ارگوتراپیست مهدی صابر

کلینیک کاردرمانی دکتر مهدی صابر

کلینیک کاردرمانی-ارگوتراپیست مهدی صابر

سر فصل مطالب

کلینیک کاردرمانی جناب آقای صابر

کلینیک کاردرمانی و گفتاردرمانی غرب تهران در منطقه سعادت آباد و کلینیک پایا در پاسداران دو مرکز توانبخشی مجهز جهت ارائه خدمات توانبخشی شامل کاردرمانی و گفتاردرمانی به کودکان با نیاز های خاص می باشد مدیریت این مرکز جناب آقای صابر با 15 سال سابقه در توانبخشی کودکان با تیم درمانی متخصص کاردرمانی کودکان اوتیسم، بیش فعالی و نقص توجه، اختلالات یادگیری، سندروم های ژنتیکی، عقب مانده ذهنی، درمان کودکان فلج مغزی، آسیب های نورولوژیک، بیماری های مادرزادی ، دیستروفی عضلانی و…  اعلام می دارد در این مرکز خدمات ارزیابی و مشاوره آنلاین جهت رفاه حال بیماران در شهرستان ها و خارج از کشور همچنین خدمات کاردرمانی در منزل و گفتاردرمانی در منزل زیر نظر آقای صابر فعالیت می کند. مراجعین محترم  بنا به تشخیص جناب آقای صابر بهترین متخصص کاردرمانی، از خدمات توانبخشی داخل مرکز یا خدمات کاردرمانی در منزل و گفتاردرمانی در منزل با کمترین هزینه کاردرمانی همچنین از خدمات ارزیابی و مشاوره درمانی آنلاین استفاده می نمایند.

جهت تماس با کلینیک کاردرمانی و گفتاردرمانی جناب آقای صابر (کلینیک توانبخشی پایا در پاسداران ، کلینیک توانبخشی غرب تهران در سعادت آباد) باشماره تلفن 09029123536 تماس حاصل فرمایید. کلینیک کاردرمانی غرب تهران و کلینیک توانبخشی پایا(کاردرمانی غرب تهران- کاردرمانی شرق تهران) با بهره گیری از توانایی و تخصص کاردرمانگران و گفتاردرمانان کودکان به ارائه خدمات توانبخشی به صورت کاملا تخصصی و در چهار چوب معیارهای بین مللی علم توانبخشی به درمان کودکان در تمام حیطه های فیزیکی، فردی، ذهنی، اجتماعی و… می پردازد.

بهترین کلینیک توانبخشی غرب تهران- کلینیک کاردرمانی در سعادت آباد- توانبخشی در سعادت آباد

کلینیک توانبخشی غرب تهران واقع در منطقه سعادت آباد در شمال غربی تهران در منطقه دو شهرداری تهران واقع شده است. مرکز توانبخشی سعادت آباد با دارا بودن تمام امکانات روز دنیا یکی از مجهزترین مراکز کاردرمانی در سعادت آباد به حساب می آید. مرکز کاردرمانی و گفتاردرمانی سعادت آباد با مساحت بالغ بر 390 متر در سه طبقه در یکی از مناطق استراتژیک سعادت آباد قرار دارد. با توجه به امکان پارک مناسب مراجعین کلینیک کاردرمانی سعادت آباد و همچنین دسترسی آسان به اتوبان های مختلف از قبیل، اتوبان یادگار امام، اتوبان همت و اتوبان چمران، اتوبان نیایش(آیت الله رفسنجانی)، اشرفی اصفهانی موجب گردید مرکز کاردرمانی سعادت آباد به انتخاب اول مراجعین ساکن سعادت آباد و مناطق اطراف آن نظیر شهرک غرب، پونک، ولنجک، اوین درکه، جنت آباد، مرزداران، حقانی،سئول، پل مدیریت، پارک وی، ونک، گاندی، اکباتان، بلوار فردوس، ستارخان،صادقیه تبدیل گردد. با توجه به وسعت منطقه سعادت آباد و تعدد مراکز کاردرمانی در سعادت آباد انتخاب بهترین مرکز کاردرمانی در سعادت آباد کار آسانی نیست. به علت پوشش همه جانبه مرکز توانبخشی سعادت آباد( توانبخشی غرب تهران) از نظر کاردرمانی، گفتاردرمانی و روانشناسی همچنین جامعیت کلینیک کاردرمانی سعادت آباد که در درمان تمام بیماری های کودکان به صورت تخصصی فعالیت می نماید، این مرکز را به یک مرکز جامع توانبخشی در سعادت آباد تبدیل نموده است.

آدرس کلینیک توانبخشی غرب تهران( کاردرمانی سعادت آباد):سعادت آباد، بلوار پاکنژاد، خ سپیدار،خ شکوفه، کوچه نظری، پ47- تلفن کلینیک توانبخشی غرب تهران:09029123536

مرکز کاردرمانی دولتی در تهران

مراکز کاردرمانی دولتی شرق تهران

کلینیک های کاردرمانی دولتی زیادی در سطح تهران وجود دارند که وابسته به سازمان بهزیستی یا دانشگاه های علوم پزشکی می باشند. اما نکته مهم اینجاست که در بسیاری از این مراکز از نیرو های متخصص و با تجربه استفاده نمی شود و یا زمان زیادی را برای دریافت خدمات کاردرمانی باید در نوبت سپری کنید. مرکز کاردرمانی دکتر صابر در شرق تهران واقع در ابتدای پاسداران با دسترسی آسان از طریق مترو و اتوبوس و تعرفه پایین خدمات درمانی یکی از مراکز نیمه دولتی می باشد که به ارائه خدمات توانبخشی شامل کاردرمانی و گفتاردرمانی برای کودکان و بزرگسالان می پردازد. تمامی امکانات توانبخشی نظیر کاردرمانی جسمی و ذهنی، گفتاردرمانی، بازی درمانی و رفتاردرمانی با تخفیف به مراجعین ارائه می گردد. دکتر صابر مدیریت محترم مرکز کاردرمانی تلاش دارد تمام مراجعین از بهترین خدمات درمانی بهرمند گردند.

مراکز کاردرمانی دولتی غرب تهران

مرکز کاردرمانی دکتر صابر در غرب تهران در منطقه سعادت آباد بالاتر از میدان کتاب با کمترین فاصله از مترو قرار دارد و مراجعین محترم می توانند با استفاده از مترو و با صرف کمترین هزینه ممکن به مرکز کاردرمانی مراجعه نمایند. از آنجا که مراکز کاردرمانی دولتی در غرب تهران بسیار محدود می باشند و جوابگوی مراجعین این منطقه نیستند. مرکز کاردرمانی غرب تهران زیر نظر دکتر صابر بهترین گزینه برای کودکان با نیازهای خاص می باشد که تمامی خدمات کاردرمانی مورد نیاز را با کمترین هزینه ممکن ارائه می نماید و والدین را در زمینه درمان کودکانشان یاری می کند. کودکان با اختلالات اوتیسم، بیش فعالی، اختلالات یادگیری، سندروم های ژنتیکی اختلال پردازش حسی و فلج مغزی می توانند از خدمات کاردرمانی کودکان این مرکز بهرمند شوند. این مرکز یک مرکز توانبخشی نمونه جهت کمک به مراکز دولتی منطقه می باشد تا توانبخشی کودکان را با مصوبه دولتی ارائه نماید.

متخصص کاردرمانی چیست؟ دکتر کاردرمانی کیست

توانبخشی مجموعه ای نظام مند از خدمات درمانی و دارویی معرفی معرفی شده است که برای بهبود عملکرد های حرکتی و شناختی و مشارکت پس از آسیب طراحی شده است. در این تعریف توانبخشی بخشی از برنامه های بین رشته ای جامع است. در این میان تمرکز اصلی کاردرمانی(اکوپیشنال تراپی) به جای درمان اختلالات فرد، بر توانبخشی در بافتار زندگی فرد می باشد.

کاردرمانی را می توان به عنوان فرایند توانبخشی که متمرکز بر زندگی واقعی و مشکلات عملکردی است و بصورت مشارکتی شامل فرد بیمار، اعضای خانواده و تیم متخصص می باشد تعریف کرد. کلینیک کاردرمانی جناب آقای صابر تلاش دارد با هدف بهبود سطح زندگی مراجعین به ارائه خدمات درمانی در حیطه کاردرمانی، گفتاردرمانی و روانشناسی بپردازد.

چرا بهترین کلینیک کاردرمانی در تهران؟

اختلالات موجود در ساختار یا عملکرد مغز ،که به دلایل ارثی یا مادزادی ویا اکتسابی( بیماری های مختلف) ایجاد می شوند ، ممکن است سبب ایجاد مشکلاتی در شیوه ی تفکر، احساس ویا عمل فرد شود .این مشکلات می تواند سبب بروز مشکلاتی در اکتساب، نگه داری و توانایی ها و مهارتهای فرد شود. که همه اینها باعث تغییراتی در اجتماع، اقتصاد و خانواده فرد می شود. کاردرمانی کودکان نقش اساسی را به عنوان یکی از اجزاء اصلی توانبخشی ایفا می کند.

