ارگوتراپیست مهدی صابر

کلینیک کاردرمانی و گفتاردرمانی در آزادی

مرکز گفتار درمانی و کاردرمانی دکتر صابر – بهترین کاردرمانی در آزادی- بهترین گفتار درمانی در آزادی

سر فصل مطالب

مرکز گفتار درمانی و کاردرمانی دکتر صابر – بهترین کاردرمانی در آزادی- بهترین گفتار درمانی در آزادی

جهت تماس با کلینیک کاردرمانی و گفتار درمانی جناب آقای دکتر صابر (کلینیک توانبخشی پایا در پاسداران ، کلینیک توانبخشی غرب تهران در سعادت آباد) باشماره 09029123536 تماس حاصل فرمایید.

خیابان آزادی خیابانی در غرب تهران است . در دوره پهلوی این خیابان آیزنهاور نام داشت که از روسای جمهور آمریکا گرفته شده بود .خیابان آزادی از میدان آزادی در سوی غربی خیابان آغاز شده و در میدان انقلاب به پایان می رسد.

خیابان آزادی در شمال خیابان هایی مثل جیحون ، کارون و آذربایجان جای دارد و از خیابان های مهم و مرکزی تهران و کانون راهپیمایی ها به حساب می آید. محله آزادی از محله های مرکزی تهران واقع در منطقه ۱۰ تهران است.

در محله آزادی با وجود مرکزی بودن و محله پر رفت و آمد کلینیک توانبخشی خوبی وجود ندارد و نتوانسته نیاز توانبخشی بیماران این محله را برطرف کند. امکان دسترسی به کلینیک کاردرمانی و گفتار درمانی دکتر صابر از طریق خیابان آزادی،  اتوبان یادگار امام ، اتوبان نواب ، چمران و اتوبان محمد علی جناح میتواند بهترین گزینه برای درمان بیماران این محله باشد.

بخش کاردرمانی کودکان  و گفتار درمانی مرکز آزادی شامل

گفتار درمانی در اوتیسم در آزادی:

در قسمت گفتار درمانی کلینیک توانبخشی آزادی جناب آقای دکتر صابر ،نگاه به خصوصی و تخصصی در درمان کودکان اوتیسم وجود دارد . به گونه ای که در این قسمت با استفاده از روش های جدید گفتار درمانی از جمله روش تیچ، روش پکس، تئوری ذهن، پی آر تی(  prt ) و داستان های اجتماعی برای کودکان اوتیسم در گفتار درمانی آزادی به صورت تخصصی فعالیت می کنند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه بر روی کلمه گفتار درمانی درکودک اوتیسم کلیک کنید.

گفتار درمانی در فلج مغزی در آزادی:

در درمان کودکان فلج مغزی 4 مسئله دارای اهمیت می باشد. دیسفاژی (اختلال بلع)، دیزآرتری، آبریزش دهان و درک از کلام که گفتار درمانی آزادی در این بخش کاملا به صورت تکنیکی فعالیت می کنند.

گفتار درمانی در لکنت زبان در میدان آزادی:

در درمان لکنت زبان سن کودک، شدت لکنت زبان، نوع لکنت زبان، و شروع اختلال بسیار حائز اهمیت است. کلینیک گفتار درمانی آزادی جناب آقای دکتر صابر در این حیطه بخش قابل توجه ای را ایجاد نموده است.

گفتاردرمانی در آزادی

جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی کلمه لکنت زبان کلیک کنید

کاردرمانی ذهنی در آزادی

در بخش کاردرمانی ذهنی در آزادی به صورت حرفه ای به مهارت های درک، شناخت، تفکر انتزاعی، هوش، حل مسئله و بالا بردن مهارت های ذهنی کودکان با توجه به تفاوت سن تقویمی و سن ذهنی کودکان پرداخته می شود. کاردرمانی ذهنی در درمان بیش فعالی و نقص توجه، اختلالات یادگیری، سندروم داون و عقب مانده ذهنی ،اوتیسم  کاربرد دارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی کلمه کاردرمانی ذهنی کلیک کنید

