ارگوتراپیست مهدی صابر

مرکز آب درمانی کودکان در سازمان برنامه

آب درمانی کودکان دکتر صابر- اوتیسم و فلج مغزی

سر فصل مطالب

جهت تماس با کلینیک کاردرمانی و گفتار درمانی جناب آقای دکتر صابر (کلینیک توانبخشی پایا در پاسداران ، کلینیک توانبخشی غرب تهران در سعادت آباد) باشماره 09029123536 تماس حاصل فرمایید.

 

 

آب درمانی یکی از درمان های پایه ، شناخته شده و تاثیر گذار در کودکان فلج مغزی به حساب می آید. تاثیرات این درمان در حیطه کودکان با اختلالات حرکتی به کرات مورد مطالعه قرار گرفته است. اما درمان کودکان اوتیسم و ASD  با اهداف ویژه ای انجام می گیرد. نخست به شرح تاثیرات آب در مشکلات حرکتی می پردایم.

استفاده از آب درمانی در بیماری های کودکان

خواص منحصر به فرد آب یک محیط مطلوب برای کودکان با فلج مغزی را ایجاد می کند. برای مثال کاهش وزن، میزان کنترل تنه،عملکرد بهتر مفاصل، کاهش تاثیر جاذبه باعث میشود فعالیت جسمانی در آب تاثیر بیشتری بر یکارچگی حسی حرکتی نسبت به فعالیت بیرون از آب داشته باشد.

مطالعات نشان داده است انجام تمرینات حرکتی در آب درمانی می تواند به صورت بالقوه به افزایش اعتماد به نفس و انگیزه در این کودکان کمک کند و منجر به مقاومت کمتر برای انجام تمرینات دشوار می شود.

آب درمانی در کودکان فلج مغزی

آب درمانی کودکان یکی از روش های درمانی اثبات شده در درمان کودکان فلج مغزی می باشد. کودک فلج مغزی به علت اسپاسم عضلانی، ضعف عضلات و محدودیت های حرکتی در انجام حرکات ارادی دچار مشکل است. تعادل پایین و نا امنی جاذبه ای در این کودکان ترس از حرکت را افزایش داده و پیشرفت روند رشد حرکتی را در کودکان کند می کند.

استفاده از آب گرم  در آب درمانی بر روی سطح پوست کودک باعث اتساع عروق و در نتیجه خونرسانی را روی پوست افزایش می دهد. به علت چگالی پایین آب،نیروی جاذبه از روی بدن کودک برداشته شده در نتیجه کودک توانایی انجام حرکات را با وجود ضعف عضلانی موجود بدست می آورد. آب یک اثر هیدرواستاتیکی دارد که موجب ایجاد یک فشار آب ساکن به بدن کودک می شود. این حالت مانند ماساژ آرامی است که روی بدن کودک صورت می گیرد.

آب درمانی در برطرف کردن مشکلات عضلانی نظیر اسپاسم عضله، سفتی یا انقباض عضلات و ضعف عضلانی در کودکان فلج مغزی همچنین در اصلاح مشکلات اسکلتی و استخوانی کودکان فلج مغزی مانند انحرافات ستون فقرات ، تقویت حس وستیبولار و نا امنی جاذبه ای در این کودکان نقش بسزایی دارد.

استفاده از ابزار های مختلف آب درمانی نظیر تخته تعادل در آب و تیلت برد آبی، تمریناتی هستند که به صورت فعال با ایجاد وضعیت های مختلف بر هم زننده تعادل می توانند کودک فلج مغزی را در افزایش توانمندی های خود یاری دهند.

آب با ایجاد خاصیت تسهیل کنندگی حرکت( به علت کاهش وزن کودک) و خاصیت مقاومتی خود به درمان کودک فلج مغزی کمک می کند.خاصیت تسهیل کنندگی آب به کودک این امکان را می دهد که با کم شدن وزن و کاهش جاذبه، تمرینات استاتیک را انجام دهد. برای مثال کودک فلج مغزی در داخل استخر  آب درمانی به راحتی می تواند وضعیت های ایستادن، چهار دست و پا و دو زانو را حفظ کند. با استفاده از خاصیت مقاومتی آب می توان به تقویت عضلات و کنترل رفلکس های پاتولوژیک در کودکان فلج مغزی پرداخت. خاصیت هیدرواستاتیک آب با ایجاد بیوفیدبک حس عمقی به شکل گیری و یادگیری الگو های طبیعی حرکت و ایجاد حس تعادل کمک می کند.