مداخلات کاردرمانی موثر نیاز به جمع آوری و سازمان دهی اطلاعات دارد. این نیاز نه تنها عملکرد نورولوژیکی را تحت تاثیر قرار می دهد،بلکه ظرفیت فرد و توانایی وی را در کارهای ضروری متاثر می سازد.

جهت ارزیابی دقیق توانمندی های کودکان باید از تست های تشخیصی معتبر مانند آزمون های هوش استاندارد( وکسلر، استنفورد بینه)، تست ادراک بینایی( فراستیگ، TVPS  )، تست های توچه و تمرکز، تست های تشخیصی مشکلات شنیداری، آزمون های ارزیابی رشد حرکتی کودک و آزمون ها و چک لیست های رفتاری کودک که توسط  والدین تکمیل می شوند، استفاده نمود.

پس از جمع آوری اطلاعات و تفسیر صحیح توانمندی ها و ضعف های مهارتی کودک می توان به طراحی  اهداف درمانی با توجه به چهارچوب های رشد طبیعی زیستی، روانی و اجتماعی فرد پرداخت و بنا به اولویت های درمانی یک برنامه مدون و طبقه بندی شده با توجه به اهداف درمانی انتخاب شده برنامه ریزی نمود. در ساختار برنامه درمانی توجه به علایق و نیاز های کودک باید در اولویت اهمیت قراربگیرد و سعی شود فعالیت های درمانی طراحی شده تا حد امکان خوشایند کودک بوده تا حد اکثر سطح انگیختگی و همکاری کودک را برانگیزد.

استفاده ار مدالیته های جذاب برای ایجاد انگیزه در کودک از نکات مهم در طول روند درمان می باشد که فعالیت هدفمند و خود انگیخته را در کودک بالا برده و به همین علت روند یادگیری را در مغز تسهیل می کند.

بهترین مراکز کاردرمانی شامل چه بخش هایی هستند؟

بخش های مختلف کلینیک کاردرمانی و توانبخشی جناب آقای صابر شامل:( کلینیک گفتاردرمانی و کاردرمانی در سعادت آباد و غرب تهران و کلینیک کاردرمانی و گفتاردرمانی پایا در پاسداران)

کاردرمانی جسمی در کلینیک کاردرمانی جناب آقای صابر

کاردرمانی جسمی در اختلالات ارتوپدی و نورولوژی،کاردرمانی نوزادان ،فلج مغزی، تون عضلانی، اصلاح پوسچر و انحرافات ستون فقرات و مفاصل، تسهیل روند رشد حرکتی در کودکان(بهترین کاردرمانی در سعادت آباد) و… کاربرد دارد.

 • ارزیابی قدرت عضلات و دفورمیتی های اسکلتی و بررسی کوتاهی عضلات و مهارت های تعادلی
 • استفاده از وسایل مکانوتراپی در تقویت قدرت عضلات بیماران
 • در جهت اصلاح و جلوگیری از دفورمیتی اسکلتی اسپیلنت ها و پروتز های مناسب استفاده می شود.
 • بالا بردن سطح عملکردهای حرکتی در کودکان
 •  انجام تمرینات کششی در جهت افزایش دامنه حرکتی
 • تمرینات کنترل رفلکس های پاتولوژیک با انجام تکنیک های کاردرمانی
 • افزایش مهارت های تعادلی در  وضعیت نشسته، چهار دست و پا، دو زانو، ایستاده و… در کودکان و بزرگسالان

کاردرمانی در کودکان

کاردرمانی ذهنی در بهترین مرکز کاردرمانی در تهران

کاردرمانی ذهنی در زمینه مفاهیم شناختی، کارکرد های اجرایی نظیر حافظه، توجه، حل مسئله، تئوری ذهن و …(بهترین کلینیک کاردرمانی در سعادت آباد- کلینیک پایا)

اهداف کاردرمانی ذهنی در اختلالات یادگیری در کلینیک کاردرمانی جناب آقای صابر

 • تمرینات انواع حافظه شامل حافظه کوتاه مدت، حافظه ترتیبی و حافظه فعال
 • تمرینات انواع توجه  مانند هم زمان، توجه انتقالی، توجه انتخابی در اختلال یادگیری
 • تمرینات کاردرمانی ذهنی در تفکر انتزاعی در کودکان
 • تمرینات درک مطلب از مطالب کلامی و نوشتاری کودکان

کاردرمانی در اوتیسم در کاردرمانی خوب در تهران

در کلینیک کاردرمانی سعادت آباد و پایا پس از ارزیابی های دقیق توسط دکتر صابر، توانایی های و ناتوانی های کودک اوتیسم (خفیف- شدید و متوسط) تعیین می گردد و بر اساس این مشکلات برنامه درمانی در کلینیک کاردرمانی جناب آقای صابر در بخش ذهنی اجرا می شود.

کاردرمانی ذهنی در اوتیسم شامل

 • بهبود دستور پذیری در کودکان اوتیسم
 • تقویت مهارت های شناختی کودک شامل شناخت اشیاء، میوه ها، وسایل نقلیه و….
 • تمرینات درکی در حیطه  بادی ایمیج ،درک روابط اشیاء و…
 • تمرینات بالا بردن تحمل کاری در کاردرمانی ذهنی
 • تمرینات تقویت توجه و تمرکز در کودکان اوتیسم

کاردرمانی ذهنی در بیش فعالی و نقص توجه در کلینیک کاردرمانی در تهران

 • تمرینات کنترل هیجانات و رفتار های تکانشی در بیش فعالی و نقص توجه
 • تمرینات کد گذاری بینایی، حرکتی در کودکان بیش فعال
 • تقویت حافظه کاربردی در کودکان اختلال بیش فعالی و نقص توجه
 • تمرینات کاردرمانی ذهنی در تقویت تحمل کاری و دستور پذیری در کودکان
 • تمرینات تقویت توجه پایدار و انتخابی در کودک بیش فعالی
 • تقویت مهارت استدلال و استنتاج در بیش فعالی

کاردرمانی  یکپارچگی حسی ( SI ) در بهترین کلینیک کاردرمانی کودکان ارگوتراپیست مهدی صابر

در حیطه مشکلات هماهنگی حرکتی و یکپارچگی حسی پس از ارزیابی جناب آقای صابر در کلینیک کاردرمانی کودکان  اهداف درمانی در زمینه یکپارچگی حسی به شرح زیر است.

 • کاردرمانی حسی در حس وستیبولار در وضعیت های متفاوت
 • تقویت مهارت های هماهنگی چشم ودست در کاردرمانی حسی
 • تمرینات کاردرمانی حسی در افزایش هماهنگی دو اندام فوقانی و تحتانی
 • انجام تمرینات کلامی و حرکتی همزمان برای تقویت سرعت پردازش ذهنی
 • ایجاد یکپارچگی حسی در کاردرمانی کودکان
 • کاردرمانی حسی در بهبود نا امنی جاذبه ای و ترس از ارتفاع در کودکان
 • ارتقاع حس عمقی در اندام ها
 • کاردرمانی در تقویت عبور از خط وسط و ایجاد ارتباط دو نیمکره مغز

آب درمانی کودکان در کاردرمانی خوب در تهران

آب درمانی کودکان یکی از درمان های تاثیر گذار در حیطه کودکان با اختلالات حرکتی، سندروم داون، اتیسم و اختلالات حسی می باشد.

آب درمانی فلج مغزی و آب درمانی اوتیسم در کلینیک کاردرمانی جناب آقای صابر

کاردرمانی کودکان با استفاده از استخر سر پوشیده کودکان به انجام تمرینات آب درمانی می پردازد. ارگوتراپیست مهدی صابر با جمع آوری تجهیزات پیشرفته شامل تردمیل در آب، تخته تعادل در آب برای کودکان، بالانس بیم در آب برای تعادل ، پلکان در آب و نودل های مختلف، دنبل های آبی برای اندام فوقانی و…. می باشد

اهداف آب درمانی در اوتیسم در کلینیک کاردرمانی شامل

 • بهبود حس عمقی کودکان
 • بهبود حس وستیبولار و تعادل
 • کاهش رفتار های کلیشه ای
 • کنترل حرکات اضافه در کودکان
 • کاهش بیقراری کودک اوتیسم و آرام سازی کودکان
 • تقویت آگاهی از بدن در کودک

آب درمانی در کودکان فلج مغزی در کلینیک کاردرمانی

 • تسهیل تمرینات کششی
 • افزایش دامنه حرکات اکتیو در بیماران فلج مغزی
 • تقویت مهارت های تعادلی توسط ابزارهای تعادلی مختلف در آب
 • تقویت مهارت های حرکتی اندام ها با توجه به کاهش وزن بدن در آب
 • کنترل رفلکس های پاتولوژیک به علت خاصیت ریلکسیشن در آب
 • کاهش ناامنی جاذبه ای با ایجاد حس تعلیق در کودک

