ارگوتراپیست مهدی صابر

کلینیک کاردرمانی و گفتاردرمانی در رسالت

کلینیک گفتار درمانی در رسالت | بهترین مرکز کاردرمانی رسالت|توانبخشی دکتر مهدی صابر

سر فصل مطالب

جهت تماس با کلینیک کاردرمانی و گفتار درمانی جناب آقای دکتر صابر (کلینیک توانبخشی پایادر پاسداران ، کلینیک توانبخشی غرب تهران در سعادت آباد) باشماره 09029123536 تماس حاصل فرمایید.

مرکز گفتار درمانی و کاردرمانی دکتر صابر – بهترین کاردرمانی در رسالت – بهترین گفتار درمانی در رسالت

بهترین مرکز کاردرمانی و کلینیک گفتار درمانی جناب آقای دکتر صابر در حوالی میدان رسالت به توانبخشی کودکان و بزرگسالان در زمینه کاردرمانی پیشرفته و گفتار درمانی پیشرفته میپردازد. مرکز کاردرمانی و کلینیک گفتار درمانی شرق تهران دکتر مهدی صابر جزو بهترین مراکز کاردرمانی در اطراف بزرگراه رسالت و کلینیک گفتار درمانی خوب در محله رسالت میباشد. از جمله مواردی که مرکز توانبخشی دکتر صابر را از دیگر کلینیک توانبخشی در بزرگراه رسالت متمایز میکند، وجود تجهیزات پیشرفته و روز دنیا در حیطه کاردرمانی و گفتار درمانی میباشد که توسط 46 نیروی متخصص کاردرمانی خوب و گفتار درمانی خوب و روانشناسان مجرب به صورت تیمی ارائه میگردد.

خیابان رسالت محله ای در شرق تهران پایتخت ایران است . بزرگراه رسالت خیابان رسالت را به سیدخندان در شمال بخش مرکزی تهران و در ادامه به بخش های غربی این کلان شهر متصل میکند. بزرگراه سپهبد شهید قاسم سلیمانی ( نام پیشین : بزرگراه داریوش و بزرگراه رسالت ) اصلی ترین بزرگراه شرق به غرب در محدوده ی شرق تهران است. میدان رسالت جزو منطقه ۸ شهرداری شهر تهران میباشد.

خیابان رسالت از خیابان دماوند شروع میشود و با عبور از روی بزرگراه امام علی و بزرگراه صیاد شیرازی و تقاطع با خیابان مجیدیه به پل سید خندان منتهی میگردد. میدان رسالت از محله های قدیمی و شلوغ شهرداری شهر تهران میباشد . با وجود تراکم جمعیت در منطقه رسالت کلینیک توانبخشی خوبی در این محله وجود ندارد. مراجعین با وجود بزرگراه هایی مثل : بزرگراه شهید قاسم سلیمانی ( بزرگراه رسالت) ، بزرگراه امام علی ، بزرگراه شهید صیاد شیرازی و … میتوانند بدون فوت وقت به بهترین مرکز کاردرمانی و گفتار درمانی دکتر صابر در شرق تهران مراجعه نمایند.

بهترین کلینیک توانبخشی کاردرمانی _ گفتار درمانی دکتر صابر در محله رسالت

بیماران در بزرگراه شهید قاسم سلیمانی ( رسالت)  در حیطه کودکان اوتیسم ، درمان بیش فعالی و نقص توجه(  ADHD  ) ، کاردرمانی در اختلالات یادگیری، کاردرمانی در دیستروفی عضلانی ، کاردرمانی در سی پی (  فلج مغزی ) ، گفتار درمانی در لکنت زبان و تاخیر گفتاری و اختلالات تلفظی،  کاردرمانی در یکپارچگی حسی(  SPD-SID ) و اختلالات ژنتیک از جمله سندروم داون و همچنین کاردرمانی در زمینه مشکلات ارتوپدی کودکان مانند صافی کف پا ، پا ضربدری ، پا پرانتزی می توانید از امکانات ویژه کلینیک توانبخشی دکتر صابر در شرق تهران بهره مند شوید.