کلینیک کاردرمانی جناب آقای صابر با تجهیز بخش آب درمانی به وسایل پیشرفته درمانی نظیر دنبل آبی، تردمیل در آب، تیلت برد آبی، بالانس بیم آبی ، نودل ها و تیوپ های بادی جهت ایجاد تعلیق در آب همچنین وسایل تحریکات حسی و اسباب بازی های آبی جذاب، این مکان را برای درمان کودکان فلج مغزی طراحی نموده تا کودک در فضایی آرام و اختصاصی به فعالیت های درمانی بپردازد. به جهت ایجاد تمرکز بیشتر در کودک در طول تایم درمانی تنها یک کودک با درمانگر متخصص و آموزش دیده در فضای استخر حضور داشته و خدمات آب درمانی را دریافت می کنند، این امکان بخش آب درمانی کلنیک ما را به اختصاصی ترین بخش آب درمانی کودکان تبدیل نموده است.

فواید آب درمانی در درمان کودکان فلج مغزی

 • کاهش اسپاسم عضلانی( سفتی حرکت در مفاصل و عضلات)
 • درمان ناامنی جاذبه ای (ترس از حرکت و از دست دادن تعادل و افتادن)
 • تقویت قدرت عضلات بدون فشار به مفاصل و آسیب های مفصلی
 • به عنوان تحریک حس عمقی بوسیله فشار هیدروستاتیک( فشار وارده توسط آب به بدن)
 • بهترین محیط آموزش برای یادگیری الگوهای طبیعی حرکت و تقویت قدرت برنامه ریزی حرکتی
 • ایجاد تراز وضعیی بدن، ثبات تنه، تقویت تعادل ذاینامیک( تعادل در حال حرکت)
 • تقویت عملکرد سیستم گردش خون و تنفس در کودک
 • افزایش سطح هوشیاری و توجه و تمرکز کودک

آب درمانی و سندروم داون

از دیگر موارد استفاده از آب برای درمان کودکان، استفاده از تمرینات آب درمانی در کودکان سندروم داون می باشد.

آب درمانی یکی از مداخلات زودهنگام در حیطه کودکان سندروم داون به حساب می آید.به علت تون عضلانی پایین( هیپوتونی) لکسیته لیگامانی( شلی تاندون ها و مفاصل) و ضعف در قدرت عضلات استفاده از آب درمانی یکی از بهترین روش های درمانی می باشد که کمترین آسیب رابه ساختار مفاصل می رساند.

با کم شدن وزن فرد در آب فشار اضافی از روی مفاصل برداشته شده و کودک می تواند بدون ترس از آسیب رساندن به بافت مفاصل تمرینات تقویت عضلانی را انجام دهد.

آب درمانی کودکان
آب درمانی

فواید آب درمانی در کودکان سندروم داون(سندرم داون)

 • افزایش ثبات تنه و افزایش تعادل در حرکات داینامیک در کودکان سندروم داون
 • تحریک حس عمقی مفاصل در کودکان سندروم داون
 • تقویت سیستم ایمنی ، سیستم تنفس و عملکرد گردش خون در بدن در کودکان سندروم داون
 • تقویت سرعت پاسخ دهی به محرک در کودکان سندرم داون
 • تقویت مهارت های هماهنگی حرکتی در کودکان سندرم داون
 • افزایش سطح هوشیاری و توجه و تمرکز در کودکان سندرم داون
 • افزایش تحمل عضلانی و تقویت قدرت عضلانی بدون ایجاد لکسیته لیگامانی در کودکان سندرم داون

آب درمانی و مشکلات ارتوپدی

از دیگر موارد استفاده از آب درمانی در اصلاح مشکلات ارتوپدیک (اسکلتی، عضلانی ) در کودکان و بزرگسالان است. به علت خاصیت هیدرواستاتیک آب انجام تمرینات درمانی در آب آسان تر و با فشار کمتری به مفاصل انجام می شود .

همچنین با تنظیم دمای اب می توان یک سیستم تسکین دهنده و کاهش درد را برای فرد ایجاد کرد. با استفاده از ابزار های مختلف اب درمانی به راحتی سطح سختی تمرینات قابل تنظیم با پیشرفت بیمار می باشد و امکان تنظیم میزان فشار به عضلات برای درمانگران فراهم می شود

فواید آب درمانی در اختلالات ارتوپدیک

 • امکان انجام حرکات اصلاحی متنوع برای افراد مختلف در هر سنی
 • تقویت عضلات سطحی وعمقی
 • حفظ و افزایش دامنه حرکتی اندام ها، رفع محدودیت های حرکتی و پیشگیری از ان ها
 • اصلاح پوسچرال و پپیشگیری از ایجاد انحرافات ستون فقرات و مشکلات ناشی از آن
 • کاهش درد های مفصلی و گرفتگی عضلانی

 

آب درمانی در اوتیسم -آب درمانی برای کودکان اوتیسم

کودک اوتیسم به علت درگیری های حسی فراوان امکان  دریافت تجربیات محدودی را از محیط اطراف دارد،همچنین تحمل تغییرات محیطی برای این کودکان دشوار می باشد. آب درمانی محیطی را فراهم می کند تا کودک با قرار گرفتن درآب و استفاده از خواص آرام بخشی و درمانی آب بتواند تجربیات حسی مفید را از محیط دریافت کند.