کاردرمانی جسمی در خیابان آزادی

در کاردرمانی جسمی آزادی در این بخش درمانی به مشکلات جسمی کودکان مانند مشکلات ارتوپدیک مثل پاپرانتزی، دیرنشستن، تاخیر در راه رفتن، ضعف عضلات، صافی کف پا و… همچنین افزایش مهارت های تعادلی کودکان پرداخته می شود. در بخش کاردرمانی جسمی مرکز آزادی به درمان کودکان فلج مغزی و کودکان با اختلالات حرکتی  به درمان مشغول هستند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی کلمه کاردرمانی جسمی کلیک کنید.

کاردرمانی  یکپارچگی حسی – درکی حرکتی در مرکز کاردرمانی آزادی

کاردرمانی در آزادی جناب آقای دکتر صابر ( SI ) در این قسمت به هماهنگی حرکتی از جمله هماهنگی دو دست با هم، هماهنگی پاها، هماهنگی چشم و دست، هماهنگی چشم و پا و… همچنین افزایش توجه حرکتی به درمان کودکان مشغول هستند.

یکارچگی حسی در آزادی

جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی کلمه کاردرمانی یکپارچگی حسی حرکتی کلیک کنید.

ماساژ درمانی در مرکز کاردرمانی آزادی

روش ماساژ درمانی تخصصی کودکان باعث کاهش بیقراری، بیش فعالی، افزایش توجه و تمرکز و درمان مشکلات حسی کودکان در کلینیک توانبخشی آزادی مورد استفاده قرار می گیرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی ماساژ درمانی کلیک کنید

آب درمانی در مرکز کاردرمانی میدان آزادی

وزن کودک فلج مغزی در داخل آب نسبت به بقیه مواقع دیگر کمتر می باشد، در نتیجه می توان تمرینات تخصصی جهت تقویت عضلات ، افزایش تعادل و همچنین کاهش ترس از افتادن این کودکان در داخل آب درمانی کلینیک توانبخشی آزادی جهت درمان کودکان انجام می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی آب درمانی در فلج مغزی کلیک کنید

آب درمانی در اوتیسم در مرکز کاردرمانی آزادی

یکی از روش های نوین درمانی است که درکلینیک کاردرمانی آزادی و کلینیک گفتار درمانی آزادی به صورت کاملا ویژه در درمان مشکلات حسی، شناختی و کاهش میزان رفتار های کلیشه ای و بیقراری کودکان اوتیسم با استفاده از تجهیزات به روز تردمیل در آب، تخته تعادل در آب، پلکان در آب و…. مورد استفاده قرار می گیرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی آب درمانی در اوتیسم کلیک کنید

اتاق تاریک در مرکز کاردرمانی خیابان آزادی

کلینیک کاردرمانی  آزادی با استفاده از تجهیزات تکنیکی در درمان توجه دیداری، افزایش ادراک بینایی، بهبود حرکات چشمی و سرعت پردازش بینایی در کودکان تحت نظر جناب آقای دکتر صابر خدمت رسانی میکنند.

اتاق تاریک در آزادی

جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی اتاق تاریک کلیک کنید

سنسوری روم در مرکز کاردرمانی خیابان آزادی

یکی از روش های نوین درمانی کلینیک توانبخشی آزادی در کودکان است که با استفاده از ابزار و وسایل دیجیتالی به افزایش توجه و تمرکز، افزایش تحمل کاری، دستور پذیری، افزایش سرعت پردازش ذهنی و کلامی و کنترل حرکات اضافی کودکان کمک بسیاری می کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی  سنسوری روم کلیک کنید.

بازی درمانی در مرکز کاردرمانی آزادی

بازی درمانی در کلینیک توانبخشی آزادی در کودکان با اختلالات اضطرابی ، دوست یابی و کودکان اختلالات یادگیری، وسواس و مشکلات ارتباطی، و.. موثر است.  روش های بازی درمانی مختلف در اصلاح و ایجاد رفتار های مناسب اجتماعی در زمینه فردی و گروهی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین از بازی درمانی با استفاده از تکنیک های حساسیت زادیی در درمان مشکلات وسواس و درگیری های خلقی کودکان استفاده می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی بازی درمانی کلیک کنید.

