ارگوتراپیست مهدی صابر

چهره کودکان اوتیسم

چهره کودکان اوتیسم | عکس کودکان اوتیسمی | علائم اوتیسم | دکتر صابر

سر فصل مطالب

تشخیص اوتیسم از چهره کودکان اوتیسم

اوتیسم اختلال رشدی است که توانایی برای برقراری ارتباط با دیگران را با اختلال مواجه می کند. کودکان اوتیسمی، به سختی احساسات دیگران را از حالت چهره ی آن‌ها تشخیص میدهند و اغلب در شناخت چهره ها دچار مشکل اند ، همین امر به نوبه خود باعث بروز مشکلاتی در برقراری ارتباط برای آن‌ها میشود بطوریکه ترجیح می دهند از نگاه کردن به چشمان دیگران دوری کنند. چهره کودکان اوتیسم می تواند مشخصه های متفاوتی از کودکان سالم داشته باشد. این تفاوت در مرکز اتیسم دکتر صابر به عنوان یکی از علائم اوتیسم در تشخیص و درمان کودکان اوتیسمی استفاده می شود . تجارب و بررسی های ما از عکس کودکان اوتیسمی نشان می دهد ،کودکان اوتیسم از لحاظ فیزیکی شباهتهای زیادی به هم دارند. مثلا اکثر آنها یک چهره پهن تر داشته و چشمها، دهان و حتی ناحیه میان بینی و لبها گستردگی بیشتری دارد. درحالی که بخش مرکزی صورت آنها فشرده تر و بینی کوتاهتر از حد طبیعی است. ذکر این نکته ضروریست که هر شخص اوتیستیک مثل دیگر افراد جامعه دارای خصوصیات منحصر به خود است و مانند تمامی افراد شخصیت خاصی را دارد. مرکزجامع توانبخشی دکتر صابر مفتخر است که با تجارب موفق در زمینه درمان اختلالات ذهنی و جسمی ، مدرن ترین و متنوع ترین تکنیک های کاردرمانی اوتیسم و گفتار درمانی اوتیسم را درکلیه مناطق تهران ارائه می نماید.

جهت تماس با مرکز اوتیسم جناب آقای دکتر صابر (شعبه شرق:کلینیک توانبخشی پایا در پاسداران ،شعبه غرب: کلینیک توانبخشی غرب تهران در سعادت آباد) باشماره 09029123536 تماس حاصل فرمایید.

چهره کودکان اوتیسمی

چهره ماسکه و چشم های بدون احساس کودکان اوتیسم برای متخصصین توانبخشی که با این کودکان سروکار دارند، آشنا می باشد. بسیاری از کودکان اوتیسم بدون توجه به اطراف درگیر خودشان هستند. کاردرمانی و گفتار درمانی مرکز اوتیسم دکتر صابر در زمینه درمان کودکان اوتیسم به صورت حرفه ای فعالیت می نماید.

اوتیسم و کارهای روزمره زندگی

اوتیسم و کارهای روزمره زندگی| علائم اوتیسم در کودکان| نشانه های اتیسم| مرکز اوتیسم تهران

یکی از علائم اوتیسم در کودکان، مشکل در انجام کارهای روزمره زندگی است. کودکان اوتیسم به طور معمول در مدیریت وظایف و کار های روزمره زندگی مانند لباس پوشیدن، مسواک…
error: Content is protected !!