ارگوتراپیست مهدی صابر

کاردرمانی و گفتاردرمانی شهران

مرکز گفتار درمانی و کاردرمانی دکتر صابر – بهترین کاردرمانی در شهران- بهترین گفتار درمانی درشهران

سر فصل مطالب

جهت تماس با کلینیک کاردرمانی و گفتار درمانی جناب آقای دکتر صابر (کلینیک توانبخشی پایا در پاسداران ، کلینیک توانبخشی غرب تهران در سعادت آباد) باشماره 09029123536 تماس حاصل فرمایید.

مرکز گفتار درمانی و کاردرمانی دکتر صابر – بهترین کاردرمانی در شهران- بهترین گفتار درمانی در شهران

منطقه ۵ شهرداری تهران یکی از مناطق شهری تهران است که در شمال غرب کلان شهر تهران واقع شده است که محله شهران جز این منطقه میباشد.

شهران از شمال به رشته کوه البرز از جنوب به بزرگراه شهید لشگری و میدان آزادی،  از شرق به بزرگراه اشرفی اصفهانی و بزرگراه محمد علی جناح و منطقه ۲ شهر تهران در مجاورت طرشت و ستارخان و مرزداران،  شهرک غرب و سعادت آباد و از غرب به منطقه ۲۲ شهر تهران ، استادیوم آزادی محدود میباشد.

با توجه به جای گیری محله شهران در اطراف بزرگراه هایی مانند: بزرگراه همت ، بزرگراه حکیم ، آبشناسان،  باکری، ستاری ، شیخ فضل الله نوری ، لشگری و … دسترسی محله شهران به اطراف خیلی آسان شده است و مراجعین از محله شهران میتوانید بدون فوت وقت به بهترین مرکز کاردرمانی و گفتار درمانی دکتر صابر در غرب تهران مراجعه نمایید.

بهترین کلینیک کاردرمانی و گفتار درمانی دکتر مهدی صابر در شهران

یکی از گزینه های مناسب برای بیماران محله شهران در حیطه کودکان اوتیسم ، کاردرمانی  در اختلالات یادگیری، کاردرمانی در دیستروفی عضلانی ، کاردرمانی در سی پی (  فلج مغزی ) ، درمان بیش فعالی و نقص توجه(  ADHD  ) ، گفتار درمانی در لکنت زبان و تاخیر گفتاری و اختلالات تلفظی ، اختلالات ژنتیک از جمله سندروم داون، کاردرمانی در یکپارچگی حسی(  SPD-SID ) و کاردرمانی در زمینه مشکلات ارتوپدی کودکان از جمله صافی کف پا ، پا ضربدری و پا پرانتزی مرکز کاردرمانی و گفتار درمانی خوب دکتر صابر درغرب تهران میباشد.

لازم به ذکر است بیماران در زمینه توانبخشی کاردرمانی و گفتار درمانی در سکته مغزی ، پارکینسون،  کاردرمانی و گفتار درمانی در زمینه ام اس ، کاردرمانی و گفتار درمانی در ضایعه نخاعی می توانید از بهترین مرکز کاردرمانی و گفتار درمانی در منطقه شهران بهره مند شوید.

 

بخش کاردرمانی کودکان  و گفتار درمانی مرکز شهران شامل

گفتار درمانی در اوتیسم در شهران:

در بخش های گفتار درمانی مرکز جامع توانبخشی شهران دکتر صابر ،نگاه ویژه ای به درمان کودک اوتیسم وجود دارد. به گونه ای که روش های نوین گفتار درمانی از جمله پی آر تی(  prt ) ، روش پکس، روش تیچ، تئوری ذهن، و داستان های اجتماعی برای درمان کودک اوتیسم در گفتار درمانی شهران  مورد استفاده قرار می گیرد.

گفتاردرمانی کودکان در شهران

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه بر روی کلمه گفتار درمانی درکودک اوتیسم کلیک کنید.

گفتار درمانی در فلج مغزی در منطقه شهران

در درمان کودکان فلج مغزی 4 مسئله مورد توجه می باشد. دیسفاژی (اختلال بلع)، دیزآرتری، آبریزش دهان و درک از کلام که گفتار درمانی شهران در این زمینه ها کاملا به صورت حرفه ای فعالیت می کنند.

