ارگوتراپیست مهدی صابر

آموزش گفتاردرمانی در منزل

آموزش گفتاردرمانی در منزل|گفتاردرمانی کودکان|مرکز گفتاردرمانی دکتر صابر

سر فصل مطالب

بیشتر مشکلاتی که در گفتار و زبان بروز پیدا می کنند ریشه در مغز دارند. بعضی از اختلالات گفتاری از زمان کودکی آغاز شده و با افزایش سن بهبود می یابند در حالی که بعضی ها تا بزرگسالی ادامه پیدا کرده و به درمان و مواظبت های طولانی مدت احتیاج دارند. اگر پدر و مادر کودک متوجه شده باشند که فرزندشان در بیان و با تلفظ کلمه ها و یا نحوه ارتباط پیدا کردن با هم سن و سالان شان با مشکل مواجه شدند، بهتر است با فرزند خود را به یک متخصص گفتاردرمانی مراجعه کنند. گفتاردرمانی نوعی برنامه درمانی برای درمان اختلالات گفتاری و یا زبان می باشد. توجه به یک نکته بسیار حائز اهمیت است که بهتر است اختلالات گفتاری و بیانی کودک زود شناسایی شود تا روند گفتاردرمانی زودتر و به موقع شروع شود تا به نتیجه بهتری دست یافت. مرکز گفتاردرمانی پاسداران و سعادت آباد در زمینه درمان مشکلات گفتاری کودکان به صورت تخصصی فعالیت می نماید. خدمات آموزش گفتاردرمانی در منزل از جمله فعالیت های مهم مرکز گفتاردرمانی کودکان می باشد که به والدین در جهت تسریع روند درمان کودکان کمک می کند.

 جهت تماس با کلینیک کاردرمانی و گفتاردرمانی جناب آقای دکتر صابر (کلینیک توانبخشی پایا در پاسداران ، کلینیک توانبخشی غرب تهران در سعادت آباد) باشماره 09029123536 تماس حاصل فرمایید.

گفتاردرمانی کودکان

تکنیک ‌های گفتاردرمانی کودکان باید الزاما مطابق پیشرفت هر بیمار باشد و برنامه‌ های درمانی گفتاردرمانی نیز با پیشرفت بهتر بیمار با گذر زمان سخت تر می ‌شوند. توجه به موقع و زود هنگام به گفتاردرمانی کودک می تواند از پیدایش بسیاری از مشکلات رفتاری یا اختلالات یادگیری در محل تحصیل و یا مشکلات برقراری ارتباط اجتماعی در آنان پیشگیری کند. خدمات و تمرین های گفتاردرمانی با توجه به اختلال، سن و سال و نیاز های کودک تان گوناگون است.

انجام مراحل درمانی در کلینیک های تخصصی گفتاردرمانی راه حل بسیار مناسب و موثری برای کمک به کودکانی می باشد که نیاز به انجام گفتاردرمانی دارند. گاهی اوقات استفاده زیاد از کلینیک های گفتاردرمانی هزینه های بالایی از لحاظ رفت و آمد برای خانواده ها دارد. بنابراین والدین می توانند از خدمات گفتاردرمانی کودکان در منزل استفاده کنند.

بعضی از روش‌ های گفتاردرمانی کودکان در منزل که می تواند توسط والدین انجام شود عبارت اند از:

– واضح و مبرهن صحبت کنید: در این روش درمانی شما به منظور بیان دقیق و درست کلمات به کودک تان به تمرین می پردازید.

-کودک تان را در معرض کلمات بگذارید: هر کاری را که از صبح تا شب انجام می دهید برای کودک تان تعریف کنید. برای تعریف حال و احوالات روزانه خود از ساده ترین کلمات استفاده کنید.

-کتاب خواندن را تمرین کنید: کتاب خواندن یکی از بهترین روش ها برای گفتاردرمانی در منزل و برقراری ارتباط با آن ها می باشد. در این روش درمانی، مهارت گوش دادن و حرف زدن همزمان کودک توسعه پیدا می کند.

یکی از مهم ترین شاخصه ها برای گفتاردرمانی در منزل، پشتیبانی کامل پدر و مادر از فرزند شان است تا حدی که از هر گونه نظر دادن منفی درباره فرزند خود از تلفظ اشتباه گرفته تا بروز لکنت زبان جلوگیری کنند. پدر و مادر باید در تلاش باشند تا فشاری برای گفتار بهتر بر فرزند خود تحمیل نکنند و هم چنین کودک را به صحبت کردن تشویق و راهنمایی کنند.

مرکز گفتاردرمانی دکتر صابر، بهترین مرکز گفتاردرمانی در تهران، با انجام خدمات متنوع گفتاردرمانی از جمله گفتاردرمانی در منزل، گفتاردرمانی اوتیسم، گفتاردرمانی کودکان و… رضایت همیشگی مراجعان را به خود جلب می کند.

 

گفتاردرمانی کودکان در منزل

error: Content is protected !!