اتاق تاریک در کلینیک کاردرمانی کودکان جناب آقای صابر

اتاق تاریک در کلینیک کاردرمانی در زمینه حرکات چشمی، دنبالگیری بینایی، توجه بینایی، ادراک بینایی و روابط فضایی، حافظه بینایی، تمییز دیداری و….(بهترین کلینیک کاردرمانی در کودکان)

 • بهبود انواع توجه کودکان نظیر توجه انتخابی، توجه پایدار در بینایی و…
 • تمرینات ادراک بینایی در تشخیص شکل از زمینه، روابط فضایی، ثبات شکل و…
 • افزایش سرعت پردازش بینایی در کودکان
 • بهبود ارتباط چشمی کودکان در اتاق تاریک
 • تقویت حرکات چشمی و کاهش حرکات اضافه در چشم ها
 • تمرینات تقویت حافظه دیداری در کودک در اتاق تاریک
 • بهبود مهارت های هماهنگی چشم و دست

دکتر کاردرمانی در اتاق سنسوری روم (  snoezelen )

اتاق سنسوری روم یکی از درمان های پیشرفته در کلینیک کاردرمانی است و شامل دستگاه های جذاب و موثر برای بالا بردن عملکرد های ذهنی و جسمی کودکان می باشد.در این بخش در بهترین کلینیک کاردرمانی در تهران به کاردرمانی در اوتیسم، کاردرمانی در فلج مغزی، کاردرمانی اختلالات یادگیری، کاردرمانی در اختلال بیش فعالی و…  پرداخته می شود.

 • بهبود مهارت های سرعت پردازش ذهنی و کلامی در کودکان
 • تقویت تحمل کاری و دستورپذیری در کودکان اوتیسم و بیش فعال
 • بهبود توجه حرکتی در کودکان با مشکلات بیش فعالی، اتیسم و..
 • بهبود کنترل هیجانات کودکان
 • افزایش مهارت های یکپارچگی حسی

ماساژ درمانی در کلینیک کاردرمانی در کودکان اوتیسم و بیش فعال

ماساژ درمانی با تحریک سیستم عصبی بر رشد و آگاهی مغزی در کودک شده کمک می کند. ماساژ درمانی در آرام سازی کودکان بی قرار بسیار موثر است.بهترین کلینیک کاردرمانی در تهران در بخش ماساژ درمانی به بهبود

 • ریلکسیشن در کودکان
 • کاهش پرخاشگری و بیش فعالی
 • افزایش شناخت از بدن و حس عمقی
 • افزایش سطح هوشیاری و توجه و تمرکز
 • تقویت حس لامسه و درمان مشکلات بیش حسی و کم حسی

کاردرمانی حسی در کلینیک کاردرمانی ارگوتراپیست مهدی صابر

اتاق تعدیل حس با ارائه محرک های حسی مناسب در زمینه لامسه، حس عمقی، وستیبولار، بویایی و شنیداری به ایجاد تعدیل حسی و یکپارچگی حسی در کودک کمک می کند.در بهترین کلینیک کاردرمانی تهران،ارزیابی اولیه توسط جناب آقای صابر انجام می شود و مشکلات حسی کودک مشخص می گردد. اهداف کاردرمانی حسی در کلینیک کاردرمانی شامل

 • بهبود سطح هوشیاری کودک
 • کاردرمانی حسی در کنترل حرکات اضافه
 • کاردرمانی حسی در تعدیل حساسیت لمسی و تدافع لمسی
 • کاردرمانی حسی در تقویت حس عمقی اندام ها
 • تعدیل حس بویایی کودکان در کاردرمانی حسی

گفتاردرمانی در منزل

گفتاردرمانی کودکان و گفتار درمانی در منزل سعی در تولید گفتار ، تصحیح گفتار و بر طرف کردن مشکلات گفتاری نظیر لکنت زبان در کودکان، همچنین روانی گفتار ، درک گفتار وایجاد ارتباط اجتماعی با استفاده از تکنیک های گفتاردرمانی دارد.

اتاق شنیداری در مرکز کاردرمانی جناب آقای صابر

استفاده از تکنولوژی و برنامه های صوتی مختلف و طبقه بندی شده در جهت پرورش و تقویت مهارت های شنیداری، نظیر توجه شنیداری، حافظه شنیداری، درک مطلب و …(بهترین مرکز توانبخشی در سعادت آباد)

از دیگر بخش های کاردرمانی خوب در سعادت آباد اتاق شنیداری می باشد. اهداف این بخش شامل:

 • بهبود درک شنیداری در کودکان
 • بهبود انواع توجه و تمرکز شنیداری
 • ایجاد مهارت های تمییز شنیداری
 • بهبود حساسیت شنیداری
 • تقویت حافظه کوتاه مدت و تاخیری شنیداری در کودک
 • بهبود درک مطلب شنیداری در کودک
 • تقویت مهارت های هماهنگی بینایی و شنیداری
 • بالا بردن سرعت پردازش شنیداری

بخش آموزشی بهترین مرکز توانبخشی در ایران

در این بخش با بهره گیری از مهارت های روانشناسان و مربیان کودکان به آموزش و تقویت مهارتهای تحصیلی در کودکان با اختلالات یادگیری و ناتوانی های ویژه پرداخته می شود.(کلینیک کاردرمانی سعادت آباد و پاسداران)

 • آموزش پیش دبستانی جهت آمادگی برای تست ورود به دبستان
 • آموزش کمک درسی در حیطه  کودکان اختلال یادگیری و ناتوانی های درسی

تست های تخصصی هوش در مرکز کاردرمانی جناب آقای صابر در تهران

انجام تست های استاندارد هوش ، توجه و ادراک بینایی و مهارت های شنیداری، مهارتهای حرکتی و تحلیل و بررسی نواقص موجود.( مرکز توانبخشی سعادت آباد- مرکز کاردرمانی پاسداران)

 • انجام تست  هوش بینه که برای کودکان از سن 3 سال به بالا
 • انجام تست هوش وکسلر برای ارزیابی بهره هوش کلامی و غیر کلامی کودکان از 6 سال به بالا مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین در ارزیابی و غربالگری زود هنگام اختلال یادگیری کاربرد دارد.
 • تست ادراک بینایی فراستیگ و    TVPS جهت تشخیص مشکلات ادراک بینایی
 • تست تشخیص شنیداری وبمن جهت سنجش تمییز شنیداری در کودکان

 متخصص کاردرمانی دست در کلینیک کاردرمانی جناب آقای صابر

همانگونه که می دانیم بخش وسیعی از قشر حرکتی مغز،به کنترل حرکت های ظریف دستی مربوط می شود که این خود یکی از عوامل تمایل بین انسان و دیگر موجودات زنده به شمار می‌آید. در عملکرد متقابل انسان با محیط،دست به عنوان عضوی بسیار مهم،امکان ارتباط و تعامل با آن را فراهم می‌کند و در صورت بروز هر گونه اختلال یا ناتوانی در اندام فوقانی،مهارت های دستی نیز تحت شعاع قرار گرفته و فرصت کسب اطلاعات از محیط کاهش می یابد.

عملکرد اجرایی (فیزیکی) و درکی (حسی) دست دو نقش اصلی آن محسوب می شود. از یک طرف دست به عنوان یک عضو اجرایی،برای انجام فعالیت‌های روزمره نظیر بستن بند کفش یا گرفتن مداد و… به کار می رود و از طرف دیگر به عنوان یک عضو درکی به جستجو و پردازش اشیا و محیط می پردازد که این دو عملکرد،مکمل هم هستند. بنا به اهمیت دست و مهارتهای دستی،متخصص کاردرمانی لازم است در ارزیابی مراحل رشدی،بر عملکرد ظریف دست،تاکید فراوانی داشته باشد. بنابراین در اینجا به تفصیل مراحل رشدی دست،اختلالات مربوط به آن و انواع روشهای درمانی در زمینه‌های مختلف به ویژه در مهارت‌های نوشتاری پرداخته شده است.

کاردرمانی دست

نقش کاردرمانی خوب در ارزیابی و درمان کودکان با مشکلات مهارت های دستی

کاردرمانی دست نقش کلیدی در ارزیابی و درمان کودکان و بزرگسالانی با مشکلات مهارتهای دستی دارد.برای کاردرمانگران این امر حائز اهمیت است که معلمان و والدین و مراقبان کودک فعالیتهای مخصوص و مشابه فعالیت های روزمره را در کلاس،بازی و…فراهم آورند تا موجب تمرین و تکرار مهارت های دستی کودک شود.اما نباید انتظار داشت که کودک بتواند این فعالیت‌ها را مانند افراد معمولی انجام دهد.