فواید آب درمانی برای کودکان اوتیسم

 • آب درمانی با تقویت عضلات ، به افزایش دامنه حرکتی و واکنش های تعادلی کمک می کند. در آب با انجام فعالیت های بازی گونه کودک همکاری بهتری نشان می دهد.
 • کودک در آب می تواند با قرار گرفتن در محیطی امن به تمرین تعاملات اجتماعی کوچک بدون قرار گرفتن در استرس و فشار روانی بپردازد.
 • آب با اثر آرام سازی خود به همراه تمرینات طراحی شده تراپیست کمک بسزایی در تعدیل حسی و یکپارچگی حسی کودکان طیف  اوتیسم دارد. آب درمانی در اوتیسم بهترین روش در جهت تقویت حس وستیبولار و حس عمقی می باشد که می تواند به بهبود سطح هوشیاری کودک و کاهش رفتار های کلیشه ای کمک کند.
 • بسیاری از کودکان اوتیسم با اختلالات مهارتهای حرکتی زبانی دهانی رو به رو هستند. فعالیت های دهانی نظیر حباب ساختن در آب، نفس گیری و… به تقویت مهارتهای دهانی و گفتار آنان کمک می کند.
 • به علت چگالی آب و ایجاد حالت تعلیق در آن، آب درمانی اوتیسم  یکی از بهترین راه های درمان در زمینه حس عمقی در تمام اندام ها می باشد، تمریناتی مانند حمل وزنه در آب و …. اثر فوق العاده ای در مهارت های دستی این کودکان اوتیسم دارد.
 • کم شدن وزن بدن در آب، همراه با استفاده از تجهیزات مکانوتراپی باعث ایجاد و تقویت هماهنگی حرکتی در کودک اوتیسم می گردد.
 • انجام تمرینات آب درمانی برای کودکان اوتیسم با ایجاد تاثیر آرام سازی و تعدیل حس و کاهش رفتار های پرخاشگرانه سبب تسریع پروسه درمان های رفتاری در این کودکان می شود.

کلینیک آب درمانی

بخش آب درمانی مرکز توانبخشی جناب آقای صابر تنها بخش آب درمانی مختص کودکان مجهز به کاملترین تجهیزات توانبخشی در آب نظیر تردمیل داخل آب، تخته تعاذل آبی، تیلت برد داخل آب، استپ آبی، وزنه و نودل  ، اسباب بازی های حسی داخل آب و….. به ایجاد محیطی جذاب برای کودکان اقدام  نموده اند تا با استفاده از امکانات روز دنیا در درمان کودکان طیف اوتیسم پیش قدم باشیم. حضور متخصصین کاملا آموزش دیده، طراحی حرکات درمانی براساس دستورات پزشک. استفاده از تجهیزات علمی مورد نیاز در آب نه تنها باعث تسریع در پیشرفت اهداف درمانی می شود بلکه بخش آب درمانی کلینیک کاردرمانی و آب درمانی غرب تهران را در زمره بهترین و مجهزترین امکانات آب درمانی تخصصی کودکان تهران قرارداده است.

بیشتر بدانیم

آب درمانی در اوتیسم
مرکز تخصصی تشخیص و درمان اوتیسم
 اوتیسم در کودکان چیست ؟
لکنت زبان در کودکان
فلج مغزی در کودکان
اختلال یادگیری در کودکان
یکپارچگی حسی چیست؟
دیستروفی عضلانی چیست؟
بیش فعالی در کودکان چیست؟
نقص توجه  در کودکان چیست؟
متخصص کاردرمانی در منزل
مرکز کاردرمانی کودکان
بهترین کلینیک کاردرمانی در تهران
متخصص گفتار درمانی در منزل
کلینیک گفتاردرمانی کودکان
بهترین مرکز گفتاردرمانی در تهران

مطالب مرتبط با آب درمانی اوتیسم، فلج مغزی و سندروم داون

مهارت های ارتباطی کودک اوتیسم
علایم اختلال اوتیسم
ارزیابی کودکان اوتیسم
تیچ در اوتیسم
رو پکس در درمان اوتیسم
روش های رفتار درمانی در درمان اوتیسم
مرکز تخصصی اوتیسم در تهران
تشخیص اوتیسم
کلینیک تشخیص و درمان اوتیسم
تاخیر گفتار در کودکان اوتیسم
درمان یکپارچگی حسی در اوتیسم
تئوری ذهن در درمان اوتیسم
درمان کودک اوتیسم
رفتار خود تحریکی
اتاق تعدیل حسی
اختلال پردازش حس لامسه
حس بینایی
هوش چندگانه
اختلال بینایی
حس عمقی
خود آگاهی و بادی ایمیج
حس تعادل یا وستیبولار
اختلالات مرتبط با یکپارچگی حسی
تدافع لمسی
درمان اختلال پردازش حسی
توانبخشی شناختی
مهارت های تعادلی
اختلال تیک در کودکان
آب درمانی در کودکان
با کودک اوتیسم خود چه کنم
سنسوری روم
تعدیل شنیداری
کاردرمانی ذهنی
سنجش پیش دبستانی
بازی درمانی
درمان کودکان اوتیسم توسط داستان های اجتماعی
کاردرمانی جسمی
ماساژ درمانی
رشد مهارت های دستی
کاردرمانی دست کودکان
پیش نیاز های نوشتن
نقش بازی در رشد کودک
توانبخشی شناختی
مقیاس هوش وکسلر
تست هوش کودکان
مرکز درمان فلج مغزی
ارزیابی سیستم عصبی کودک
مهارت های نوشتن
میکروسفالی- ماکروسفالی
آپراکسی چیست
علایم سکته مغزی
مشکلات نوشتاری در کودکان فلج مغزی
آسیب سیستم مغزی در سکته مغزی
آسیب مغزی و ضربه مغزی
درمان دیستروفی عضلانی

