ارگوتراپیست مهدی صابر

نشانه های بیش فعالی در کودک 3 ساله

نشانه های بیش فعالی در کودک 3ساله|علائم بیش فعالی|مرکز تشخیص و درمان بیش فعالی دکتر صابر

سر فصل مطالب

اختلال بیش فعالی از سنین کودکی شروع شده و تا سنین بزرگسالی ادامه پیدا می کند. کودکانی که به این مشکل دچار هستند، در تمرکز و توجه ضعیف بوده، دائما بی قراری می کنند و رفتار های بدون فکر از خود نشان می دهند. کودکان مبتلا به اختلال بیش فعالی در مدرسه و انجام دادن تکالیف درسی خود با مشکل مواجه می شوند اما اگر اختلال آن ها زود هنگام تشخیص داده شود، علائم و نشانه های آن بهتر قابل کنترل می شود. به عنوان مثال برای این که بفهمیم نشانه های بیش فعالی در کودک 3 ساله چیست، باید از سنین کودکی به رفتار های کودک خود دقت کنیم و کودک را مورد بررسی توسط دکتر متخصص قرار دهیم. اختلال بیش فعالی به توجه خاص و صبر و آگاهی نیاز داشته که این آگاهی می تواند از طریق مراجعه به مرکز تشخیص و درمان بیش فعالی دکتر صابر به دست بیاید. مرکز تشخیص و درمان بیش فعالی دکتر صابر با ارائه بهترین و تخصصی ترین خدمات در حوزه درمان نشانه های بیش فعالی در کودک 3 ساله، به بهترین مرکز درمانی بیش فعالی در تهران تبدیل شده است.

جهت تماس با کلینیک کاردرمانی و گفتاردرمانی جناب آقای دکتر صابر (کلینیک توانبخشی پایا در پاسداران ، کلینیک توانبخشی غرب تهران در سعادت آباد) باشماره 09029123536 تماس حاصل فرمایید.

نشانه های بیش فعالی در کودک 3 ساله

تحقیقات اخیر نشان داده است که برخی رفتار های کودکان سه ساله احتمال دارد به اختلال بیش فعالی ارتباط داشته باشد. نشانه های بیش فعالی در کودک 3 ساله عبارت اند از:

-بی دقتی و بی توجهی

-فعالیت بیش از حد

-پایین بودن آستانه تحمل

-تکانشگری

-بی نظمی

-بی قراری

-واکنش های لحظه ای و بدون فکر

البته باید به این نکته مهم توجه کرد که ممکن است کودک 3 ساله شما این نشانه ها را داشته باشد اما در دسته بیش فعالی قرار نگیرد.

تشخیص نشانه های بیش فعالی در کودک 3 ساله

برای تشخیص نشانه های بیش فعالی در کودک 3 ساله باید چندین ماه متوالی این علائم و نشانه ها را در کودک خود مشاهده کرده باشید. به این مهم توجه کنید که تشخیص نشانه های بیش فعالی در کودک 3 ساله باید فقط توسط یک متخصص درمان بیش فعالی کودک صورت بگیرد. هم چنین مصرف دارو برای کودکان زیر 3 سال باید تحت نظر روان پزشک و با وسواس خاصی صورت بگیرد. یکی از ملاک های اصلی برای تشخیص نشانه های بیش فعالی در کودک 3 ساله این است که نشانه ها در دو یا چند حالت متفاوت وجود داشته باشد. به طور مثال کودک این علائم را در خانه و مدرسه همزمان نشان دهد.

درمان بیش فعالی در کودک 3 ساله

درمان قطعی و واحدی برای اختلال بیش فعالی در کودکان وجود ندارد اما می توان گفت تشخیص زود هنگام و درمان به موقع به کمتر شدن علائم کودک و هم چنین بهبود آن کمک می کند. به غیر از دارو درمانی، رژیم غذایی مناسب کودک، ئرزش، کاردرمانی، گفتاردرمانی، رفتار درمانی، بازی درمانی، اتاق تاریک و… جز روش های درمانی ای می باشد که وضعیت کودک را در مهد کودک بهتر کرده و روابط او را با دیگران تقویت می کند.

مرکز تشخیص و درمان بیش فعالی دکتر صابر

error: Content is protected !!