گفتار درمانی در لکنت زبان  در محله شهران:

در درمان لکنت زبان  نوع لکنت زبان، سن کودک،شروع اختلال لکنت زبان، شدت لکنت زبان بسیار قابل توجه می باشد. مرکز گفتار درمانی شهران دکتر صابر در این حیطه امکانات مجهز و پیشرفته ای را فراهم آورده است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی کلمه لکنت زبان کلیک کنید

آب درمانی در اوتیسم  در شهران

آب درمانی یکی از  به روز ترین شیوه های درمانی می باشد که در مرکز کاردرمانی شهران و مرکز گفتار درمانی شهران به صورت کاملا  تخصصی به درمان مشکلات شناختی و کاهش میزان رفتار های کلیشه ای و بیقراری کودکان اوتیسم با استفاده از تجهیزات مدرن تردمیل در آب، تخته تعادل در آب، پلکان در آب، مشکلات حسی، و….مشغول هستند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی آب درمانی در اوتیسم کلیک کنید

 تست های تخصصی هوش  در مرکز کاردرمانی شهران

تست هوش در مرکز کاردرمانی شهران

این حیطه شامل تمامی تست های تشخیصی در زمینه هوش نظیر تست وکسلر و بینه برای تعیین بهره هوشی و آزمون های تشخیص در زمینه حافظه و توانایی های کلامی و سطح رشدی کودکان و توجه شنیداری و بینایی است که به صورت حرفه ای در مرکز جامع توانبخشی شهران انجام می گیرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی تست های تخصصی هوش کلیک کنید

بازی درمانی در مرکز کاردرمانی شهران

بازی درمانی مرکز جامع توانبخشی شهران در کودکان با اختلال وسواس ،  اختلال اضطراب  و مشکلات ارتباطی دوست یابی و کودکان اختلالات یادگیری و.. تاثیر گذار می باشد. در این بخش از روش های بازی درمانی مختلف برای اصلاح و ایجاد رفتار های مناسب اجتماعی در زمینه فردی و گروهی استفاده می شود. همچنین با استفاده از روش های حساسیت زادیی به درمان مشکلات وسواس و درگیری های خلقی کودکان می پردازند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی بازی درمانی کلیک کنید.

کاردرمانی ذهنی در نزدیکی منطقه شهران

بخش کاردرمانی ذهنی در شهران به صورت تخصصی به ایجاد و بهبود تفکر انتزاعی، درک، شناخت، هوش، حل مسئله و بالا بردن مهارت های ذهنی کودکان با توجه به تفاوت سن تقویمی و سن ذهنی آنان پرداخته می شود . کاردرمانی ذهنی در درمان سندروم داون و عقب مانده ذهنی، بیش فعالی و نقص توجه، اختلالات یادگیری، اوتیسم کاربرد دارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی کلمه کاردرمانی ذهنی کلیک کنید

کاردرمانی  یکپارچگی حسی – درکی حرکتی در منطقه شهران

کاردرمانی درشهران دکتر صابر (  SI ) در این قسمت در زمینه هماهنگی حرکتی از جمله هماهنگی دو دست با هم، هماهنگی چشم و دست، هماهنگی پاها،  هماهنگی چشم و پا و… همچنین افزایش توجه حرکتی فعالیت می کنند.

اختلال پردازش حسی در شهران

جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی کلمه کاردرمانی یکپارچگی حسی حرکتی کلیک کنید.

کاردرمانی جسمی  در شهران

مرکز جامع کاردرمانی شهران در این بخش درمانی در مشکلات جسمی کودک مانند دیر نشستن،ضعف عضلات، تاخیر در راه رفتن، مشکلات ارتوپدیک مثل پا پرانتزی، صافی کف پا و… همچنین افزایش مهارت های تعادلی کودک فعالیت می کنند. کاردرمانی جسمی در کودک فلج مغزی و کودک با اختلالات حرکتی  مورد استفاده قرار می گیرد.

مرکز کاردرمانی شهران

جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی کلمه کاردرمانی جسمی کلیک کنید.