بهترین مراکز آب درمانی

بهترین کلینیک آب درمانی در تهرانپارس

مرکز آب درمانی در نیاوران

مرکز آب درمانی سعادت آباد

بهترین مرکز آب درمانی در ستارخان

کلینیک آب درمانی در پاسداران

بهترین کلینیک آب درمانی در شمال تهران

مرکز آب درمانی در شرق تهران

بهترین کلینیک  آب درمانی در پونک

بهترین مرکز آب درمانی در ولنجک

بهترین آب درمانی در فرمانیه

کلینیک آب درمانی در شهرک غرب

مرکز آب درمانی غرب تهران

کلینیک آب درمانی در شریعتی

بهترین آب درمانی در مرزداران

مراکز آب درمانی در سیدخندان 

آب درمانی در جنت آباد

بهترین مرکز آب درمانی دهکده المپیک

بهترین آب درمانی اسلام شهر

آب درمانی در تجریش

بهترین آب درمانی در قلهک

آب درمانی خوب در تهرانسر

مرکز آب درمانی در ونک

کلینیک آب درمانی در نارمک

بهترین آب درمانی پیروزی

 مرکز آب درمانی سعادت آباد

بهترین مرکز آب درمانی ستارخان

کلینیک آب درمانی ولنجک

بهترین آب درمانی پاسداران

بهترین مرکز آب درمانی در شرق تهران

آب درمانی در غرب تهران

بهترین مرکز آب درمانی در تهران

مراکز آب درمانی در مرزداران

بهترین کلینیک آب درمانی نیاوران

آب درمانی در جنوب تهران

مرکز آب درمانی در جنوب تهران

بهترین مرکز آب درمانی در انقلاب

مرکز آب درمانی در یوسف آباد

مرکز آب درمانی  در قیطریه

آب درمانی  خوب در منظریه

بهترین آب درمانی در ظفر

مرکز آب درمانی تهران نو

آب درمانی در افسریه

بهترین مراکز آب درمانی در شرق تهران

آب درمانی کودکان درشرق تهرانآب درمانی کودکان در تهران-آب درمانی کودکان در تهرانپارس-آب درمانی کودکان  در نیاوران-آب درمانی کودکان در پاسداران-آب درمانی کودکان در شمال تهران-آب درمانی کودکان در شرق تهران-آب درمانی کودکان در پونک-آب درمانی کودکان در فرمانیه- آب درمانی کودکان در شریعتیآب درمانی در پاسدارانآب درمانی کودکان در تهرانپارسآب درمانی کودکان در شرق تهرانبهترین آب درمانی در اوتیسم در شرق تهران -بهترین آب درمانی در اوتیسم در هنگام- بهترین آب درمانی در اوتیسم در رسالت- بهترین آب درمانی در اوتیسم در میدان سپاه- بهترین آب درمانی در اوتیسم شرق تهران-بهترین آب درمانی در اوتیسم در طالقانی- بهترین آب درمانی در اوتیسم در مشیریه- بهترین آب درمانی در اوتیسم در مسعودیه-بهترین آب درمانی در اوتیسم در نارمک- بهترین آب درمانی در اوتیسم در مجیدیه- بهترین آب درمانی در اوتیسم در سراج- بهترین آب درمانی در اوتیسم شرق تهران -بهترین آب درمانی در اوتیسم در فرجام- بهترین آب درمانی در اوتیسم در افسریه- بهترین آب درمانی در اوتیسم در پاسدار گمنام- بهترین آب درمانی در اوتیسم در پیروزی-آب درمانی فلج مغزی در شرق تهران -آب درمانی فلج مغزی در باقری-آب درمانی فلج مغزی در  سیزده آبان- آب درمانی فلج مغزی در آهنگ-آب درمانی فلج مغزی در پرستار- آب درمانی فلج مغزی در چهارصد دستگاه- آب درمانی فلج مغزی در خیابان کرمان- آب درمانی فلج مغزی شرق تهران – آب درمانی فلج مغزی در وحیدیه- آب درمانی فلج مغزی در شرق تهران -آب درمانی فلج مغزی در سرخه حصار-آب درمانی کودکان در امامت- آب درمانی کودکان در امام حسین-آب درمانی کودکان در سید خندان- آب درمانی کودکان شرق تهران آب درمانی کودکان در دردشت-آب درمانی کودکان در گلبرگ- آب درمانی کودکان در خیابان اشراقی- آب درمانی کودکان در زاهد گیلانی- بهترین آب درمانی اوتیسم در صفا- بهترین آب درمانی اوتیسم در مولوی- بهترین آب درمانی اوتیسم درسبلان-بهترین آب درمانی اوتیسم شرق تهران -بهترین آب درمانی اوتیسم در هفت حوض- بهترین آب درمانی اوتیسم در سعدی- بهترین آب درمانی اوتیسم در خیابان