رشد مهارتهای دستی در کودکان یکی از پایه های ضروری برای دستیابی به دیگر مهارت های مهم آینده همانند نوشتن، ترسیم و مراقبت از خود می باشد. مرکز کاردرمانی ارگوتراپیست مهدی صابر به صورت تخصصی به کاردرمانی دست می پردازد. موارد مختلفی در کاردرمانی دست مورد توجه قرار می گیرد

 • تقویت حس عمقی در دست ها
 • تقویت عضلانی در اندام فوقانی
 • بهبود مهارت های هماهنگی دو دست
 • مهارت های ریز انگشتی و دست ورزی
 • آموزش مهارت های پیش نوشتاری و مداد گرفتن و نوشتن
 • انجام تمرینات خود یاری و روزمره مانند پوشیدن لباس و غذا خوردن

وضعیت دهی کودک در بهترین مرکز کاردرمانی درتهران

درمانگر باید کودک را متناسب با هر مهارت،وضعیت دهی کند،تا کودک فعالیت را به طور مطلوب انجام دهد. به عنوان مثال کودکی را در نظر بگیرید که برای گرفتن یک شی،دو دست را به خط میانی بدن نزدیک می کند و در ادامه برای دستیابی با آرنج ( Ext ) شده،درمانگر کودک را کمک می‌کند تا در وضعیت خوابیده به پهلو قرار گیرد. بنابراین در هر جلسه درمانی،درمانگر برای شروع کار با کودک از این وضعیت آغاز کرده سپس کمک کند تا در وضعیت نشسته قرار گیرد و وضعیت عملکردی صحیحی را به دست آورد. همچنین وضعیت ( side – lying ) یک وضعیت مناسب برای ایجاد حرکات یک طرفه بازو است تا کودک بتواند یک شی را تکان بدهد. اما دیدن دست و اشیا در این وضعیت مشکل است.

درمانگر از وضعیت های مختلف بدن برای ایجاد مهارت های دستی مخصوص استفاده می کند. به عنوان مثال وضعیت طاقباز برای کودکانی که نیاز به دیدن حرکت بازوی خود دارند،وضعیت مناسبی است و یا وضعیت دمر روی ساعد:

 1. برای ایجاد ثبات شانه و هم انقباضی در ۹۰ درجه ( Flex ) آرنج
 2. استفاده یک طرفه از بدن با وزن انداختن روی یک بازو و دستکاری با دست دیگر
 3. گرفتن دو دستی اشیا
 4. دیدن دست ها حین فعالیت مناسب است

متخصص کاردرمانی

نشستن روی صندلی نیز،متداول ترین وضعیتی است که کودک می تواند مهارت های حرکتی ظریف را در این وضعیت به طور مناسب انجام دهد،اما برای استفاده مطلوب از دستها،کودک نیاز به یک صندلی مناسب دارد. کودکان مهارت‌های دستکاری را هنگامی که روی صندلی و پشت یک میز مناسب نشسته‌اند،نسبت به زمانی که ارتفاع صندلی و میز نامتناسب است،بهتر انجام می دهند. تاثیر این امر در کلاس درس اهمیت ویژه ای دارد.

همچنین با قرار دادن اندام فوقانی روی میز ثبات بیشتر در بخش‌های پروگزیمال،کودک می تواند روی دستکاری اشیا توجه بیشتری کرده و از وضعیت‌های نامناسب جلوگیری کند،اما درمانگر نباید کودکی را که هنوز قادر به نشستن مستقل روی صندلی نیست،برای انجام مهارت های دستی در چنین وضعیتی وادار سازد.برخی کودکان نیز برای نشستن جهت انجام فعالیتهای دستی نیاز به تطابق سازی صندلی دارند (مثلاً استفاده از زیر پایی بلند و صندلی های بازودار،صندلی دارای حفاظ)

علاوه بر این سطح میز باید مناسب برای انجام فعالیت باشد،ارتفاع میز باید کمی بالاتر از آرنج بوده چرا که میز کوتاه هنگام کار سبب خم شدن تنه شده و یک سطح بلند نیز سبب ( Abd ) و ( int.Rot )  بازو میشود،اما بهتر است هنگام تمرین روی مهارت های دستیابی و یا گرفتن دو طرفه،درمانگر کودک را روی زمین بنشاند.

در کودکانی با اختلالات حرکتی خفیف،وضعیت ایستاده وضعیت مناسبی برای درمان مهارت های دستی خواهد بود. چرا که انجام بسیاری از مهارت های روزانه ( ADL ) معمولاً در وضعیت ایستاده صورت می‌گیرند،مثلاً مسواک زدن،کشیدن زیپ لباس،پوشیدن لباس و… اما برای کودکانی که در ایستادن نیز مشکل دارند،بعد از کسب مهارت در وضعیت نشسته،درمانگر باید وضعیت دیگری را برای کودک اتخاذ کند (مثلاً وضعیت دو زانو)

بازی درمانی در کلینیک کاردرمانی جناب آقای صابر در تهران

بازی درمانی برای برونریزی احساسات و کسب مکانیزم های سازگاری در محیط و ایجاد مهارت های اجتماعی و ارتباط اجتماعی در کودکان محسوب می شود.

 • ایجاد مهارت های ارتباطی  اجتماعی و دوست یابی در راستای کاردرمانی ذهنی کودکان اوتیسم و بیش فعال
 • کنترل اضطراب و ترس کودک با انجام تکنیک های بازی درمانی
 • افزایش تحمل کاری در مشکلات رفتاری کودک
 • آموزش کنترل خشم و پرخاشگری کودک
 • آموزش بازی های ساختار یافته به کودکان با مشکلات اوتیسم، بیش فعالی و….
 • انجام بازی های حسی جهت درمان رفتارهای وسواسی کودکان

کاردرمانی در مشکلات جسمی بزرگسالان در کلینیک کاردرمانی

خدمات مرکز کاردرمانی در بیماری های بزرگسالان مانند سکته مغزی،درمان ام اس، پارکینسون ،ضایعات مغزی ، ALS  و…  فعالیت می کند. کاردرمانی جسمی در جهت تقویت مهارت های جسمی، توانایی های حرکتی و استقلال بیمار در انجام فعالیت های روزمره تلاش می کند. تمرینات شامل:

 • تمرینات کششی
 • تقویت قدرت عضلات اندام فوقانی و تحتانی و تنه
 • بهبود تعادل و تقویت رفلکس های تعادلی حفاظتی در بیماران
 • افزایش دامنه حرکتی اندام های درگیر و جلوگیری از تحلیل عضلات و پسرفت بیمار
 • تسهیل مهارت های حرکتی با تکنیک های درمانی مختلف

گفتاردرمانی در کودکان و بزرگسالان در مرکز کاردرمانی جناب آقای صابر

گفتاردرمانی کودکان  و بزرگسالان در مرکز گفتار درمانی صابر با استفاده از تکنیک های روز دنیا به گفتار درمانی در  اختلالات گفتار و زبان کودکان وبزرگسالان می پردازد. تاخیر گفتاری، لکنت زبان، اختلالات تلفظی، مشکلات بلع و تولید گفتار از موارد قابل درمان در کلینیک گفتار درمانی سعادت آباد و پاسداران می باشد. گفتار درمانان مجرب بهترین مرکز گفتار درمانی در تهران با دارا بودن علم نوین گفتار درمانی در زمینه گفتار درمانی بزرگسالان مانند گفتار درمانی در سکته مغزی، تمور های مغزی و پارکینسون و…. به درمان بیماران در بهترین گفتار درمانی سعادت آباد و پاساران می پردازند.

کاردرمانی در منزل و هزینه کاردرمانی

در کاردرمانی در منزل آکوپیشن به معنی گروهی از فعالیتهاست که معنای شخصی، اجتماعی و فرهنگی دارد.آکوپیشن ها شامل مراقبت از خود، سودمندی و یا فعالیتهای اوقات فراغت است. تعاریف زیادی برای آکوپیشن مطرح شده است. اما اصل همه تعاریف این است که آکوپیشن همه کارهایی است که با انجام آن وقت خود را گذرانده و در محیط زندگی خود مشارکت می کنیم.

وجود هر گونه مشکل در سلامتی نه فقط بر جنبه های فیزیکی و ذهنی بلکه بر همه جنبه های زندگی تاثیر می گذارد. بنا به تعریف سازمان بهداشت جهانی فقط فقدان بیماری نشان دهنده سلامتی نمی باشد و وضعیت آسایش کامل فیزیکی، ذهنی و اجتماعی در سلامتی مطرح است. با قبول تعریف سلامتی و آکوپیشن نشان داده می شود که اجزاء آکوپیشنال زندگی فرد در مرکز سلامتی و آسایش قرار دارد.

مراجعین می توانند با تماس با شماره 09029123536 با مشاوره مرکز کاردرمانی در سعادت آباد و پاسداران به مدیریت جناب آقای دکتر صابر ارتباط بر قرار کنند. پس از انجام ارزیابی تلفنی برای ارزیابی حضوری با جناب آقای صابر مراجعه و طرح درمانی جهت برقراری جلسات کاردرمانی در منزل با یکی از متخصصان بهترین مرکز توانبخشی تهران  را هماهنگ نمایند.