آب درمانی  در مرکز کاردرمانی شهران

وزن کودک فلج مغزی در داخل آب نسبت به بقیه مواقع کاهش پیدا می کند، در نتیجه می توان تمرینات ویژه ای را در جهت تقویت عضلات ، افزایش تعادل و همچنین کاهش ترس از افتادن این کودکان در داخل آب درمانی تخصصی مرکز توانبخشی شهران انجام داد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی آب درمانی در فلج مغزی کلیک کنید

اتاق تاریک در مرکز کاردرمانی شهران

بهترین کلینیک کاردرمانی در شهران با استفاده از سیستم های کامپیوتری به درمان افزایش ادراک بینایی، بهبود حرکات چشمی و سرعت پردازش بینایی و توجه دیداری در کودکان تحت نظر دکتر صابر مشغول هستند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی اتاق تاریک کلیک کنید

سنسوری روم  در مرکز کاردرمانی شهران

سنسوری روم یکی از روش های درمانی نوین مرکز جامع توانبخشی شهران در کودکان می باشد که با استفاده از ابزار و تجهیزات دیجیتالی برای بالا بردن  توجه و تمرکز، تحمل کاری، دستور پذیری، افزایش سرعت پردازش ذهنی و کلامی و کنترل حرکات اضافی کودکان کمک بسیاری می کند.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی  سنسوری روم کلیک کنید.

ماساژ درمانی  در مرکز کاردرمانی شهران

روش ماساژ درمانی علمی کودکان موجب کاهش بیقراری، بیش فعالی، افزایش توجه و تمرکز و درمان مشکلات حسی کودکان در مرکز توانبخشی شهران می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی ماساژ درمانی کلیک کنید

رفتار درمانی در مرکز کاردرمانی شهران

در این بخش کودکان در حیطه مشکلات پرخاشگری، رفتاری نظیر بیش فعالی، اوتیسم  و… با استفاده از روش های رفتار درمانی کودکان توسط متخصصان رفتار درمانی کلینیک کاردرمانی شهران به کنترل و اصلاح رفتار های ناهنجار در کودکان و ایجاد رفتار های مناسب و صحیح در کودکان کمک می شود.

بخش تعدیل حسی ( حس وستیبولار ، حس عمقی، حس بینایی، حس لامسه ) در مرکز کاردرمانی شهران

از امکانات ویژه مرکز گفتار درمانی شهران و مرکز کاردرمانی شهران دکتر صابر قسمت حسی می باشد.که در این بخش برای درمان مشکلات حسی کودکان ابتدا ارزیابی دقیق انجام می شود و بیش حسی و کم حسی در همه حس های کودک مشخص می گردد.سپس برنامه درمانی از حس های پایه شروع می شود. قسمت تعدیل حسی بر درمان تخصصی مشکلات حسی در کودکان اختلال یکپارچگی حسی، اوتیسم ، بیش فعالی  و…. تمرکز دارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی بخش تعدیل حسی کلیک کنید.

کاردرمانی دست در شهران

در قسمت کاردرمانی دست مرکز گفتار درمانی و کاردرمانی شهران جهت بالا بردن مهارت های تقویت حرکات ظریف در انگشتان و آموزش مهارت های پیش نوشتاری و تقویت مهارت های خود یاری، مهارت دستی در کودکان به صورت تخصصی برنامه ریزی و درمان صورت می گیرد.

کاردرمانی و گفتار درمانی شهران

جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی کاردرمانی دست کلیک کنید.

اتاق شنیداری در نزدیکی منطقه شهران

دیگر بخش های مرتبط با گفتار درمانی شهران آیتم  اتاق شنیداری است که با استفاده از ابزارهای تکنولوژی پیشرفته و برنامه های شنیداری طراحی شده تحت نظر مرکز کاردرمانی و گفتار درمانی دکتر صابر به درک شنیداری و تقویت حافظه شنیداری ، همچنین افزایش توجه شنیداری و درک مطلب در کودکان کمک بسزایی می کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی اتاق شنیداری کلیک کنید

بخش آموزش پیش دبستانی در منطقه شهران

مرکز جامع توانبخشی شهران در این بخش به آموزش مفاهیم پیش از مدرسه مانند مفاهیم (کوچک و بزرگ، بلند و کوتاه، مهارت های پیش ریاضی، مهارت های رنگامیزی، لوحه نویسی و…) همچنین آمادگی کودک جهت تست ورود به دبستان همچنین درمان مشکلات اختلالات یادگیری در زمان تحصیل کودکان پرداخته می شود.

خدمات کاردرمانی و گفتار درمانی دکتر صابر در شهران در زمینه توانبخشی در منزل شامل کاردرمانی در منزل و گفتار درمانی در منزل برای مراجعینی که امکان رفت و آمد به مرکز جامع توانبخشی را ندارند خدمت رسانی می کند.

