ارگوتراپیست مهدی صابر

گفتاردرمانی در شهرک ژاندارمری

تمرینات گفتار درمانی کودکان| گفتاردرمانی در منزل برای کودکان|کلینیک گفتاردرمانی دکتر صابر

سر فصل مطالب

تمرینات گفتاردرمانی کودکان

می خواهیم در اینجا به تمرینات گفتاردرمانی کودکان و ارائه روش های موثر در تمرینات گفتاردرمانی در منزل بپردازیم. گفتاردرمانی با وجود متخصص گفتاردرمانگر به بررسی، تشخیص و درمان هر گونه اختلال در زمینه ارتباط، درک، صوت و حتی اختلال بلع در کودکان می پردازد. از جمله مشکلات  کودکان در گفتار همچون تلفظ ناصحیح کلمات یا روان ادا نکردن جملات یا اختلالاتی در زمینه هجاهای صوتی و داشتن لکنت زبان می توان اشاره کرد. مرکز گفتاردرمانی در تهران دکتر صابر با داشتن گفتاردرمانگرانی ماهر در کلینیک شرق و غرب و همچنین خدمات رسانی در بخش گفتاردرمانی در منزل  فعالیت می کند. دکتر گفتاردرمانی با تمریناتی تاثیر گذار به درمان اختلالات گفتار می پردازد.

 جهت تماس با کلینیک کاردرمانی و گفتاردرمانی جناب آقای دکتر صابر (کلینیک توانبخشی پایا در پاسداران ، کلینیک توانبخشی غرب تهران در سعادت آباد) باشماره 09029123536 تماس حاصل فرمایید.

انجام تمرینات گفتاردرمانی که در اینجا ذکر می کنیم زیر نظر پزشک و متخصص گفتاردرمانگر انجام شود. استفاده از قصه صوتی مناسب برای کودکان این کمک را به کودک می کند تا دقت بیشتری روی کلمات داشته باشد. با کودک خود در منزل، تلفن بازی کنید جوری که کودک از طریق صدا فقط با شما ارتباط برقرار کند این کار تمرکز کودک را در هنگام گفتار بالا می برد. از کودک خود بخواهید درباره دوستانش و همچنین بازی ها و اتفاقاتی که انجام داده با شما صحبت کند. یک سری از کارهای منزل مثل تمیز کردن اتاقش، جمع کردن سفره یا مرتب کردن وسایل خانه را به او بسپارید و حین انجام کار با او صحبت کنید و از او  سوال بپرسید. صحبت کردن جلوی آینه می تواند به کودک کمک کند تا به تلفظ حروف دقت و تمرکز بیشتری کند و از نحوه قرارگیری زبان و فکش مطلع باشد.خواندن شعر در خانه برای او و تمرین برای حفظ آن.

تمرینات گفتاردرمانی

تمرینات گفتاردرمانی کودکان در منزل

اگر کودک شما از حرف زدن اجتناب میکند پیشنهاد میکنیم که اعتماد به نفس او را در حرف زدن بالا ببرید این کار را ابتدا از خانه شروع کنید با حرف زدن و بیان کردن نظراتش در مقابل پدر و مادر و خواهر و برادر بعد در جمع دوستان و همسالان ادامه دهید.

انجام بازی های گفتاردرمانی مثل لی لی بازی ، استپ هوایی، تلفظ درست کلمات حین پیاده روی خیلی روی گفتار کودک تاثیر دارد.

تمریناتی گفتاردرمانی در بخش های دهانی نیز جهت درمان کودکان با مشکلات اختلال بلع و گفتاری صورت می گیرد: استفاده از نی برای نوشیدن، بستن لب ها و باد کردن گونه ها، باد کردن بادکنک، زدن ساز دهنی، تمریناتی جهت تقویت گونه مثل دادن فرم شکل دایره ای به لب ها مثل گفتن  o اشاره کرد.

گفتاردرمانی با مهارت

گفتاردرمانی با مهارت| گفتاردرمانی کودکان | گفتاردرمانی در شرق و غرب و شمال تهران

هنگامی که گفتاردرمانان آماده می­ شوند تا در حوزه­ های مختلف درمان با بیماران کار کنند، مهم است که مفاهیم بنیادی مربوط به نظریه­ ی یادگیری را که روی توانایی­…
گفتاردرمانی ناروانی گفتار

گفتاردرمانی ناروانی گفتار| بهبود روانی کلام| ناروانی گفتار در کودکان| گفتار درمانی شرق

ناروانی گفتار یا ناروانی کلام به حالتی گفته می شود که کودک در سرعت گفتار خود دچار مشکل می شود و به همین علت تکرار کلمات یا تکرار در هجای…

گفتاردرمانی برای کودکان| گفتاردرمانی برای حرف زدن کودک| گفتار درمانی در منزل

مرکز گفتاردرمانی کودکان دکتر صابر در زمینه گفتاردرمانی برای کودکان با مشکلات تاخیر گفتار و لکنت زبان همچنین در زمینه گفتاردرمانی برای حرف زدن کودک به صورت تخصصی مشغول به…