مشاوره رایگان مرکز کاردرمانی ارگوتراپیست مهدی صابر در تهران

کلینک کاردرمان دکتر صابر برای اطلاع از روند تشخیص و درمان بیماران به سوالات والدین در زمینه مشکلات کودکان  مشاوره رایگان تلفنی ارائه می دهند. در صورت نیاز به استفاده از مشاوره در اختلالات کودکان با شماره 09029123536 ما تماس حاصل کرده و مشکلات خود را مطرح نمایند و از تجربیات مشاورین متخصص توانبخشی مرکز بهرمند شوید.

کلینیک کاردرمانی و توانبخشی شناختی شامل :

مداخلات کادرمانی در زمینه توانبخشی شناختی را می توان به دو بخش تقسیم نمود:

1. ارتقاء شناختی

ارتقاء شناختی که افزایش توانایی‌های شناختی فرد بالاتر از سطح مورد نیاز برای فعالیت‌های زندگی روزانه است

2. توانبخشی شناختی

توانبخشی شناختی که تلاش برای بهبود نارسایی های هیجانی، اجتماعی و شناختی ناشی از آسیب های مغزی است. هدف اصلی توانبخشی شناختی را می‌توان کمک به افراد ناتوان دارای اختلال مغزی در رسیدن به سطح مطلوبی از سلامت و کاهش اثرات اختلال بر زندگی روزانه آنها تعریف کرد. تقویت شناختی در دهه گذشته در میان عموم مردم و همچنین در گفتمان علمی مورد توجه قرار گرفته است.

تقویت شناختی تلاش در جهت افزایش عملکردهای شناختی همچون توجه و حافظه در افراد سالم است. راهکارهای مختلفی برای تقویت عملکردهای شناختی وجود دارد که می توان به دارو مثلا استفاده از کافئین و داروهای محرک مثل متیل فندیت برای افزایش توجه ورزش مدیتیشن تحریک مغناطیسی جمجمه ای و یا تحریک جریان مستقیم جمجمه ای اشاره نمود.

در طول دهه گذشته بحث‌های میان‌ رشته‌ای فعالی برای انواع روشهای تقویت شناختی مطرح شده است. با این حال، پرسش ها و مسائل متعددی در خصوص تقویت شناختی وجود دارد که نیاز به توضیح بیشتری دارد. مثلا مسائل مفهومی در مورد اینکه چه موقعی باید تقویت شناختی صورت بگیرد.

بهترین دکتر کاردرمانی در تهران

کاردرمانگران با افرادی به عنوان بیمار، مراجع، دانش آموز، کارگر و اعضای خانواده ، در دامنه ی وسیعی از محیط مثل بیمارستان، مرکز روزانه، مدارس، محل کار، و خانه برخورد دارند. بنابراین ، ارزیابی کاردرمانی در بررسی نقایص شناختی که زندگی فرد را تحت تاثیر قرار داده است و همچنین افرادی که با وی در تعامل هستند حکم فرماست.

حوزه های کاردرمانی همه جنبه های زندگی فرد را در بر میگیرد. عواملی مانند بیماری های ژنتیکی و مادر زادی، ضربه مغزی و فلج مغزی، بیماری های عروق مغزی، نقایص شناختی و بیماری های عصب تحولی نظیر اتیسم، نقص توجه و بیش فعالی، اختلالات یادگیری و…. به توانبخشی مداوم و حمایت سیستم های خدماتی نیاز دارند.

کاردرمانی ام اس در منزل- کاردرمانی پارکینسون در منزل

از دیگر خدمات کاردرمانی جناب آقای صابر، کاردرمانی در منزل برای بیماران ام اس و پارکینسون می باشد. بیماران ام اس و پارکینسون به علت مشکلات حرکتی که در طول بیماری با آن درگیر می شوند نیاز به خدمات توانبخشی مداوم دارند. اما در بسیاری از موارد به علت عدم توانایی بیمار برای مراجعه به کلینیک کاردرمانی مجبور به قطع درمان کاردرمانی می شوند. مرکز کاردرمانی تهران با ارائه خدمات کاردرمانی در منزل در رفع مشکلات این بیماران و تسریع دریافت خدمات توانبخشی و بهبود هر چه بیشتر شرایط جسمی و استقلال فردی بیماران پارکینسون و ام اس تلاش می کند.

کاردرمانی ام اس در منزل

مزایای کلینیک های کاردرمانی جناب آقای صابر تهران:

 • ساکنین منطقه سعادت آباد و  مناطق اطراف آن در غرب تهران،و ساکنین منطقه پاسداران و شرق تهران می توانند توسط اتوبان های اصل تهران و همچنین وجود ایستگاه مترو و اتوبوس به مراکز کاردرمانی جناب آقای صابر دسترسی داشته باشند.
 • روند ارزیابی و درمان در کلینیک کاردرمانی سعادت آباد زیر نظر ارگوتراپیست صابر و به صورت دوره ای هر دو ماه یکبار انجام می شود و پروسه پیشرفت بیماران مورد ارزیابی مجدد قرار می گیرد.
 • در اختیار داشتن بهترین متخصصین توانبخشی (کاردرمانی، گفتاردرمانی و روانشناسی)موجب شد، مرکز کاردرمانی کودکان به بهترین تیم توانبخشی مجهز باشد.
 • مرکز کاردرمانی جناب آقای صابر با تلاش در جهت انجام درمان به صورت گروهی مابین تیم توانبخشی کودکان،با پزشکان روانپزشکی اطفال و مغز و اعصاب اطفال برای درمان بیماران امکان ارتباط مناسب بین متخصصین روانپزشکی و مغز و اعصاب و مرکز کاردرمانی کودکان را ایجاد نموده اند.
 • مراکز کاردرمانی جناب آقای صابر به صورت جامع شامل بخش کاردرمانی حسی، کاردرمانی ذهنی، کاردرمانی جسمی،آب درمانی کودکان، اتاق تاریک، سنسوری روم، ماساژ درمانی ، کاردرمانی درکی حرکتی،بازی درمانی، اتاق شنیداری، کاردرمانی دست، بخش آموزش و تست هوش بوده و توانبخشی توسط بهترین کاردرمانی در سعادت آباد و پاسداران انجام می شود.
 •  از عوامل مهم در درمان کودکان ارتباط موثر بین کودک و کاردرمان است که بسته به نیاز کودک درمانگر انتخاب می شود.در این مرکز تلاش می شود بهترین ارتباط درمانی بین مراجع و کاردرمان شکل بگیرد و در صورت نیاز امکان تغییر درمانگر زیر نظر ارگوتراپیست مهدی صابر امکان پذیر است.
 • در کلینیک کاردرمانی کودکان ،بخش کاردرمانی جسمی حرکتی و تجهیزات مکانوتراپی در طبقه همکف قرار دارد  بیماران جسمی برای استفاده از خدمات درمانی به راحتی به مرکز مراجعه می نمایند.
 •  امکان پارکینگ مناسب در هر دو مرکز کاردرمانی در سعادت آباد و مرکز کاردمانی پاسداران رفاه مراجعین را در نظر گرفته است.
 • ساعات کاری مرکز کاردرمانی جناب آقای صابر غرب تهران از ساعت 8 صبح تا 20:30 در روز های هفته می باشد و در مرکز کاردرمانی شرق در روزهای جمعه نیز از 9 صبح تا 18 بعداز ظهر مشغول به فعالیت می باشد که این امکان را برای مراجعین فراهم می شود که از امکانات مرکز بهرمند شوند.
 • مرکز کاردرمانی در کودکان در حیطه کاردرمانی، گفتار درمانی و روانشناسی از امکانات و تکنولوژی های روز دنیا استفاده نموده و  موجب رضایت مراجعین گشته است.
 • دو مرکز کاردرمانی در شرق تهران( کلینیک توانبخشی پایا) و مرکز کاردرمانی در سعادت آباد( کلینیک توانبخشی غرب تهران) زیر نظر ارگوتراپیست مهدی صابر،توانسته اند بهترین تجهیزات کاردرمانی را برای مراجعین ، شمال تهران و شرق تهران و غرب تهران فراهم نمایند.

