ارگوتراپیست مهدی صابر

علائم بیش فعالی در بزرگسالان

علائم بیش فعالی در بزرگسالان|علائم بیش فعالی در نوجوانان|مرکز تشخیص و درمان بیش فعالی دکتر صابر

سر فصل مطالب

بررسی و شناخت علائم بیش فعالی در بزرگسالان از این نظر اهمیت دارد که اگر فرد بزرگسال به اختلال بیش فعالی دچار شده باشد، معایب زیادی همچون اخراج از کار، گرایش به مواد مخدر و دخانیات، ناتوانی در برقراری ارتباط صحیح با همسر، دوست، خانواده و… خواهد داشت. علائم بیش فعالی در بزرگسالان و هم چنین علائم بیش فعالی در نوجوانان قطعا از دوران کودکی وجود داشته و متاسفانه به هر دلیلی تشخیص داده نشده اند. این امر لزوم مراجعه به دکتر بیش فعالی را پررنگ تر می کند.  با بالا رفتن سن فرد مبتلا به اختلال بیش فعالی، چون که فرد مسئولیت های متفاوتی می پذیرد، این اختلال نیز خود را به شکل های گوناگونی در زندگی نشان می دهد؛ از این جهت شناخت علائم بیش فعالی در بزرگسالان و مخصوصا شناخت علائم بیش فعالی در نوجوانان می تواند به روند درمانی فرد بسیار کمک کند. مرکز تشخیص و درمان بیش فعالی دکتر صابر با تشخیص و ارزیابی صحیح کودکان، به کودکان مبتلا به اختلال بیش فعالی کمک کرده تا فرایند درمان را سریع تر شروع کرده و به نتایج مطلوب تری دست پیدا کنند.

جهت تماس با کلینیک کاردرمانی و گفتاردرمانی جناب آقای دکتر صابر (کلینیک توانبخشی پایا در پاسداران ، کلینیک توانبخشی غرب تهران در سعادت آباد) باشماره 09029123536 تماس حاصل فرمایید.

شایع ترین علائم بیش فعالی در بزرگسالان

-انجام ندادن کار ها طبق دستور العمل های آن کار

-رانندگی های پر خطر با وسایل نقلیه

-انجام دیر هنگام وظایف

-مشکل در کنترل خشم

-حواس پرتی

-گاهی اوقات رفتار های بی ادبانه

-کم توجهی

-گرایش به مصرف سیگار، الکل و مواد اعتیاد آور

-تمرکز ضعیف

-جنب و جوش بیش از اندازه

-وسواس

-اختلال یادگیری

-انجام کار های بی اهمیت به جای کار های اصلی

علائم بیش فعالی در نوجوانان

-بی قراری

– تحرک زیاد

-اختلالات خواب

بی نظمی

-تکانشگری

-حواس پرتی

-عدم تمرکز و توجه

درمان بیش فعالی در نوجوانان و بزرگسالان

تحقیقات بسیاری در حوزه درمان بیش فعالی در نوجوانان و بزرگسالان انجام شده است. نتایج تحقیقات اخیر نشان داده که بهترین روند درمانی نوجوانان، مراجعه به مراکز کاردرمانی و گفتاردرمانی، رفتار درمانی، بازی درمانی و مشاوره است. رفتار درمانی یکی از بهترین روش های درمانی می باشد. مشاور با توجه به علائم نوجوانان تشخیص می دهد که کدام روش درمانی مناسب است. بعضی بر این عقیده اند که دارو درمانی در کنار روش های درمانی توانبخشی یکی از بهترین روند های درمانی برای درمان علائم بیش فعالی در نوجوانان است.

درمان بیش فعالی بزرگسالان این روز ها با روش های متفاوتی صورت می گیرد. از نظر روش های درمانی، درمان بیش فعالی بزرگسالان مشابه درمان نوجوانان بوده و در کل روش های درمانی ای که برای کودکان مورد استفاده قرار می گیرد، برای بزرگسالان نیز مورد استفاده قرار می گیرد. برای درمان علائم بیش فعالی در بزرگسالان باید با پزشک همکاری کنید تا بهترین روند درمان را ارائه دهد. روش های درمانی دیگر شامل مشاوره، رفتار درمانی، دارو درمانی، گفتگو درمانی و… است.

نتیجه گیری

خوشبختانه امروزه در ایران پیشرفت های زیادی در حوزه درمان علائم بیش فعالی در بزرگسالان صورت گرفته و افراد مبتلا می توانند از این خدمات بهره مند شوند.

 

علائم بیش فعالی در نوجوانان

 

error: Content is protected !!