنه

  پاسخ
 • پسز من تشخیص فلج مغزی هستش در نشستن و کنترل سر و گردن به شدت مشکل داشت وقتی کلاس های ماساژ درمانی کلینیک دکتر صابر رو رفتم الان کاملا متوجه شدم هم نشستنش و هم کنترل گردنش خیلی بهتر شده کلا نشستنش خوب شده از کادر درمانیشون تشکر می کنم

  پاسخ
 • توی این زمان بحرانی کرونا که باید هم مواظب سلامتی بچم باشم و هم درمانش خداروشکر کلینیک آقای دکتر صابر تمیزی و بهداشت رو کاملا رعایت کرده و خیال من از این بابت راحته خیلی از زحماتتون ممنونم

  پاسخ
 • من یه بچه اوتیسم داشتم که کلا بی قرار بود تا اینکه آوردمش کلینیک شما و ماساژ درمانی میشه و خداروشکر خیلی بهتر شده و حرف گوش میده

  پاسخ
 • دختر من در لباس پوشیدن مشکل داشت هر لباسی رو نمی پوشید حتی به مارک لباس هم گیر میداد که به بدنش برخورد می کرد و از ارتفاع و تاپ و سرسره هم می ترسید دخترمو بردم کلاس های ماساژ درمانی الان هم لباس خوب میپوشه و به پارک و تاپ و سرسره علاقه مند شده از کلینیک دکتر صابر تشکر میکنم

  پاسخ
 • درمانگرای کلینیک آقای دکتر صابر خیلی با حوله و صبور با بچه ها کار میکنن بچه من که خیلی دوسشون داره و ارتباط خوبی هم گرفته از آقای دکتر و درمانگراشون نهایت تشکر رو دارم

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

error: Content is protected !!