رفتار درمانی در آزادی

در قسمت کودکان با مشکلات رفتاری نظیر پرخاشگری، بیش فعالی، اوتیسم و… با استفاده ازروش های رفتار درمانی کودکان توسط متخصصان رفتار درمانی کلینیک کاردرمانی آزادی به کنترل و اصلاح رفتار های ناهنجار در کودکان پرداخته شده و سعی در ایجاد رفتار های مناسب و صحیح در کودکان دارد.

بخش تعدیل حسی (حس وستیبولار ، حس عمقی، حس بینایی، حس لامسه )

از درمان های پیشرفته کلینیک گفتار درمانی آزادی و کلینیک کاردرمانی آزادی جناب آقای دکتر صابر بخش حسی می باشد.که در این بخش برای درمان مشکلات حسی کودکان ابتدا ارزیابی دقیق صورت می گیرد و بیش حسی و کم حسی در همه حس های کودک نمایان گر می شود.سپس برنامه درمانی از حس های پایه شروع می شود. بخش تعدیل حسی در درمان ویژه مشکلات حسی در کودکان اوتیسم ، بیش فعالی ،اختلال یکپارچگی حسی و…. کاربرد دارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی بخش تعدیل حسی کلیک کنید.

کاردرمانی دست در خیابان آزادی

در بخش کاردرمانی دست کلینیک گفتار درمانی و کاردرمانی آزادی جهت بالا بردن مهارت های دستی و تقویت حرکات ظریف در انگشتان و آموزش مهارت های پیش نوشتاری و تقویت مهارت های خود یاری در کودکان به صورت تخصصی برنامه ریزی و به درمان می پردازند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی کاردرمانی دست کلیک کنید.

 تست های تخصصی هوش در مرکز کاردرمانی آزادی

مرکز کاردرمانی تست هوش آزادی

این آیتم شامل تمامی تست های تشخیصی در زمینه هوش نظیر تست وکسلر و بینه برای تعیین هوش کودک و آزمون های تشخیصی در زمینه حافظه و توانایی های کلامی و سطح رشدی و توجه کودکان می باشد که به صورت تخصصی در کلینیک توانبخشی آزادی کاربرد دارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی تست های تخصصی هوش کلیک کنید

اتاق شنیداری در مرکز کاردرمانی آزادی

از بخش های مرتبط با گفتار درمانی آزادی بخش اتاق شنیداری می باشد که با استفاده از سیستم های کامپیوتری پیشرفته و برنامه های شنیداری طراحی شده توسط کلینیک کاردرمانی و گفتار درمانی جناب آقای دکتر صابر در تقویت درک شنیداری و تقویت حافظه شنیداری و همچنین افزایش توجه شنیداری و درک مطلب در کودکان مورد استفاده قرار می گیرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی اتاق شنیداری کلیک کنید

بخش آموزش پیش دبستانی و تست ورود به دبستان

کلینیک توانبخشی آزادی در این بخش به آموزش مفاهیم پیش از مدرسه مانند مفاهیم (مهارت های رنگامیزی،کوچک و بزرگ، بلند و کوتاه، مهارت های پیش ریاضی، لوحه نویسی و…) همچنین آمادگی کودک جهت تست ورود به دبستان و در مرحله آخر درمان مشکلات اختلال یادگیری در زمان تحصیل کودکان با نیازهای خاص خدمت رسانی می کنند.

آموزش

خدمات کاردرمانی و گفتاردرمانی کودکان جناب آقای دکتر صابر در آزادی در حیطه توانبخشی در منزل شامل کاردرمانی در منزل و گفتار درمانی در منزل برای مراجع کنندگانی که امکان رفت و آمد به کلینیک توانبخشی را ندارند خدمات دهی می کنند.