لازم به ذکر است بهترین کلینیک کاردرمانی و گفتار درمانی در خیابان رسالت  مراجعین در زمینه توانبخشی کاردرمانی و گفتار درمانی در سکته مغزی ، آسیب مغزی، کاردرمانی و گفتار درمانی در ام اس ، کاردرمانی و گفتار درمانی در ضایعه نخاعی و مرکز کاردرمانی و گفتار درمانی در درمان پارکینسون آماده ارائه خدمات میباشد.

بخش کاردرمانی کودکان  و گفتار درمانی میدان رسالت شامل

آب درمانی در اوتیسم در مرکز کاردرمانی رسالت

یکی از  روش های جدید درمانی که در مرکز کاردرمانی خیابان رسالت  و مرکز گفتار درمانی رسالت به صورت کاملا حرفه ای مشغول به فعالیت است بخش آب درمانی است.این بخش در درمان مشکلات شناختی و کاهش میزان رفتار های کلیشه ای و بیقراری کودکان اوتیسم با استفاده از وسایل جدید تردمیل در آب، تخته تعادل در آب، پلکان در آب، مشکلات حسی، و…. فعالیت میکند.

آب درمانی در رسالت

جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی آب درمانی در اوتیسم کلیک کنید.

تست های تخصصی هوش در مرکز کاردرمانی رسالت

این مرحله شامل تمامی تست های تشخیصی در حیطه هوش مانند  تست وکسلر و بینه برای تعیین بهره هوشی و آزمون های تشخیص در زمینه حافظه و توجه می باشد، تست توانایی های کلامی و سطح رشدی کودکان، از دیگر موارد فعالیت مرکز به شمار می آید که به صورت تخصصی در مرکز جامع توانبخشی رسالت استفاده می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی تست های تخصصی هوش کلیک کنید

گفتار درمانی در اوتیسم در میدان رسالت

برای درمان کودک اوتیسم در قسمت های گفتار درمانی کلینیک توانبخشی خیابان رسالت آقای دکتر صابر ،با نگاهی ویژه وتخصصی در حال فعالیت هستند. با استفاده از روش های جدید گفتار درمانی از جمله پی آر تی(  prt ) ، روش پکس، روش تیچ، تئوری ذهن، و داستان های اجتماعی برای کودک اوتیسم به درمان مشکلات گفتاری کودکان اوتیسم توسط گفتار درمانی در خیابان رسالت پرداخته می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه روی کلمه گفتار درمانی درکودک اوتیسم کلیک کنید.

گفتار درمانی در فلج مغزی در نزدیکی میدان رسالت

برای درمان مشکلات گفتاری کودکان فلج مغزی 4 مسئله حائز اهمیت است. دیسفاژی (اختلال بلع)، دیزآرتری، آبریزش دهان و درک از کلام که گفتار درمانی رسالت  در این زمینه ها کاملا به صورت حرفه ای خدمات دهی میکنند.

گفتار درمانی در لکنت زبان در میدان رسالت

نوع لکنت زبان، سن کودک،شروع اختلال، شدت لکنت زبان ، در درمان لکنت زبان بسیار مهم است. کلینیک گفتار درمانی رسالت آقای دکتر صابر در این زمینه به صورت کاملا حرفه ای با تجربه ای بالا مشغول به فعالیت می باشد.

مرکز گفتار درمانی رسالت

جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی کلمه لکنت زبان کلیک کنید

کاردرمانی ذهنی در خیابان رسالت

قسمت کاردرمانی ذهنی در محله رسالت با توجه به تفاوت سن تقویمی و سن ذهنی کودکان  به صورت تکنیکی در بهبود تفکر انتزاعی، درک، شناخت، هوش، حل مسئله و تقویت مهارت های ذهنی کودکان  به درمان می پردازند. در درمان سندروم داون و عقب مانده ذهنی، بیش فعالی و نقص توجه، اختلالات یادگیری، اوتیسم ، کاردرمانی ذهنی بسیار کاربرد دارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی کلمه کاردرمانی ذهنی کلیک کنید