تختی- بهترین آب درمانی اوتیسم در سهره وردی- بهترین آب درمانی اوتیسم در بهشتی-بهترین آب درمانی اوتیسم در فردوسی- بهترین آب درمانی اوتیسم در بهارستان- بهترین آب درمانی اوتیسم در مطهری- بهترین آب درمانی اوتیسم در مفتح- بهترین آب درمانی اوتیسم در شرق تهران – آب درمانی کودک در دروازه شمیران- آب درمانی کودک در تختی- آب درمانی کودک در کریمخان- آب درمانی کودک در هفت تیر- آب درمانی کودک در هرندی- آب درمانی کودک در قیام- آب درمانی کودک در بلوار پروین- آب درمانی کودک در اتحاد- آب درمانی کودک در خیابان ایران-آب درمانی کودک در هفده شهریور-آب درمانی کودک در نظام آباد -آب درمانی کودک در شهدا- آب درمانی کودک شرق تهران -آب درمانی کودک در نیرو هوایی- آب درمانی کودک در بلوار ابوذر- آب درمانی کودک در میدان خراسان- آب درمانی کودکان اوتیسم در مدائن- آب درمانی کودکان اوتیسم درفدک- آب درمانی برای کودک اوتیسم در شمیران- آب درمانی برای کودک اوتیسم در تسلیحات-  آب درمانی برای کودک اوتیسم در نبرد- آب درمانی برای کودک اوتیسم در محلاتی – آب درمانی برای کودک اوتیسم در لواسان- آب درمانی برای کودک اوتیسم در فشم- آب درمانی برای کودک اوتیسم در حکیمیه –  آب درمانی برای کودک اوتیسم در شرق تهران – آب درمانی برای کودک اوتیسم در شمیرانات- آب درمانی برای کودک اوتیسم در  بنی هاشم- آب درمانی در فلج مغزی در علم و صنعت-آب درمانی در فلج مغزی در  قنات کوثر- آب درمانی در فلج مغزی در شهرک امید- آب درمانی در فلج مغزی در شیان- آب درمانی در فلج مغزی در لویزان- آب درمانی در فلج مغزی در مهران- آب درمانی در فلج مغزی در خاقانی- آب درمانی در فلج مغزی در امجدیه- آب درمانی در فلج مغزی در ارامنه- آب درمانی در فلج مغزی در خیابان دبستان- آب درمانی در فلج مغزی در عباس آباد- آب درمانی در فلج مغزی در اندیشه- آب درمانی در فلج مغزی در خیابان قصر- آب درمانی در فلج مغزی شرق تهران -آب درمانی در فلج مغزی در کاج-  آب درمانی در فلج مغزی در نامجو- آب درمانی در فلج مغزی در شهید قندی- آب درمانی در فلج مغزی در شرق تهران – آب درمانی برای کودکان فلج مغزی در میدان فرخی یزدی- آب درمانی برای کودکان فلج مغزی در مسجد جامع- آب درمانی برای کودکان فلج مغزی در ساقدوش – آب درمانی برای کودکان فلج مغزی در شرق تهران – آب درمانی برای کودکان فلج مغزی شرق – آب درمانی برای کودکان فلج مغزی در شهید عراقی- آب درمانی برای کودکان فلج مغزی شرق تهران- آب درمانی برای کودکان فلج مغزی در هروی- آب درمانی برای کودکان فلج مغزی در قلهک- آب درمانی برای کودکان فلج مغزی در سه راه ضرابخانه- آب درمانی برای کودکان فلج مغزی در استاد حسن بنا- آب درمانی برای کودکان فلج مغزی در میدان نبوت- آب درمانی برای کودکان فلج مغزی در بلوار دلاوران- آب درمانی برای کودکان فلج مغزی در سمنگان- آب درمانی برای کودکان فلج مغزی در شهید ثانی- آب درمانی برای کودکان فلج مغزی در جانبازان شرقی- آب درمانی برای کودکان فلج مغزی در جانبازان غربی- آب درمانی برای کودکان فلج مغزی در مدائن- آب درمانی برای کودکان فلج مغزی در اتوبان رسالت- آب درمانی برای کودکان فلج مغزی در میدان هلال احمر- آب درمانی برای کودکان فلج مغزی در میدان الغدیر- آب درمانی برای کودکان فلج مغزی در نیروی دریایی- آب درمانی برای کودکان فلج مغزی در آیت الله مدنی- آب درمانی برای کودکان فلج مغزی در خیابان گرگان- آب درمانی برای کودکان فلج مغزی در سبلان جنوبی- آب درمانی برای کودکان فلج مغزی در سبلان شمالی- آب درمانی برای کودکان فلج مغزی در گلشن دوست- آب درمانی برای کودکان فلج مغزی در خیابان اردیبهشت-