آدرس کلینیک توانبخشی غرب تهران: سعادت آباد، بلوار سرو، خ شکوفه، کوچه نظری(رز)،پ47

تلفن کلینیک توانبخشی غرب تهران: 09029123536

مطالب کاردرمانی 

مرکز تخصصی تشخیص و درمان اوتیسم
 اوتیسم در کودکان چیست ؟
لکنت زبان در کودکان
فلج مغزی در کودکان
اختلال یادگیری در کودکان
یکپارچگی حسی چیست؟
دیستروفی عضلانی چیست؟
بیش فعالی در کودکان چیست؟
نقص توجه  در کودکان چیست؟
متخصص کاردرمانی در منزل
مرکز کاردرمانی کودکان
بهترین کلینیک کاردرمانی در تهران
متخصص گفتار درمانی در منزل
کلینیک گفتاردرمانی کودکان
بهترین مرکز گفتاردرمانی در تهران

جدیدترین اخبار کاردرمانی

بهترین کلینیک کاردرمانی در تهران

بهترین کلینیک کاردرمانی و گفتاردرمانی در تهرانپارس

مرکز کاردرمانی و گفتاردرمانی در نیاوران

مرکز کاردرمانی سعادت آباد

بهترین مرکز کاردرمانی در ستارخان

کلینیک کاردرمانی در پاسداران

بهترین کلینیک کاردرمانی در شمال تهران

مرکز کاردرمانی در شرق تهران

بهترین کلینیک  کاردرمانی در پونک

بهترین مرکز کاردرمانی در ولنجک

بهترین کاردرمانی در فرمانیه

کلینیک کاردرمانی در شهرک غرب

مرکز کاردرمانی غرب تهران

کلینیک کاردرمانی و گفتاردرمانی در شریعتی

بهترین کاردرمانی در مرزداران

مراکز توانبخشی در سیدخندان 

کاردرمانی در جنت آباد

بهترین مرکز کاردرمانی دهکده المپیک

بهترین گفتار درمانی و کاردرمانی اسلام شهر

کاردرمانی  و گفتار درمانی در تجریش

بهترین کاردرمانی و گفتاردرمانی در قلهک

کاردرمانی و گفتار درمانی خوب در تهرانسر

مرکز کاردرمانی و گفتار درمانی در ونک

کلینیک کاردرمانی و گفتار درمانی در نارمک

بهترین گفتار درمانی و کاردرمانی پیروزی

 گفتار درمانی سعادت آباد

بهترین مرکز گفتار درمانی ستارخان

گفتار درمانی ولنجک

گفتار درمانی پاسداران

بهترین مرکز گفتار درمانی در شرق تهران

گفتار درمانی غرب تهران

بهترین مرکز گفتار درمانی اتیسم در تهران

مراکز گفتار درمانی در مرزداران

توانبخشی نیاوران

کاردرمانی در جنوب تهران

گفتار درمانی در جنوب تهران

کاردرمانی و گفتار درمانی در انقلاب

مرکز گفتار درمانی و کاردرمانی در یوسف آباد

مرکز گفتار درمانی در قیطریه

کاردرمانی خوب در منظریه

بهترین کاردرمانی در ظفر

 

آدرس کلینیک توانبخشی غرب تهران( کاردرمانی سعادت آباد):سعادت آباد، بلوار پاکنژاد، خ سپیدار،خ شکوفه، کوچه نظری، پ47

تلفن کلینیک توانبخشی غرب تهران:09029123536

بهترین مراکز کاردرمانی در شرق تهران

کلینیک کاردرمانی خوب درشرق تهران کلینیک کاردرمانی خوب در تهران- کلینیک کاردرمانی و خوب در تهرانپارس-کلینیک کاردرمانی خوب  در نیاوران-کلینیک کاردرمانی خوب در پاسداران-کلینیک کاردرمانی خوب در شمال تهران-کلینیک کاردرمانی خوب در شرق تهران-کلینیک کاردرمانی خوب در پونک-کلینیک کاردرمانی خوب در فرمانیه- کلینیک کاردرمانی خوب در شریعتیکلینیک کاردرمانی خوب در پاسدارانکلینیک کاردرمانی خوب در تهرانپارسکلینیک کاردرمانی خوب در شرق تهرانکلینیک کاردرمانی خوب در سیدخندان –متخصص کاردرمانی شرق تهران -متخصص کاردرمانی در هنگام- متخصص کاردرمانی در رسالت- متخصص کاردرمانی در میدان سپاه- متخصص کاردرمانی شرق تهران-متخصص کاردرمانی در طالقانی- متخصص کاردرمانی در مشیریه- متخصص کاردرمانی در مسعودیه-متخصص کاردرمانی در نارمک- متخصص کاردرمانی در مجیدیه- متخصص کاردرمانی در سراج- متخصص کاردرمانی شرق تهران -متخصص کاردرمانی در ایران-متخصص کاردرمانی در فرجام- متخصص کاردرمانی در افسریه- متخصص کاردرمانی در پاسدار گمنام- متخصص کاردرمانی در پیروزی- متخصص کاردرمانی در شرق تهران -متخصص کاردرمانی در باقری-متخصص کاردرمانی در  سیزده آبان- متخصص کاردرمانی در آهنگ- متخصص کاردرمانی در پرستار- متخصص کاردرمانی در چهارصد دستگاه- متخصص کاردرمانی در خیابان کرمان- کلینیک توانبخشی پایا- متخصص کاردرمانی شرق تهران -متخصص کاردرمانی در وحیدیه- متخصص کاردرمانی در شرق تهران -متخصص کاردرمانی در سرخه حصار-متخصص کاردرمانی در امامت- متخصص کاردرمانی در امام حسین- متخصص کاردرمانی در سید خندان- متخصص کاردرمانی شرق تهران متخصص کاردرمانی در دردشت-متخصص کاردرمانی در تهران-متخصص کاردرمانی در گلبرگ- متخصص کاردرمانی در تهران-دکتر کاردرمانی در خیابان اشراقی- دکتر کاردرمانی در زاهد گیلانی- دکتر کاردرمانی در صفا- دکتر کاردرمانی در مولوی- دکتر کاردرمانی درسبلان-دکتر کاردرمانی شرق تهران -دکتر کاردرمانی در هفت حوض- دکتر کاردرمانی در تهران-دکتر کاردرمانی در سعدی-دکتر کاردرمانی در خیابان تختی-دکتر کاردرمانی در سهره وردی- دکتر کاردرمانی در بهشتی-دکتر کاردرمانی در فردوسی- دکتر کاردرمانی در بهارستان- دکتر کاردرمانی  در تهران- دکتر کاردرمانی در مطهری- دکتر کاردرمانی در مفتح- دکتر کاردرمانی  در شرق تهران – دکتر کاردرمانی در دروازه شمیران- دکتر کاردرمانی در تختی- دکتر کاردرمانی در کریمخان- دکتر کاردرمانی در هفت تیر- دکتر کاردرمانی در هرندی-دکترکاردرمانی در تهران- دکتر کاردرمانی در قیام- دکتر کاردرمانی در تهران- کلینیک کاردرمانی خوب در بلوار پروین-کلینیک کاردرمانی خوب در اتحاد- کلینیک کاردرمانی خوب در خیابان ایران- کلینیک کاردرمانی خوب در هفده شهریور- کلینیک کاردرمانی خوب در نظام آباد -کلینیک کاردرمانی خوب در شهدا-کلینیک کاردرمانی خوب شرق تهران – کلینیک کاردرمانی خوب در نیرو هوایی- کلینیک کاردرمانی خوب در بلوار ابوذر-  کلینیک کاردرمانی خوب در میدان خراسان- کلینیک کاردرمانی خوب در مدائن- کلینیک کاردرمانی خوب درفدک- کلینیک کاردرمانی خوب در شمیران- کلینیک کاردرمانی خوب در تسلیحات- کلینیک کاردرمانی خوب در تهران- کلینیک کاردرمانی خوب در نبرد- کلینیک کاردرمانی خوب در محلاتی -کلینیک کاردرمانی خوب در لواسان-کلینیک کاردرمانی خوب در فشم- کلینیک کاردرمانی خوب در حکیمیه – بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در شرق تهران – بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در شمیرانات- بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در  بنی هاشم- بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در علم و صنعت- بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در  قنات کوثر- بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در شهرک امید- بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در شیان- بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در لویزان- بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در مهران- بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در خاقانی- بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در امجدیه- بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در ارامنه- بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در خیابان دبستان- بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در عباس آباد- بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در اندیشه- بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در خیابان قصر- بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم شرق تهران – بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در کاج-  بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در نامجو- بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در شهید قندی- بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در شرق تهران – بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در میدان فرخی یزدی- بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در ایران- بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در مسجد جامع- بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در ساقدوش – بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در شرق تهران – بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم شرق – بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در شهید عراقی- بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم شرق تهران- بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در هروی- بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در قلهک- بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در سه راه ضرابخانه- بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در تهران- بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در استاد حسن بنا- بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در میدان نبوت- بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در بلوار دلاوران- بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در سمنگان- بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در شهید ثانی- بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در جانبازان شرقی- بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در جانبازان غربی- بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در مدائن- بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در اتوبان رسالت- بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در میدان هلال احمر- بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در میدان الغدیر- بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در نیروی دریایی- بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در آیت الله مدنی- بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در تهران- بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در خیابان گرگان- بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در سبلان جنوبی- بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در سبلان شمالی- بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در گلشن دوست- بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در خیابان اردیبهشت- بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در شرق