آب درمانی در مرکز کاردرمانی رسالت

ارائه تمرینات ویژه‌ای را در جهت تقویت عضلات ، بالا بردن  تعادل و همچنین کاهش ترس از افتادن کودکان فلج مغزی در داخل آب درمانی تخصصی مرکز جامع توانبخشی رسالت با توجه به کاهش وزن کودک در آب انجام می گیرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی آب درمانی در فلج مغزی کلیک کنید

کاردرمانی جسمی در رسالت

در این بخش درمانی ، کلینیک کاردرمانی خیابان رسالت دکتر مهدی صابر به مشکلات جسمی کودک مانند دیرنشستن،ضعف عضلات، تاخیر در راه رفتن، مشکلات ارتوپدیک مثل پاپرانتزی، صافی کف پا و… همچنین در پیشرفت مهارت های تعادلی کودک خدمت رسانی میکند. در کودک فلج مغزی و کودک با اختلالات حرکتی  ، کاردرمانی جسمی کاربرد دارد.

کاردرمانی جسمی در رسالت

جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی کلمه کاردرمانی جسمی کلیک کنید.

کاردرمانی یکپارچگی حسی – درکی حرکتی در خیابان رسالت

کاردرمانی حسی SI در میدان رسالت جناب آقای دکتر صابر در بخش کاردرمانی یکپارچگی حسی به هماهنگی حرکتی از جمله هماهنگی دو دست با هم، هماهنگی چشم و دست، هماهنگی پاها،  هماهنگی چشم و پا و… همچنین بالا بردنمهارت های درکی حرکتی کودکان پرداخته می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی کلمه کاردرمانی یکپارچگی حسی حرکتی کلیک کنید.

ماساژ درمانی در مرکز کاردرمانی بزرگراه رسالت

ماساژ درمانی کودکان در رسالت

برای کاهش بیش فعالی، بیقراری، افزایش توجه و تمرکز از ماساژ درمانی کودکان استفاده میکنند. همچنین کاردرمانان مجرب بهترین مرکز کاردرمانی رسالت در زمینه مشکلات حسی کودکان در کلینیک کاردرمانی رسالت مشغول به فعالیت هستند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی ماساژ درمانی کلیک کنید

اتاق تاریک در مرکز کاردرمانی رسالت

بهترین کلینیک کاردرمانی کودکان در میدان رسالت تحت نظر دکتر صابر برای بهتر شدن ادراک بینایی، بهبود حرکات چشمی و سرعت پردازش بینایی و توجه دیداری در کودکان ، با استفاده از سیستم های کامپیوتری  مشغول به فعالیت هستند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی اتاق تاریک کلیک کنید

سنسوری روم در مرکز کاردرمانی رسالت

یکی از جدیدترین روش های درمانی کلینیک توانبخشی رسالت در کودکان که با استفاده از ابزار و وسایل دیجیتالی انجام می شود سنسوری روم است. سنسوری روم در افزایش توجه و تمرکز، تحمل کاری، دستور پذیری، افزایش سرعت پردازش ذهنی و کلامی و کنترل حرکات اضافی کودکان کمک می کند.

سنسوری روم در مرکز کاردرمانی رسالت

جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی  سنسوری روم کلیک کنید.

بازی درمانی در بهترین مرکز کاردرمانی رسالت

در کلینیک توانبخشی رسالت، کودکان با اختلال وسواس و مشکلات ارتباطی  اختلال اضطراب ، دوست یابی و کودکان اختلالات یادگیری و.. مورد ارزیابی و درمان قرار می گیرند. در بخش بازی درمانی با استفاده از روش های بازی درمانی متفاوت  به اصلاح و ایجاد رفتار های مناسب اجتماعی در زمینه فردی و گروهی پرداخته می شود. همچنین از تکنیک های حساسیت زادیی در درمان مشکلات وسواس و درگیری های خلقی کودکان استفاده می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی بازی درمانی کلیک کنید.

رفتار درمانی در میدان رسالت

در این مرحله کودکان با مشکلات رفتاری نظیر بیش فعالی، اوتیسم ، پرخاشگری،  و… با استفاده از روش های رفتار درمانی کودکان توسط متخصصان رفتار درمانی مرکز کاردرمانی رسالت مورد بررسی قرار می گیرند. کنترل و اصلاح رفتار های ناهنجار در کودکان و ایجاد رفتار های مناسب و صحیح در کودکان با روش های رفتار درمانی انجام می گیرد.