بهترین مراکز آب درمانی در شمال تهران

آب درمانی کودکان در پاسدارانآب درمانی کودکان در شرق تهرانآب درمانی کودکان در شمال تهرانآب درمانی کودکان در سعادت آبادآب درمانی کودکان در تهرانپارس  آب درمانی کودکان در غرب تهرانآب درمانی کودکان در شریعتیآب درمانی کودکان در شهرک غربآب درمانی کودکان در جنت آباد  آب درمانی کودکان در فرمانیهآب درمانی کودکان در نیاورانآب درمانی کودکان در شمال تهرانآب درمانی کودکان  در شمال تهرانآب درمانی کودکان در نیاورانآب درمانی کودکان در فرمانیهکاردرمانی در قیطریه- کاردرمانی در منظریه-کاردرمانی در آجودانیه- کاردرمانی در میرداماد- کاردرمانی در میدان محسنی- کاردرمانی در ظفر- کاردرمانی در خیابان نفت-کاردرمانی در اختیاریه- کاردرمانی در کامرانیه- کاردرمانی در خیابان دولت-کاردرمانی در  دیباجی- کاردرمانی در اقدسیه- کاردرمانی در کودکان در مینی سیتی- کاردرمانی در نوبنیاد- کاردرمانی در بلوار ارتش- کاردرمانی شمس آباد- کاردرمانی در شمال تهران -کاردرمانی در ازگل-کاردرمانی در قلهک- کاردرمانی در خیابان یاسر- کاردرمانی در جماران- کاردرمانی در تجریش-کاردرمانی در میدان قدس- کاردرمانی در خیابان الهیه- کاردرمانی در فرشته- کاردرمانی در جردن- کاردرمانی در دارآباد- کاردرمانی در سعدآباد-کاردرمانی در جمشیدیه- کاردرمانی در دربند- کاردرمانی در گلابدره- کاردرمانی در امام زاده قاسم- کاردرمانی در چیذر-کاردرمانی در دزاشیب- کاردرمانی در زعفرانیه- کاردرمانی در سوهانک- کاردرمانی در شهرک محلاتی-  کاردرمانی در شهرک نفت- کاردرمانی در کاشانک- کاردرمانی در محمودیه- کاردرمانی در خیابان دروس- کاردرمانی در ونک- کاردرمانی در آرژانتین- کاردرمانی در ساعی -کاردرمانی در امیرآباد-کاردرمانی در ایرانشهر- کاردرمانی در بهجت آباد- کاردرمانی در اندرزگو -کاردرمانی در زرگنده- کاردرمانی در باغ فردوس- کاردرمانی در آفریقا- کاردرمانی در خیابان باهنر- کاردرمانی در بلوار کاوه- کاردرمانی در اوین-کاردرمانی در بام تهران-کاردرمانی در پارک وی-کاردرمانی در نمایشگاه-کاردرمانی در فرحزاد-کاردرمانی در امام زاده داوود-کاردرمانی در کوهسار-کاردرمانی در شهرک کلاهدوز-کاردرمانی در خیابان کلاهدوز-کاردرمانی در شهرک شهید چمران-کاردرمانی در صاحبقرانیه- کاردرمانی در گل نبی-کاردرمانی در میدان نیاوران-کاردرمانی در چهار راه پاسداران- کاردرمانی در چالهرز- کاردرمانی در وفامنش-کاردرمانی در پناهی نیا-کاردرمانی در افشاری-کاردرمانی در حقانی- کاردرمانی در خیابان گیلان-کاردرمانی در خیابان یاسر- کاردرمانی در مقدس اردبیلی- کاردرمانی در ولیعصر-کاردرمانی در موحد دانش-کاردرمانی در صادقی قمی- کاردرمانی در خیابان دستگردی- کاردرمانی در رستم آباد- کاردرمانی در نارنجستان-کاردرمانی در  نیستان- کاردرمانی در نگارستان-کاردرمانی در بوستان-کاردرمانی در گلستان-کاردرمانی در پورابتهاج-کاردرمانی در دشتستان- کاردرمانی در قبا-کاردرمانی در گاندی -کاردرمانی در نلسون ماندلا -کاردرمانی در خیابان نفت -کاردرمانی در میدان مادر -کاردرمانی در شیخ بهایی- کاردرمانی در ملاصدرا- کاردرمانی در جهان کودک- کاردرمانی در