کاردرمانی و گفتاردرمانی آنلاین

همچنین امکانات کاردرمانی و گفتار درمانی به صورت آنلاین برای مراجعانی که از شهرستان ها و بیمارانی که در خارج از کشور حضور دارند برنامه ریزی شده است. مراجعین می توانند به صورت ویدئو کال مورد ارزیابی قرار گرفته و توسط جناب آقای دکتر صابر ارزیابی شده و برنامه درمانی خود را به صورت آنلاین با درمانگران مجرب کلینیک کاردرمانی و گفتار درمانی دریافت نمایند.

کلینیک کاردرمانی و گفتار درمانی دکتر صابر در محله آزادی با مشکلات ارتوپدی کودکان مانند صافی کف پا ، پا پرانتزی ، پا ضربدری، مشکل اوتیسم،  کاردرمانی دراختلالات یادگیری ، درمان اختلال بیش فعالی و نقص توجه(  ADHD  )،کاردرمانی در سی پی (  فلج مغزی ) ، کاردرمانی در لکنت زبان و تاخیر گفتاری و اختلالات ژنتیک از جمله سندروم داون و کاردرمانی در دیستروفی عضلانی، مشکلات یکپارچگی حسی(  SPD-SID ) را پذیرا میباشد.

مرکز توانبخشی دکتر صابر به درمان تخصصی و پیشرفته در حیطه بیماران بزرگسال مثل سکته مغزی ، کاردرمانی و گفتار درمانی در زمینه ام اس ، کاردرمانی و گفتار درمانی در ضایعه نخاعی و پارکینسون میپردازد.

تهرانسر شرقی ، شهرک آزادی،  دهکده المپیک ، شهران شمالی ، شهرک غرب ، پونک ، سعادت آباد،  شهرک دانش ، بزرگراه شهید لشکری ، میدان آزادی،  بزرگراه آزادگان ، شهرک آپادانا،  شهرآرا،  بزرگراه ستاری ، باغ فیض ، بزرگراه همت ، شهر زیبا از خیابان های اطراف محله آزادی میباشند که ساکنین این محله میتوانند به بهترین مرکز کاردرمانی و گفتار درمانی دکتر مهدی صابر در غرب تهران مراجعه نمایند.

توانبخشی شناختی چیست

توانبخشی شناختی چیست| کلینیک توانبخشی غرب تهران| کلینیک توانبخشی پایا دکتر صابر

انجمن آسیب مغزی آمریکا توانبخشی شناختی را مجموعه‌ ای نظام مند از خدمات درمانی و دارویی معرفی کرده است که برای بهبود عملکرد شناختی و مشارکت پس از آسیب شناختی…
لکنت زبان و تست بررسی

لکنت زبان و تست بررسی| بررسی لکنت در کودکان| مرکز تشخیص و درمان لکنت زبان در تهران

بررسی میزان لکنت زبان در برنامه لیدکامب شامل تعیین درصد هجاهای لکنت زبان شده (SS%) می­باشد. SS% با محاسبه تعداد کلی هجاهای بیان شده و تعداد هجاهایی که با لکنت زبان…
لکنت زبان و زمان گفتاردرمانی

لکنت زبان و زمان گفتاردرمانی| درمان لکنت | گفتاردرمانی کودکان | گفتاردرمانی شهرک غرب|

اگرچه هم­ اکنون در متون مربوط به لکنت­ اولیه این توافق عمومی وجود دارد که مداخله درمانی در سال­های پس از آغاز لکنت امری مطلوب است، اما هنوز هیچ­گونه توافقی…
شدت لکنت زبان

شدت لکنت زبان| علائم لکنت در کودکان| درمان لکنت زبان| مرکز گفتاردرمانی لکنت در سعادت آباد

اختلال  لکنت در کودکان یک اختلال چند بعدی می باشد که برای درمان موثر آن باید به همه جوانب آن توجه نمود. مرکز گفتاردرمانی کودکان در حیطه  درمان لکنت زبان در کودکان به صورت کاملا تخصصی فعالیت…
گفتاردرمانی لکنت زبان در منزل

گفتاردرمانی لکنت زبان در منزل| گفتاردرمانی در منزل کودکان|درمان لکنت| گفتاردرمانی شرق تهران