بخش تعدیل حسی (حس وستیبولار، حس عمقی ،حس بینایی، حس لامسه) در مرکز کاردرمانی در رسالت

از درمان های پیشرفته بهترین مرکز گفتار درمانی رسالت و مرکز کاردرمانی رسالت آقای دکتر صابر بخش حسی می باشد.ارزیابی دقیق در همه حس های کودک توسط دکتر صابر انجام میشود، بیش حسی و کم حسی  مشخص می گردد. سپس برنامه درمانی از حس های پایه شروع می شود. قسمت تعدیل حسی، برای درمان تخصصی مشکلات حسی در کودکان اختلال یکپارچگی حسی، اوتیسم ، بیش فعالی  و…. کاربرد دارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی بخش تعدیل حسی کلیک کنید.

کاردرمانی دست در رسالت

کاردرمانی دست بهترین کلینیک گفتار درمانی و کاردرمانی رسالت در زمینه افزایش مهارت های دستی کودکان، تقویت حرکات ریز در انگشتان و آموزش مهارت های نوشتاری و تقویت مهارت های مراقبت از خود به صورت حرفه ای فعالیت میکنند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی کاردرمانی دست کلیک کنید.

اتاق شنیداری در بهترین گفتار درمانی میدان رسالت

ازدیگر بخش هایی که  با گفتار درمانی رسالت مرتبط هستند بخش اتاق شنیداری است که با استفاده از ابزارهای  پیشرفته و برنامه های شنیداری طراحی شده زیر نظر کلینیک کاردرمانی و گفتار درمانی جناب آقای دکتر صابر به درک شنیداری و تقویت حافظه شنیداری ، همچنین بالا بردن توجه شنیداری و درک مطلب در کودکان کمک زیادی می کند.

اتاق شنیداری گفتار درمانی رسالت

جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی اتاق شنیداری کلیک کنید

بخش آموزش پیش دبستانی در رسالت

در این قسمت  کلینیک توانبخشی به آموزش مفاهیم پیش از مدرسه مانند مفاهیم (کوچک و بزرگ، بلند و کوتاه، مهارت های پیش ریاضی، مهارت های رنگامیزی، لوحه نویسی و…) همچنین آمادگی جهت تست ورود به دبستان و بهبود اختلالات یادگیری در زمان تحصیل کودکان به ارائه درمان های پیشرفته می پردازد.

کاردرمانی و گفتار درمانی در منزل

خدمات کاردرمانی و گفتار درمانی جناب آقای دکتر صابر در رسالت  برای مراجعینی که امکان رفت و آمد به مرکز  جامع توانبخشی را ندارند ، در زمینه توانبخشی در منزل شامل کاردرمانی در منزل و گفتار درمانی در منزل ارائه می دهد.

کاردرمانی و گفتار درمانی آنلاین در میدان رسالت

در محدوده رسالت  برای مراجعین شهرستان ها و بیمارانی که در خارج از کشور حضور دارند کاردرمانی و گفتار درمانی به صورت آنلاین  برنامه ریزی شده است. مراجعین می توانند به صورت ویدئو کال مورد ارزیابی قرار گرفته و توسط جناب آقای دکتر صابر ویزیت شوند و برنامه درمانی خود را به صورت آنلاین از درمانگران با تجربه مرکز کاردرمانی و گفتار درمانی دریافت نمایند.

خیابان های اصلی اطراف میدان رسالت عبارتنداز: مجیدیه ، استاد حسن بنا شمالی ، خیابان طاهر خانی ، شمس آباد،  خیابان کرمان ، خیابان فرجام ، خانعلی،  خیابان هنگام، بلوار دلاوران ، نارمک ، خیابان سراج ، سیدخندان و جانبازان که بیماران در حیطه توانبخشی از این نواحی میتوانید به بهترین مرکز کاردرمانی و گفتار درمانی دکتر صابر در شرق تهران مراجعه نمایید.