کاردرمانی و گفتار درمانی آنلاین در شهران

همچنین امکانات کاردرمانی و گفتاردرمانی شهران به صورت آنلاین برای مراجعین شهرستان ها و بیمارانی که در خارج از کشور حضور دارند برنامه ریزی شده است. مراجعین می توانند به صورت ویدئو کال مورد ارزیابی قرار گرفته و توسط دکتر صابر ویزیت شوند و برنامه درمانی خود را به صورت آنلاین با درمانگران مجرب مرکز کاردرمانی و گفتار درمانی دریافت نمایند.

خیابان های اصلی در مجاورت محله شهران عبارتند از : خیابان کن ، اندیشه جنوبی ، مرزداران شرقی ، سرو ، آبشار، جنت آباد شمالی ، شهر زیبا ، جوانمردان ، پونک ، زیبا دشت ، شهرک پرواز ، کوی بیمه ، شهرک نفت ، شهرک استقلال ، دهکده المپیک و صادقیه که مراجعین حیطه توانبخشی میتوانید به بهترین مرکز کاردرمانی و گفتار درمانی دکتر صابر در غرب تهران مراجعه نمایید.

درمان اوتیسم کودکان 2،3،4،5 ساله

درمان اوتیسم کودکان 2،3،4،5 ساله| درمان مشکلات حسی کودکان اتیسم| مرکز درمان اوتیسم تهران

اوتیسم
هم اکنون با پیشرفت های بسیار در حوزه درمان اوتیسم کودکان 2،3،4،5 ساله، کاردرمانی اوتیسم، گفتاردرمانی اوتیسم، بازی درمانی، رژیم درمانی، دارو درمانی و رفتاردرمانی اوتیسم از جمله روش های…
اوتیسم و حس بویایی

اوتیسم و حس بویایی| اوتیسم حسی| اختلال پردازش حسی کودکان اوتیسم| درمان اوتیسم در تهران

اختلال اوتیسم عموما با رفتار های ارتباطی – کلامی تشخیص داده می شود اما طبق تحقیقات اخیر دانشمندان در حوزه اوتیسم، کودکان مبتلا به اوتیسم معمولا در حواس پنج گانه…
اوتیسم و حس بینایی

اوتیسم و حس بینایی| مشکلات حسی کودکان اوتیسم| درمان بیش حسی اتیسم| مرکز اوتیسم تهران

علت اصلی بروز اختلال اوتیسم هنوز مشخص نیست بنابراین علت ایجاد مشکلات و اختلالات بینایی در کودکان اوتیسم نیز ناشناخته است. اما مشکلات بینایی در کودکان اوتیسم مشکلی شایع در…
اوتیسم و کارهای روزمره زندگی

کاردرمانی حسی اوتیسم| درمان کودکان اوتیسم| کاردرمانی حسی حرکتی اتیسم| مرکز اوتیسم تهران

حس­های دیگری علاوه بر آنچه ما در مورد آنها فکر می­کنیم، وجود دارند. حس بویایی، لامسه، چشایی، بینایی و شنوایی مهم هستند اما دریافت­های مهم دیگری نیز وجود دارند. مثلا…
تشخیص فلج مغزی

تشخیص فلج مغزی|روش های تصویربرداری از مغز| مرکز کاردرمانی فلج مغزی دکتر صابر

یا CP از اختلالات عصبی می باشد که در مغز در حال رشد اتفاق می‌افتد. به صورت میانگین از هر ۱۰۰۰ کودکی که متولد می‌شود ۲ تا ۳ کودک در…
فلج مغزی و تیم درمانی

فلج مغزی و تیم درمانی| کاردرمانی فلج مغزی| گفتاردرمانی فلج مغزی| مرکز توانبخشی دکتر صابر

فلج مغزی
افراد متخصص متعددی نظیر گفتاردرمانی فلج مغزی و کاردرمانی فلج مغزی در حیطه کودکان فلج مغزی و خانواده آن‌ها مشغول فعالیت بوده و به اصطلاح صاحب نظر هستن. بسته به نیاز، بعضی…
درمان پزشکی و دارودرمانی فلج مغزی.

