ارگوتراپیست مهدی صابر

تشخیص اوتیسم در بارداری

تشخیص اوتیسم در بارداری | راه پیشگیری از اوتیسم در بارداری |کلینیک تشخیص اوتیسم|دکتر صابر

سر فصل مطالب

تشخیص اوتیسم در بارداری

مبتلا شدن جنین به اوتیسم در دوران بارداری یکی از مشکلات این روزهای مادران باردار است. بر کسی پوشیده نیست که مهمترین گام جهت درمان اوتیسم تشخیص هرچه سریعتر این اختلال است. اوتیسم اغلب در سال های قبل از دبستان تشخیص داده می شود . ما درمرکز جامع کلینیک تشخیص اوتیسم دکتر صابر شما را با تشخیص های سریعتر آشنا می کنیم. علم روز دنیا ، با تمرکز بر موضوع تشخیص اوتیسم در بارداری و راه پیشگیری از اوتیسم در بارداری به نتایج مفیدی دست یافته اما همچنان نیاز به بررسی های مختلفی برای رسیدن به نتایج قطعی می باشد.کمک به تشخیص زودهنگام این اختلال به کنترل رشد سریع مغز کودکان کمک می کند . با این نتایج ارزشمند می توانیم با مداخله در رشد و توسعه اوتیسم به توسعه ارتباطات، عملکرد اجتماعی و اکثر چالش هایی که این کودکان در فعالیت های روزمره با آن مبارزه می کنند، کمک کنیم.

جهت تماس با کلینیک کاردرمانی و گفتاردرمانی جناب آقای دکتر صابر (کلینیک توانبخشی پایا در پاسداران ، کلینیک توانبخشی غرب تهران در سعادت آباد) باشماره 09029123536 تماس حاصل فرمایید.

راه پیشگیری از اوتیسم در بارداری

مصرف ویتامین دی راه پیشگیری از اوتیسم در دوران بارداری

یک راه پیشگیری از اوتیسم در دوران بارداری مصرف مکمل ویتامین دی در دوران بارداری است. از طرف دیگر مادران بارداری که درهفته بیستم دارای میزان کم ویتامین دی هستند،احتمال اینکه کودکان اوتیستیک داشته باشند بیشتر است. مصرف ویتامین دی در طول سه ماهه اول بارداری منجر به تولد فرزندانی می شود که به اختلال اوتیسم مبتلا نیستند.

تبخال در دوران بارداری ، یک راه تشخیص اوتیسم در بارداری

متاسفانه عفونت تبخال در زمان بارداری (خصوصا تبخال تناسلی)، به عنوان یک راه تشخیص اوتیسم در بارداری بوده و ریسک ابتلای نوزاد به اوتیسم را افزایش می دهد. این مطلب در مورد عفونت های پیشین و قبل از دوران بارداری صدق نمی کند.یعنی درصورتیکه شما ویروس تبخال را حمل کنید و سپس باردار شوید ، در معرض این خطر نیستید ولی اگر در ابتدای بارداری با این عفونت درگیر شوید، فرزند شما در معرض ابتلا به اوتیسم قرار دارد. در هر صورت اگر در مورد این موضوع نگران هستید ، با کلینیک تشخیص اوتیسم دکتر صابر درباره پیامدهای آن بر روی بارداری و جنینتان صحبت کنید.

رابطه دیابت در دوران بارداری و تشخیص اوتیسم در بارداری

دیابت بارداریریسک اوتیسم کودک را تا 4/1 درصد افزایش می دهد. این نتیجه حاصل از بررسی  این فرضیه بود که دیابت بارداری تا قبل از هفته 26 ارتباط معنی داری با تولد کودکان مبتلا به اوتیسم دارد و اگر مادر پس از هفته 26ام به دیابت بارداری مبتلا شود، این افزایش نمی یابد. درصورتیکه مادر قبل از بارداری به دیابت نوع دو مبتلا باشد، خطر ابتلای جنین به اوتیسم افزایش نمی یابد چون  معمولا این مادران قبل از بارداری قند خون خود را کنترل کرده اند.

تشخیص اوتیسم در دوران بارداری با میزان مصرف استامینوفن در این دوران احتمال بروز نشانه های بالینی اتیسم  در پسرانی که مادر آنها درمعرض  استامینوفن بوده اند بیشتر بوده ، و شیوع این نشانه ها با قرار گرفتن مداوم در معرض دارو افزایش می یابد. حال چرا پسرها نسبت به دخترها احتمال بیشتری برای ابتلا به اتیسم را دارند ؟! مغز مردان در سالهای اول زندگی به  تأثیرات مضر آسیب پذیرتر است،درواقع اختلال هورمونی غدد درون ریز باعث می شود مغز مرد حساس تر باشد .ولی در هرصورت ،نوزادانی که در رحم مادر درمعرض استامینوفن قرارگرفته اند ، درآینده با احتمال بیشتری نشانه های اوتیسم رانشان می دهند.

اختلال خوردن در کودکان

اختلال خوردن در کودکان|درمان اختلال خوردن|علت غذا نخوردن کودک|دکتر تغذیه کودکان

یکی از سوالاتی که مادرانی که تازه صاحب فرزند شدند می پرسند این است که اولین غذای کودک را چه زمانی باید به او داد. در حیطه تغذیه کودکان ابتدا…
error: Content is protected !!