7 دیدگاه . ارسال دیدگاه جدید

کریمی   آوریل 2021،25  1:12 ق.ظ

سلام خسته نباشید بچه من تشخیص بیش فعالی داده شده و دارو هم مصرف میکنه میخواستم از آقای دکتر صابر بپرسم که آیا در کنار دارو نیاز به کاردرمانی هم هست؟

پاسخ

جمشیدی آوریل 2021،14  12:30 ب.ظ

با توجه به اوضاع بد کرونا نمیخواستم پسرم رو به کلینیک ببرم و آقای دکتر صابر محبت کردن مربی در منزل برای پسرم فرستادن و ما خیلی راضی بودم .

پاسخ

گیسو  جوئن 2020،5   1:4 ق.ظ

سلام و خسته نباشی من مادر بزرگم دچار بیماری پارکیسنسون شده است و برای درمان به کلینیک دکتر صابر مراجعه کردیم و بسیار راضی هستیم خدا خیرشون بده بده .

پاسخ

لیلا  ژوئیه 2020،20  9:45 ب.ظ

من از آقای دکتر صابر بسیار ممنونم هم به خاطر داشتن کلینیک عالی و هم به خاطر کاردرمانگران مجرب و صبورشون

پاسخ

موسوی  ژوئیه 2020،28  2:12 ق.ظ

ما خونمون سمت شرق هستش خداروشکر کا آقای دکتر دو مرکز در شرق و غرب دارن و این دسترسی رو برای ما خیلی راحت تر کرده خدا خیرشون بده من که خیلی ازشون راضی هستم .

پاسخ

علی اکتبر 2020،18  1:11 ب.ظ

من سه ساله که دخترم رو به خاطر داشتن اختلال اوتیسم به کلینیک دکتر صابر می آورم خیلی از مدیریتشون و همچنین بخش های کاردرمانی چه کاردرمانی ذهنی و جسمی راضی هستم بسیار حرفه ای کار میشه خدا خیرشون بده .

پاسخ

یوسفی  دسامبر 2019،8  3:14 ب.ظ

سلام پسرم 13 سالشه و  فلج مغزی داره و از چهارسالگی تو کلینیک دکتر صابر تحت درمان کاردرمانی جسمی ، ماساژ درمانی و گفتاردرمانی قرار داره شکر خدا خیلی بهبود پیدا کرده و من از جناب آقای دکتر صابر و درمانگران خوبشون خیلی متشکرم.

پاسخ

اوتیسم و کارهای روزمره زندگی

اوتیسم و کارهای روزمره زندگی| علائم اوتیسم در کودکان| نشانه های اتیسم| مرکز اوتیسم تهران

یکی از علائم اوتیسم در کودکان، مشکل در انجام کارهای روزمره زندگی است. کودکان اوتیسم به طور معمول در مدیریت وظایف و کار های روزمره زندگی مانند لباس پوشیدن، مسواک…
اوتیسم و حس بویایی

اوتیسم و حس بویایی| اوتیسم حسی| اختلال پردازش حسی کودکان اوتیسم| درمان اوتیسم در تهران

اختلال اوتیسم عموما با رفتار های ارتباطی – کلامی تشخیص داده می شود اما طبق تحقیقات اخیر دانشمندان در حوزه اوتیسم، کودکان مبتلا به اوتیسم معمولا در حواس پنج گانه…
لکنت زبان و تست بررسی

لکنت زبان و تست بررسی| بررسی لکنت در کودکان| مرکز تشخیص و درمان لکنت زبان در تهران

بررسی میزان لکنت زبان در برنامه لیدکامب شامل تعیین درصد هجاهای لکنت زبان شده (SS%) می­باشد. SS% با محاسبه تعداد کلی هجاهای بیان شده و تعداد هجاهایی که با لکنت زبان…
لکنت زبان و زمان گفتاردرمانی

لکنت زبان و زمان گفتاردرمانی| درمان لکنت | گفتاردرمانی کودکان | گفتاردرمانی شهرک غرب|

اگرچه هم­ اکنون در متون مربوط به لکنت­ اولیه این توافق عمومی وجود دارد که مداخله درمانی در سال­های پس از آغاز لکنت امری مطلوب است، اما هنوز هیچ­گونه توافقی…
شدت لکنت زبان