بهترین مراکز کاردرمانی در شمال تهران

کلینیک کاردرمانی خوب در پاسدارانکلینیک کاردرمانی خوب در شرق تهرانکلینیک کاردرمانی خوب در شمال تهرانکلینیک کاردرمانی خوب در سعادت آبادکلینیک کاردرمانی خوب در تهرانپارس  کلینیک کاردرمانی خوب در غرب تهرانککینیک کاردرمانی  خوب در شریعتیکلینیک کاردرمانی خوب در شهرک غربکلینیک کاردرمانی خوب در جنت آباد  کلینیک کاردرمانی خوب در فرمانیهکلینیک کاردرمانی خوب در نیاورانکلینیک کاردرمانی خوب در شمال تهرانکلینیک کاردرمانی خوب در شمال تهرانکلینیک کاردرمانی خوب در نیاورانکلینیک کاردرمانی خوب در فرمانیهمتخصص کاردرمانی در قیطریه- متخصص کاردرمانی در منظریه-متخصص کاردرمانی در تهران -متخصص کاردرمانی در آجودانیه- متخصص کاردرمانی در میرداماد-متخصص کاردرمانی سعادت آباد- متخصص کاردرمانی در میدان محسنی-متخصص کاردرمانی  در تهران- متخصص کاردرمانی در ظفر- متخصص کاردرمانی در خیابان نفت-متخصص کاردرمانی در اختیاریه- متخصص کاردرمانی در کامرانیه- متخصص کاردرمانی در خیابان دولت-متخصص کاردرمانی در  دیباجی- متخصص کاردرمانی در اقدسیه- متخصص کاردرمانی در کودکان در مینی سیتی- متخصص کاردرمانی در نوبنیاد- متخصص کاردرمانی در تهران -متخصص کاردرمانی در بلوار ارتش-متخصص کاردرمانی شمس آباد- متخصص کاردرمانی در شمال تهران -متخصص کاردرمانی در ازگل-دکتر کاردرمانی در قلهک- دکتر کاردرمانی در خیابان یاسر- دکتر کاردرمانی در جماران- دکتر کاردرمانی در تجریش- دکتر کاردرمانی در تهران -دکتر کاردرمانی در میدان قدس- دکتر کاردرمانی در خیابان الهیه-دکتر کاردرمانی در فرشته- دکتر کاردرمانی سعادت آباد-دکتر کاردرمانی در جردن- دکتر کاردرمانی در دارآباد- دکتر کاردرمانی در سعدت آباد-دکتر کاردرمانی در جمشیدیه- دکتر کاردرمانی در دربند- دکتر کاردرمانی در گلابدره- دکتر کاردرمانی در تهران -دکتر کاردرمانی در امام زاده قاسم- دکتر کاردرمانی در چیذر-دکتر کاردرمانی در دزاشیب- دکتر کاردرمانی در زعفرانیه- دکتر کاردرمانی در سوهانک- دکتر کاردرمانی در شهرک محلاتی- دکتر کاردرمانی در شهرک نفت- دکتر کاردرمانی در کاشانک-دکتر کاردرمانی در تهران -دکتر کاردرمانی در محمودیه- دکتر کاردرمانی در خیابان دروس- دکتر کاردرمانی سعادت آباد- دکتر کاردرمانی در ونک- دکتر کاردرمانی در آرژانتین- دکتر کاردرمانی در ساعی -کلینیک کاردرمانی خوب در امیرآباد-کلینیک کاردرمانی خوب در ایرانشهر- کلینیک کاردرمانی خوب در بهجت آباد- کلینیک کاردرمانی خوب در ایران -کلینیک کاردرمانی خوب در اندرزگو -کلینیک کاردرمانی خوب در زرگنده- کلینیک کاردرمانی خوب در باغ فردوس- کلینیک کاردرمانی خوب در آفریقا- کلینیک کاردرمانی خوب در خیابان باهنر- کلینیک کاردرمانی خوب در بلوار کاوه- کلینیک کاردرمانی خوب در ایران -کلینیک کاردرمانی خوب در اوین-کلینیک کاردرمانی خوب سعادت آباد- کلینیک کاردرمانی خوب در بام تهران-کلینیک کاردرمانی خوب در پارک وی-کلینیک توانبخشی پایا -کلینیک کاردرمانی خوب در نمایشگاه-مرکز -بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم سعادت آباد-بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در فرحزاد-بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در امام زاده داوود-بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در کوهسار-بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در شهرک کلاهدوز-بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در تهران -بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در خیابان کلاهدوز-بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در شهرک شهید چمران-بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در صاحبقرانیه- بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در گل نبی-بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در میدان نیاوران-بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در چهار راه پاسداران- بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در چالهرز- بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در وفامنش-بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در پناهی نیا-بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در سعادت آباد-بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در افشاری-بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در حقانی- بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در خیابان گیلان-بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در خیابان یاسر- بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در مقدس اردبیلی- بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در ولیعصر-بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در موحد دانش-بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در صادقی قمی- بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در تهران – بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در خیابان دستگردی- بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در سعادت آباد-بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در رستم آباد- بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در نارنجستان-بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در  نیستان- بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در نگارستان-بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در بوستان-بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در گلستان-بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در پورابتهاج-بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در دشتستان- بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در سعادت آباد-بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در تهران -بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی سعادت آباد-بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در قبا-بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در گاندی -بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در نلسون ماندلا -بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در خیابان نفت -بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در میدان مادر -بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در شیخ بهایی- بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در ملاصدرا- بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در جهان کودک- بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در شمال