بهترین مراکز آب درمانی در غرب تهران-کلینیک کاردرمانی غرب تهران

کلینیک گفتاردرمانی در سعادت آبادمرکزگفتار درمانی در شهرک غربمرکز گفتار درمانی در ستارخانمرکز گفتاردرمانی در ولنجکمرکز گفتار درمانی در پونکمرکز گفتار درمانی در غرب تهرانگفتار درمانی مرزدارانبهترین مرکز گفتاردرمانی اتیسم در تهران-کاردرمانی در باغ فیض- کاردرمانی در شهرک اکباتان- کاردرمانی در شهر زیبا- کاردرمانی در گیشا- کاردرمانی در طرشت- کاردرمانی در حصارک- کاردرمانی در آزادی- کاردرمانی در شاهین شمالی – کاردرمانی در شاهین جنوبی – کاردرمانی در چهار باغ – کاردرمانی در بهنام – کاردرمانی در وحدت اسلامی – کاردرمانی در سازمان آب – کاردرمانی در کن- کاردرمانی در ورداورد- کاردرمانی در آریاشهر- کاردرمانی در صادقیه- کاردرمانی در شهرک آپادانا- کاردرمانی در غرب تهران- کاردرمانی در اشرفی اصفهانی- کاردرمانی در تهران ویلا- کاردرمانی در برق آلستوم- کاردرمانی در همایونشهر- کاردرمانی در ونک- کاردرمانی در آیت الله کاشانی- کاردرمانی در سازمان برنامه- مرکز کاردرمانی در غرب تهران- کاردرمانی در عدل- کاردرمانی در شهرک اندیشه- کاردرمانی در شهرک پرواز- کاردرمانی در شهرک کوهسار- کاردرمانی در شهرک نفت- کاردرمانی در شهرک ولفجر- مرکز توانبخشی در غرب تهران- کاردرمانی در بیمه- بهترین کاردرمانی در غرب تهران- کاردرمانی در کنکوری- کاردرمانی در آرژانتین- کاردرمانی در ساعی- کاردرمانی غرب تهران- کاردرمانی در امیر آباد- کاردرمانی در ایرانشهر- کاردرمانی در یوسف آباد- کاردرمانی در بهجت آباد- کاردرمانی در جمالزاده- کاردرمانی خوب در غرب تهران- کاردرمانی در خیابان شیراز- کاردرمانی در عباس آباد- کاردرمانی در فاطمی- کاردرمانی در قائم مقام- کاردرمانی در سنایی- کاردرمانی در غرب تهران- کاردرمانی در قزل قلعه – کاردرمانی در بلوار کشاورز غربی- کاردرمانی در بلوار کشاورز شرقی- کاردرمانی در کریمخان- کاردرمانی در هفت تیر – کاردرمانی در گاندی- کاردرمانی در میدان جهاد- بهترین مرکز کاردرمانی در غرب تهران- کاردرمانی در ولیعصر شمالی- کاردرمانی در ولیعصر جنوبی- کاردرمانی در هفت تیر- کاردرمانی در استاد معین –  کاردرمانی در خیابان دکتر هوشیار- کاردرمانی در منزل غرب تهران- کاردرمانی در شمشیری- کاردرمانی در دستغیب- کاردرمانی در فتح- کاردرمانی در مهرآباد جنوبی- کاردرمانی در مهر آباد شمالی- کاردرمانی در بریانک- بهترین مراکز کاردرمانی غرب تهران- کاردرمانی در سلسبیل- کاردرمانی در کارون- کاردرمانی در هاشمی- کاردرمانی در خیابان زنجان- کاردرمانی در خیابان آذربایجان- کاردرمانی در خیابان امام خمینی- کاردرمانی در جیحون- کاردرمانی در خوش- کاردرمانی در دامپزشکی- کاردرمانی در رودکی- کاردرمانی در قصرالدشت- کاردرمانی در مالک اشتر- کاردرمانی در نواب -کاردرمانی در کمیل-  کاردرمانی در انقلاب – کاردرمانی در شیخ هادی- کاردرمانی در امیریه- کاردرمانی در منیریه- کاردرمانی در اسکندری- کاردرمانی در دخانیات- کاردرمانی در جمهوری- کاردرمانی در میدان حر- کاردرمانی در میدان راه آهن- کاردرمانی در هلال احمر- کاردرمانی در پاستور- کاردرمانی در حسن آباد- کاردرمانی در گمرک- کاردرمانی در وحدت اسلامی- کاردرمانی در کارگر شمالی و کاردرمانی در کارگر جنوبی- کاردرمانی در بهارستان- کاردرمانی در فردوسی- کاردرمانی در پامنار-  کاردرمانی در دروازه شمیران- کاردرمانی در امین حضور- کاردرمانی در پانزده خرداد- کاردرمانی در سعدی- کاردرمانی در لاله زار- کاردرمانی در یاخچی آباد- کاردرمانی در جوادیه- کاردرمانی در نازی آباد- کاردرمانی در خزانه- کاردرمانی در شهرک راه آهن- کاردرمانی