شدت لکنت زبان| علائم لکنت در کودکان| درمان لکنت زبان| مرکز گفتاردرمانی لکنت در سعادت آباد

اختلال  لکنت در کودکان یک اختلال چند بعدی می باشد که برای درمان موثر آن باید به همه جوانب آن توجه نمود. مرکز گفتاردرمانی کودکان در حیطه  درمان لکنت زبان در کودکان به صورت کاملا تخصصی فعالیت…
گفتاردرمانی لکنت زبان در منزل

گفتاردرمانی لکنت زبان در منزل| گفتاردرمانی در منزل کودکان|درمان لکنت| گفتاردرمانی شرق تهران

گفتاردرمانی لکنت زبان در منزل از درمان های مفید در زمینه مشکلات گفتار در کودکان است. مدت­های مدیدی است که گفتاردرمانگران از والدین کودکان لکنتی پیش دبستانی دعوت نموده­ اند تا…

بهترین کاردرمانی و بهترین گفتار درمانی در تهران

بهترین کلینیک کاردرمانی خوب در تهران –  کلینیک کاردرمانی در تهران کلینیک گفتار درمانی و کاردرمانی در تهرانپارسگفتار درمانی و کاردرمانی  در نیاورانکلینیک کاردرمانی در سعادت آباد کاردرمانی خوب در ستارخان کاردرمانی در پاسدارانمرکز گفتار درمانی و کاردرمانی در شمال تهران کلینیک کاردرمانی  در شرق تهران   کاردرمانی در پونک کلینیک کاردرمانی  در ولنجک –مرکز گفتار درمانی در فرمانیه مراکز کاردرمانی در شهرک غربکلینیک کاردرمانی در غرب تهرانکلینیک کاردرمانی و گفتار درمانی خوب در شریعتی بهترین کلینیک کاردرمانی در مرزدارانکاردرمانی  در جنت آبادبهترین کلینیک گفتار درمانی  در سعادت آباد مرکز گفتار درمانی خوب در فرمانیه بهترین کلینیک گفتار درمانی در ستارخان گفتار درمانی در ولنجکمرکز گفتار درمانی خوب در پاسداران مراکز گفتار درمانی خوب در تهرانپارسمرکز گفتار درمانی در شرق تهرانگفتار درمانی خوب در غرب تهران مرکز گفتار درمانی در مرزدارانمرکز کاردرمانی دهکده المپیک بهترین گفتار درمانی و کاردرمانی اسلام شهر-  کاردرمانی در تهران نو – بهترین مرکز کاردرمانی در افسریه- مرکز گفتار درمانی و کاردرمانی  در انقلاب مرکز گفتار درمانی در منظریه کاردرمانی خوب در ظفر

بهترین مراکز کاردرمانی در رسالت

کاردرمانی در  مجیدیه ، مرکز کاردرمانی در استاد حسن بنا شمالی ، کلینیک کاردرمانی در خیابان طاهر خانی ، کاردرمانی خوب در شمس آباد، بهترین کاردرمانی در خیابان کرمان ، کاردرمانی در خیابان فرجام ، بهترین مرکز کاردرمانی در خانعلی،  بهترین کلینیک کاردرمانی در خیابان هنگام، کلینیک کاردرمانی در بلوار دلاوران ، مرکز کاردرمانی خوب در نارمک ، کلینیک کاردرمانی خوب در خیابان سراج ، بهترین کاردرمانی در سیدخندان ، کاردرمانی در جانبازان

بهترین مراکز گفتار درمانی در رسالت

گفتار درمانی در  مجیدیه ، مرکز گفتار درمانی در استاد حسن بنا شمالی ، کلینیک گفتار درمانی در خیابان طاهر خانی ، گفتار درمانی خوب در شمس آباد، بهترین گفتار درمانی در خیابان کرمان ، گفتار درمانی در خیابان فرجام ، بهترین مرکز گفتار درمانی در خانعلی،  بهترین کلینیک گفتار درمانی در خیابان هنگام، کلینیک گفتار درمانی در بلوار دلاوران ، مرکز گفتار درمانی خوب در نارمک ، کلینیک گفتار درمانی خوب در خیابان سراج ، بهترین گفتار درمانی در سیدخندان ، گفتار درمانی در جانبازان