درمان­های پزشکی و دارودرمانی فلج مغزی| کاردرمانی فلج مغزی| گفتاردرمانی فلج مغزی| دکتر صابر

فلج مغزی
کودکان فلج مغزی از آغاز تشخیص باید تحت نظر یک یا چند متخصص پزشکی بوده و بطور منظم معاینه و پایش گردد. کاردرمانی فلج مغزی وگفتاردرمانی فلج مغزی  از درمان های مهم در زمینه…

بهترین کاردرمانی و بهترین گفتار درمانی در تهران

بهترین کاردرمانی در تهران – کاردرمانی خوب در تهرانمرکز گفتار درمانی و کاردرمانی در تهرانپارسکلینک کاردرمانی در نیاورانبهترین کلینیک کاردرمانی خوب در سعادت آباد کلینیک کاردرمانی در ستارخان کاردرمانی در پاسدارانگفتار درمانی خوب در شمال تهرانبهترین کلینیک کاردرمانی در شرق تهرانبهترین کلینیک گفتار درمانی در پونکبهترین کلینیک کاردرمانی در ولنجک –گفتار درمانی  در فرمانیهمرکز کاردرمانی در شهرک غربمرکز کاردرمانی خوب غرب تهرانمرکز کاردرمانی و گفتار درمانی در شریعتیکلینیک بهترین کاردرمانی در مرزدارانکاردرمانی خوب در جنت آبادکلینیک گفتار درمانی خوب در سعادت آبادبهترین گفتار درمانی در فرمانیه کلینیک گفتار درمانی خوب در ستارخانبهترین گفتار درمانی در ولنجکمرکز گفتار درمانی خوب در پاسدارانمراکز گفتار درمانی خوب در تهرانپارسمرکز گفتار درمانی در شرق تهرانبهترین گفتار درمانی در غرب تهرانگفتار درمانی خوب در مرزدارانکاردرمانی در دهکده المپیک بهترین مراکز گفتار درمانی و کاردرمانی اسلام شهر-مرکز کاردرمانی خوب تهران نو –بهترین کاردرمانی در افسریه-مرکز کاردرمانی خوب در انقلاب-مرکز گفتاردرمانی و کاردرمانی خوب در قیطریهگفتار درمانی خوب در منظریه بهترین کاردرمانی در ظفر – کلینیک کاردرمانی خوب در آزادی –کلینیک گفتار درمانی خوب چیذر – بهترین گفتار درمانی در اکباتان –مرکز کاردرمانی خوب در بلوار دریا-  گفتار درمانی در بلوار کشاورز- مرکز کاردرمانی خوب در شهر آرا- کلینیک کاردرمانی خوب در بلوار فردوس-بهترین  گفتار درمانی در اختیاریه- گفتاردرمانی خوب در دریاچه چیتگر

بهترین مراکز کاردرمانی در شهران

کلینیک کاردرمانی در خیابان کن ،بهترین کاردرمانی در اندیشه جنوبی ،مرکز کاردرمانی در مرزداران شرقی ، کاردرمانی خوب درسرو ، کاردرمانی در آبشار، بهترین کلینیک کاردرمانی در جنت آباد شمالی ، بهترین مرکز کاردرمانی در شهر زیبا ، کاردرمانی خوب در جوانمردان ، بهترین کاردرمانی در پونک ، کلینیک کاردرمانی در زیبا دشت ،کاردرمانی در شهرک پرواز ، کاردرمانی خوب در کوی بیمه ، بهترین مراکز کاردرمانی درشهرک نفت ، بهترین کاردرمانی در شهرک استقلال ،کاردرمانی در  دهکده المپیک ، کاردرمانی خوب در صادقیه

بهترین مراکز گفتار درمانی در شهران

کلینیک گفتار درمانی در خیابان کن ،بهترین گفتار درمانی در اندیشه جنوبی ،مرکز گفتار درمانی در مرزداران شرقی ، گفتار درمانی خوب درسرو ، گفتار درمانی در آبشار، بهترین کلینیک گفتار درمانی در جنت آباد شمالی ، بهترین مرکز گفتار درمانی در شهر زیبا ، گفتار درمانی خوب در جوانمردان ، بهترین گفتار درمانی در پونک ، کلینیک گفتار درمانی در زیبا دشت ،گفتار درمانی در شهرک پرواز ، گفتار درمانی خوب در کوی بیمه ، بهترین مراکز گفتار درمانی  درشهرک نفت ، بهترین گفتار درمانی در شهرک استقلال ،گفتار درمانی در  دهکده المپیک ، گفتار درمانی خوب در صادقیه