ارگوتراپیست مهدی صابر

تشخیص اوتیسم چیست

تشخیص اوتیسم چیست | کلینیک تشخیص اوتیسم | دکتر تشخیص اوتیسم|مرکز درمان اوتیسم دکتر صابر

سر فصل مطالب

معیارهای تشخیص اوتیسم چیست ؟

بدلیل اینکه هیچ تست پزشکی مثل تست خون برای تشخیص اوتیسم وجود ندارد ، تشخیص این اختلال دشوار است.اما رمز و راز تشخیص اوتیسم چیست ؟ درواقع  دکتر تشخیص اوتیسم ، با توجه به علائم عمومی اوتیسم همچون حرکات،لغات یا عبارات تکراری ، خودداری از برقراری تماس چشمی یا لمس فیزیکی ، تاخیر در گفتار ، عصبانیت بخاطر تغییرات کوچک و بررسی تخصصی رفتار و نمودار رشد کودک ،راجع به وجود اوتیسم نظر می دهد. البته ممکن است کودکانی که مبتلا به اوتیسم نیستند هم دارای برخی علائم اوتیسم باشند، پس بهتر است با مشاهده هرگونه علائم نگران کننده به بهترین کلینیک تشخیص اوتیسم مراجعه کنید. در سن دو سالگی به دلیل اینکه کودکان اولین لغات خود را تولید می کنند و می توانند به چیزی که می خواهند اشاره کنند،تشخیص اوتیسم بهتر انجام می شود. تشخیص اوتیسم در اکثر کودکان مبتلا تا دوره پیش دبستانی اتفاق نمی افتد و این باعث می شود در سال های اول بیماری ،کمک های مورد نیاز را دریافت نکنند. تشخیص اوتیسم هرچه زودتر انجام شود، آموزش‌پذیری کودک آسان تر خواهد بود. غربالگری های ویژه تشخیص اوتیسم در 18ماهگی و 24ماهگی و در هر سنی برای کودکانی که نشانه های نگران کننده بروز می دهند یا در خانواده خود دارای سابقه اوتیسم هستند در کلینیک تشخیص اوتیسم دکتر صابر انجام شده و درصورت نیاز به درمان در کودک اوتیسم ، خدمات متنوع ،موثر و مدرن گفتار درمانی و کاردرمانی با کادر مجرب زیر نظر جناب آقای دکتر صابر اجرا می شود.

جهت تماس با مرکز اوتیسم جناب آقای دکتر صابر (شعبه شرق:کلینیک توانبخشی پایا در پاسداران ،شعبه غرب: کلینیک توانبخشی غرب تهران در سعادت آباد) باشماره 09029123536 تماس حاصل فرمایید.

تشخیص اوتیسم چیست

اختلال خوردن در کودکان

اختلال خوردن در کودکان|درمان اختلال خوردن|علت غذا نخوردن کودک|دکتر تغذیه کودکان

یکی از سوالاتی که مادرانی که تازه صاحب فرزند شدند می پرسند این است که اولین غذای کودک را چه زمانی باید به او داد. در حیطه تغذیه کودکان ابتدا…
error: Content is protected !!