گفتاردرمانی لکنت زبان در منزل از درمان های مفید در زمینه مشکلات گفتار در کودکان است. مدت­های مدیدی است که گفتاردرمانگران از والدین کودکان لکنتی پیش دبستانی دعوت نموده­ اند تا…

بهترین کاردرمانی و بهترین گفتار درمانی در تهران

مرکز کاردرمانی در تهران – کاردرمانی خوب در تهرانکلینیک کاردرمانی در تهرانپارسکاردرمانی در نیاورانبهترین کلینیک کاردرمانی  در سعادت آباد کاردرمانی خوب در ستارخانکلینیک کاردرمانی در پاسدارانکاردرمانی  در شمال تهران مرکز کاردرمانی در شرق تهرانبهترین مرکز کاردرمانی در پونکبهترین مراکز کاردرمانی در ولنجک –گفتار درمانی خوب در فرمانیهکلینیک  کاردمانی در شهرک غربکلینیک کاردرمانی غرب تهرانکلینیک کاردرمانی در شریعتیمراکز کاردرمانی  در مرزدارانمرکز کاردرمانی در جنت آباد– مرکز گفتار درمانی در سعادت آبادکلینیک گفتار درمانی در فرمانیه گفتار درمانی خوب در ستارخانبهترین کلینیک گفتار درمانی در ولنجکمرکز گفتار درمانی خوب در پاسدارانکلینیک گفتار درمانی در تهرانپارسگفتار درمانی  در شرق تهرانمرکز گفتار درمانی خوب در غرب تهرانبهترین کلینیک گفتار درمانی در مرزدارانمرکز کاردرمانی دهکده المپیک بهترین مراکز گفتار درمانی و کاردرمانی اسلام شهر-کلینیک کاردرمانی تهران نو –کاردرمانی خوب در افسریه-بهترین مرکز کاردرمانی در انقلاب-کلینیک گفتار درمانی خوب در قیطریه –مرکز کاردرمانی خوب در منظریهبهترین کلینیک کاردرمانی در ظفر

بهترین مراکز کاردرمانی در آزادی

مرکز کاردرمانی در تهرانسر شرقی ، کلینیک کاردرمانی در شهرک آزادی،  کاردرمانی خوب در دهکده المپیک ، بهترین کلینیک کاردرمانی درشهران شمالی ، مرکز کاردرمانی در شهرک غرب ، کاردرمانی خوب در پونک ، کاردرمانی در سعادت آباد، مرکز کاردرمانی در شهرک دانش ، بهترین کلینیک کاردرمانی در بزرگراه شهید لشکری ، کاردرمانی خوب در میدان آزادی، کلینیک کاردرمانی در بزرگراه آزادگان ، مرکز کاردرمانی خوب درشهرک آپادانا، کلینیک کاردرمانی در شهرآرا، مراکز کاردرمانی در بزرگراه ستاری ، بهترین مرکز کاردرمانی در باغ فیض ، مرکز کاردرمانی در بزرگراه همت ، بهترین کلینیک کاردرمانی در شهر زیبا

بهترین مراکز گفتار درمانی در آزادی

مرکز گفتار درمانی در تهرانسر شرقی ، کلینیک گفتار درمانی در شهرک آزادی،  گفتار درمانی خوب در دهکده المپیک ، بهترین کلینیک گفتار درمانی درشهران شمالی ، مرکز گفتار درمانی در شهرک غرب ، گفتار درمانی خوب در پونک ، گفتار درمانی در سعادت آباد، مرکز گفتار درمانی در شهرک دانش ، بهترین کلینیک گفتار درمانی در بزرگراه شهید لشکری ، گفتار درمانی خوب در میدان آزادی، کلینیک گفتار درمانی در بزرگراه آزادگان ، مرکز گفتار درمانی خوب درشهرک آپادانا، کلینیک گفتار درمانی در شهرآرا، مراکز گفتار درمانی در بزرگراه ستاری ، بهترین مرکز گفتار درمانی در باغ فیض ، مرکز گفتار درمانی در بزرگراه همت ، بهترین کلینیک گفتار درمانی در شهر زیبا

error: Content is protected !!