بهترین مراکز کاردرمانی در غرب تهران

کلینیک کاردرمانی خوب در سعادت آبادکلینیک کاردرمانی در شهرک غربکیلینیک کاردرمانی خوب در ستارخانکلینیک کاردرمانی در ولنجککلینیک کاردرمانی خوب در پونککلینیک کاردرمانی خوب در غرب تهرانکلینیک کاردرمانی خوب مرزدارانکلینیک کاردرمانی خوب در تهرانکلینیک کاردرمانی خوب دهکده المپیک کلینیک کاردرمانی خوب در اسلام شهرمتخصص کاردرمانی در باغ فیض- متخصص کاردرمانی در شهرک اکباتان- متخصص کاردرمانی در تهران -متخصص کاردرمانی در شهر زیبا- متخصص کاردرمانی در گیشا-متخصص کاردرمانی در طرشت- متخصص کاردرمانی در حصارک- متخصص کاردرمانی در آزادی- متخصص کاردرمانی در شاهین شمالی – متخصص کاردرمانی در شاهین جنوبی – متخصص کاردرمانی در چهار باغ – متخصص کاردرمانی  در تهران -متخصص کاردرمانی در سعادت آباد-متخصص در بهنام – متخصص کاردرمانی در وحدت اسلامی – متخصص کاردرمانی در سازمان آب – متخصص کاردرمانی در کن-متخصص کاردرمانی سعادت آباد- متخصص کاردرمانی در ورداورد- متخصص کاردرمانی در آریاشهر- متخصص کاردرمانی در صادقیه-متخصص کاردرمانی در شهرک آپادانا- متخصص کاردرمانی در غرب تهران-متخصص کاردرمانی در تهران -متخصص کاردرمانی در اشرفی اصفهانی- متخصص کاردرمانی در تهران ویلا- متخصص کاردرمانی در برق آلستوم- متخصص کاردرمانی در همایونشهر- متخصص کاردرمانی در ونک- متخصص کاردرمانی در آیت الله کاشانی- متخصص کاردرمانی در سازمان برنامه- متخصص کاردرمانی در غرب تهران- متخصص کاردرمانی در عدل- متخصص کاردرمانی در شهرک اندیشه- متخصص کاردرمانی در شهرک پرواز- متخصص کاردرمانی در شهرک کوهسار- متخصص کاردرمانی در تهران -متخصص کاردرمانی در شهرک نفت- متخصص کاردرمانی در شهرک ولفجر- متخصص کاردرمانی در غرب تهران- دکتر کاردرمانی در بیمه- دکتر کاردرمانی در غرب تهران- دکتر کاردرمانی در کنکوری- دکتر کاردرمانی در سعادت آباد-دکتر کاردرمانی در آرژانتین- دکتر کاردرمانی در ساعی- دکتر کاردرمانی غرب تهران- دکتر کاردرمانی در امیر آباد- دکتر کاردرمانی در ایرانشهر- دکتر کاردرمانی در یوسف آباد- دکتر کاردرمانی در تهران -دکتر کاردرمانی سعادت آباد-دکتر کاردرمانی در بهجت آباد- دکتر کاردرمانی در جمالزاده- دکتر کاردرمانی خوب در غرب تهران- دکتر کاردرمانی در خیابان شیراز- دکتر کاردرمانی در عباس آباد- دکتر کاردرمانی در فاطمی- دکتر کاردرمانی در تهران -دکتر کاردرمانی در قائم مقام- دکتر کاردرمانی در سنایی-دکتر کاردرمانی در غرب تهران- دکتر کاردرمانی در قزل قلعه – دکتر کاردرمانی در بلوار کشاورز غربی- دکتر کاردرمانی در بلوار کشاورز شرقی-دکتر کاردرمانی در کریمخان- دکتر کاردرمانی در هفت تیر -دکتر کاردرمانی در گاندی-دکتر کاردرمانی در میدان جهاد- دکتر کاردرمانی در غرب تهران- کلینیک کاردرمانی خوب در ولیعصر شمالی- کلینیک کاردرمانی خوب در ولیعصر جنوبی- کلینیک کاردرمانی خوب در هفت تیر- کلینیک کاردرمانی خوب در استاد معین –  کلینیک کاردرمانی خوب در ایران- کلینیک کاردرمانی خوب در خیابان دکتر هوشیار- کلینیک کاردرمانی خوب در غرب تهران- کلینیک کاردرمانی خوب در شمشیری- کلینیک کاردرمانی خوب در دستغیب- کلینیک کاردرمانی خوب در فتح- کلینیک کاردرمانی خوب در مهرآباد جنوبی- کلینیک کاردرمانی خوب در مهر آباد شمالی- کلینیک کاردرمانی خوب در بریانک- کلینیک کاردرمانی خوب غرب تهران- کلینیک کاردرمانی خوب در سلسبیل- کلینیک کاردرمانی خوب در کارون- کلینیک کاردرمانی خوب در هاشمی- کلینیک کاردرمانی خوب در خیابان زنجان- کلینیک کاردرمانی خوب در خیابان آذربایجان- کلینیک کاردرمانی خوب در خیابان امام خمینی- کلینیک کاردرمانی خوب در جیحون- کلینیک کاردرمانی خوب در خوش- کلینیک کاردرمانی خوب در دامپزشکی- کلینیک کاردرمانی خوب در رودکی- بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم سعادت آباد – بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در قصرالدشت- بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در مالک اشتر- بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در ایران- بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در نواب – بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در کمیل-  بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در انقلاب – بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در شیخ هادی- بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در امیریه- بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در منیریه- بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در اسکندری- بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در دخانیات- بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در جمهوری- بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در میدان حر- بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در میدان راه آهن- بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در هلال احمر- بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در پاستور- بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در حسن آباد- بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در گمرک- بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در وحدت اسلامی- بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در کارگر شمالی و بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در کارگر جنوبی- بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در بهارستان- بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در فردوسی- بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در پامنار-  بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در دروازه شمیران- بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در امین حضور- بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در پانزده خرداد- بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در سعدی- بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در لاله زار- بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در یاخچی آباد- بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در جوادیه- بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در نازی آباد- بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در خزانه- بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در شهرک راه آهن- بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در شهرک گلستان- بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در شهرک فرهنگیان- بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در سعادت آباد- بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در رجایی- بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در علی آباد- بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در سه راه آذری- بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در امام زاده حسن- کلینیک توانبخشی پایا -بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در یافت آباد- بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در جلیلی- بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در زهتابی- بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در زمزم- بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در تهران -بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در گلچین- بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در باغ خزانه- بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در میدان قزوین- بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در میدان بهاران- بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در صاحب الزمان- بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در تولیدارو- بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در شاد آباد- بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در ولیعصر- بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی درخلیج فارس شمالی- بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در خلیج فارس جنوبی- بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در شهرک ولیعصر- بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در شهرک صاحب الزمان- بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در خانی آباد- بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در اسفندیاری- بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در بهمنیار- بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در میدان بهمن- بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در نعمت آباد- بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در اسماعیل آباد- بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در دولت خواه- بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در شهید کاظمی- بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در تهران -بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در عبدل آباد- بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در دولت آباد- بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در جوانمرد- بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در 13آبان- بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در سعادت آباد-بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در باشگاه نفت- بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در تهرانسر مرکزی- بهترین کلینیک کاردرمانی فلج مغزی در شهرک دریا- متخصص کاردرمانی در شهرک آزادی- متخصص کاردرمانی سعادت آباد-متخصص کاردرمانی در شهرک استقلال- متخصص کاردرمانی در شهرک دانشگاه- متخصص کاردرمانی در شهرک 22 بهمن- متخصص کاردرمانی در ویلاشهر- متخصص کاردرمانی در شهرک غزالی- متخصص کاردرمانی در شهرک شهرداری- متخصص کاردرمانی در شهرک دانشگاه شریف- متخصص کاردرمانی در زیبا دشت بالا- متخصص کاردرمانی در زیبا دشت پایین- متخصص کاردرمانی در گلستان شرقی- متخصص کاردرمانی در گلستان غربی- متخصص کاردرمانی در دژبان- متخصص کاردرمانی در شهید باقری- متخصص کاردرمانی در آزادشهر – متخصص کاردرمانی در پیکان شهر- متخصص کاردرمانی در دریاچه چیتگر- متخصص کاردرمانی در تهرانسر غربی- متخصص کاردرمانی در تهرانسر شرقی- متخصص کاردرمانی در اسلامشهر- متخصص کاردرمانی در اکباتان- متخصص کاردرمانی در شهران – متخصص کاردرمانی در بلوار فردوس شرق- متخصص کاردرمانی در تهران -متخصص کاردرمانی در بلوار فردوس غرب- متخصص کاردرمانی در دهکده المپیک – متخصص کاردرمانی در سیمون بولیوار – کلینیک کاردرمانی خوب در چیتگر شمالی- کلینیک کاردرمانی خوب سعادت آباد-کلینیک کاردرمانی خوب در چیتگر جنوبی – کلینیک کاردرمانی خوب در اسلام شهر – کلینیک کاردرمانی خوب در شهر آرا-کلینیک کاردرمانی خوب در حقانی-  کلینیک کاردرمانی خوب در خیابان جی- کلینیک کاردرمانی خوب در بلوار سرو- کلینیک کاردرمانی خوب در خیابان پاکنژاد- کلینیک کاردرمانی خوب در میدان صنعت- کلینیک کاردرمانی خوب در بلوار دریا- کلینیک کاردرمانی خوب در بلوار شهرداری- کلینیک کاردرمانی خوب در میدان کتاب- کلینیک کاردرمانی خوب در ایران زمین- کلینیک کاردرمانی خوب در میدان کاج- کلینیک کاردرمانی خوب در بلوار 24 متری- کلینیک کاردرمانی خوب در صرافها- کلینیک کاردرمانی خوب سعادت آباد- کلینیک کاردرمانی خوب در خیابان علامه- کلینیک کاردرمانی خوب در بلوار فرهنگ- کلینیک کاردرمانی خوب در بلوار فرحزادی- کلینیک کاردرمانی خوب در فرحزاد- کلینیک کاردرمانی خوب در بلوار مطهری- کلینیک کاردرمانی خوب در بلوار درختی- کلینیک کاردرمانی خوب در خیابان زرافشان- کلینیک کاردرمانی خوب در هرمزان- بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در میدان توحید- بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در نصرت- بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در فرصت – بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در انقلاب – بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در ازادی – بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در شادمان – بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در بهبودی – بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در حبیب الهی – بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در سعادت آباد- بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در دریان نو – بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در دادمان – بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در شهرک ژاندارمری – بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در خیابان حسن سیف – بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در شهرک بوعلی – بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در ایوانک – بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم غرب تهران – بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در بلوار حافظی – بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در بلوار پیام – بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در کوی فراز – بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در شهرک قدس – بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در قیصر امین پور – بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در سئول – بهترین کلینیک کاردرمانی اوتیسم در سیمای ایران –

آدرس کلینیک توانبخشی غرب تهران( کاردرمانی سعادت آباد):سعادت آباد، بلوار پاکنژاد، خ سپیدار،خ شکوفه، کوچه نظری، پ47

تلفن کلینیک توانبخشی غرب تهران:09029123536

5 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام ، دکتر صابر واقعا ممنونم ازتون بابت وجدان کاری شما و نظارت خوبتون روی کادر درمانی و نتیجه جوابدهی خوب شما

  پاسخ
 • سلام ، دکتر صابر واقعا ممنونم ازتون بابت وجدان کاری شما و نظارت خوبتون روی کادر درمانی و نتیجه جوابدهی خوب شما

  پاسخ
 • سلام خواستم تشکر کنم از دکتر صابر و تیمشون که کمک زیادی به بچهای ما میکنند

  پاسخ
 • سلام کلینیک دکتر صابر از نظر تمیزی و سرمایشی و گرمایشی عالی است و تشخیص خود دکتر صابر حرف ندارد

  پاسخ
 • سلام من از شهرستان برای دخترم به تهران اومدم کلینیک آقای صابر را از اینترنت پیدا کردم و الان مدتی هست که تهران زندگی میکنم خواستم بگم توی شهر ما کلینیکی به این شکل نداره و انقدر مجهز باشه ممنونم دکتر صابر

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

error: Content is protected !!