در شهرک گلستان- کاردرمانی در شهرک فرهنگیان- کاردرمانی در رجایی- کاردرمانی در علی آباد- کاردرمانی در سه راه آذری- کاردرمانی در امام زاده حسن- کاردرمانی در یافت آباد- کاردرمانی در جلیلی- کاردرمانی در زهتابی- کاردرمانی در زمزم- کاردرمانی در گلچین- کاردرمانی در باغ خزانه- کاردرمانی در میدان قزوین- کاردرمانی در میدان بهاران- کاردرمانی در صاحب الزمان- کاردرمانی در تولیدارو- کاردرمانی در شاد آباد- کاردرمانی در ولیعصر- کاردرمانی درخلیج فارس شمالی- کاردرمانی در خلیج فارس جنوبی- کاردرمانی در شهرک ولیعصر- کاردرمانی در شهرک صاحب الزمان- کاردرمانی در خانی آباد- کاردرمانی در اسفندیاری- کاردرمانی در بهمنیار- کاردرمانی در میدان بهمن- کاردرمانی در نعمت آباد- کاردرمانی در اسماعیل آباد- کاردرمانی در دولت خواه- کاردرمانی در شهید کاظمی- کاردرمانی در عبدل آباد- کاردرمانی در دولت آباد- کاردرمانی در جوانمرد- کاردرمانی در 13آبان- کاردرمانی در باشگاه نفت- کاردرمانی در تهرانسر مرکزی- کاردرمانی در شهرک دریا- کاردرمانی در شهرک آزادی- کاردرمانی در شهرک استقلال- کاردرمانی در شهرک دانشگاه- کاردرمانی در شهرک 22 بهمن- کاردرمانی در ویلاشهر- کاردرمانی در شهرک غزالی- کاردرمانی در شهرک شهرداری- کاردرمانی در شهرک دانشگاه شریف- کاردرمانی در زیبا دشت بالا- کاردرمانی در زیبا دشت پایین- کاردرمانی در گلستان شرقی- کاردرمانی در گلستان غربی- کاردرمانی در دژبان- کاردرمانی در شهید باقری- کاردرمانی در آزادشهر – کاردرمانی در پیکان شهر- کاردرمانی در دریاچه چیتگر- کاردرمانی در تهرانسر غربی- کاردرمانی در تهرانسر شرقی- کاردرمانی در اسلامشهر- کاردرمانی در اکباتان- کاردرمانی در شهران – کاردرمانی در بلوار فردوس شرق- کاردرمانی در بلوار فردوس غرب- کاردرمانی در دهکده المپیک – کاردرمانی در سیمون بولیوار – کاردرمانی در چیتگر شمالی- کاردرمانی در چیتگر جنوبی – کاردرمانی در اسلام شهر – کاردرمانی در شهر آرا-کاردرمانی در حقانی-  کاردرمانی در خیابان جی- کاردرمانی در بلوار سرو- کاردرمانی در خیابان پاکنژاد- کاردرمانی در میدان صنعت- کاردرمانی در بلوار دریا- کاردرمانی در بلوار شهرداری- کاردرمانی در میدان کتاب- کاردرمانی در ایران زمین- کاردرمانی در میدان کاج- کاردرمانی در بلوار 24 متری- کاردرمانی در صرافها- کاردرمانی در خیابان علامه- کاردرمانی در بلوار فرهنگ- کاردرمانی در بلوار فرحزادی- کاردرمانی در فرحزاد- کاردرمانی در بلوار مطهری- کاردرمانی در بلوار درختی- کاردرمانی در خیابان زرافشان- کاردرمانی در هرمزان- کاردرمانی در میدان توحید- کاردرمانی در نصرت- کاردرمانی در فرصت – کاردرمانی در انقلاب – کاردرمانی در ازادی -کاردرمانی در شادمان – کاردرمانی در بهبودی – کاردرمانی در حبیب الهی – کاردرمانی در دریان نو – کاردرمانی در دادمان – کاردرمانی در شهرک ژاندارمری – کاردرمانی در خیابان حسن سیف – کاردرمانی در شهرک بوعلی – کاردرمانی در ایوانک – کاردرمانی در بلوار حافظی – کاردرمانی در بلوار پیام – کاردرمانی در کوی فراز – کاردرمانی در شهرک قدس – کاردرمانی در قیصر امین پور – کاردرمانی در سئول – کاردرمانی در سیمای ایران –

 

۲ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • مرکز آب درمانی آقای صابر خیلی تمیز بود و چون زمان کار با کودک انفرادی بود برای بچه من که اتیسم هست خیلی مناسب بود

  پاسخ
 • مرکز آب درمانی آقای صابر خیلی تمیز بود و چون زمان کار با کودک انفرادی بود برای بچه من که اتیسم هست خیلی مناسب بود

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

error: Content is protected !!